آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,اردوغان

اردوغان: آمریکا به تروریست‌ها سلاح می‌فرستد اما اجازه تجهیز ما به سلاح را نمی‌دهد

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که آمریکا به تروریست‌ها سلاح می‌فرستد، اما اجازه برخورداری ترکیه از تسلیحات را نمی‌دهد. به گزارش ایسنا، رجب طیب…


هزینه "جنگ با ترور" آمریکا ۵.۹ تریلیون دلار می‌شود اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل  ,جنگ با ترور
براساس گزارش کنگره، آمریکا حدود شش تریلیون دلار در جنگ‌ها و عملیات‌های نظامی مختلف با هدف پیروزی در نبرد با گروه‌های تروریستی بین‌المللی تا اکتبر ۲۰۱۹ هزینه خواهد کرد. 

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری ینی شفق، ارزیابی ۵.۹ تریلیون دلاری موسسه واتسون دانشگاه براون شامل هزینه‌هایی می‌شود که احتمال می‌رود در سال مالی جدید به وجود آید که از سپتامبر ۲۰۱۹ آغاز می‌شود و نیز شامل هزینه‌های گذشته است. این برآورد فقط شامل هزینه‌های وزارت دفاع نیست بلکه تبعات جنگ برای تمام بخش‌های دولت را شامل می‌شود.

 

این شامل هزینه‌های مرتبط وزارت خارجه و وزارت امنیت کشور آمریکا، هزینه مراقبت از کهنه‌سربازان و پرداخت سود بابت بدهی‌های جنگ می‌شود. در نتیجه، این تخمین به طور چشمگیری بسیار بالاتر از ۱.۵ تریلیون دلار برآورد پنتاگون است.

 

در گزارش مذکور تاکید شد: چنانچه آمریکا به مسیر کنونی خودش ادامه دهد، بودجه نظامی رو به افزایش خواهد رفت. حتی اگر جنگ‌هایی که آمریکا پس از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به راه انداخته تا ۲۰۲۳ تمام شود آمریکا در مسیر هزینه‌کرد ۸۰۸ میلیارد دلار دیگر قرار دارد.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------