آخرین اخبار بین الملل


اخبار,اخبار بین الملل,کره شمالی

آمریکا: کره شمالی باید زرادخانه هسته ای اش را تسلیم کند

در حالی که چند روز بیشتر به برگزاری دیدار دوم سران کره شمالی و آمریکا نمانده است، واشنگتن یک بار دیگر اعلام کرد کره شمالی باید فورا برنامه…


ترامپ:امیدوارم در دیدار با رهبران کنگره مشکل تعطیلی دولت حل شود اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به ملت این کشور، نسبت به حل و فصل مشکل تعطیلی دولت فدرال ابراز امیدواری کرد. 

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب به وقت محلی در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به ملت آمریکا بر بحران امنیتی رو به رشد در مرز جنوبی آمریکا تأکید کرد و مدعی شد که تمامی آمریکاییها از مهاجرت غیر قانونی آسیب می بینند.

 

وی در ادامه بار دیگر تأکید کرد که بخش اجرایی قانون به ۵.۷ میلیارد دلار برای ساخت حصار مرزی نیازمند است.  

 

ترامپ همچنین از رهبران کنگره دعوت کرد تا روز چهارشنبه برای گفتگو بر سر توافقی در خصوص امنیت مرزی، در کاخ سفید گرد هم آیند.

 

وی در ادامه سخنرانی خود گفت: «این وضعیت می تواند در یک نشست ۴۵ دقیقه ای حل و فصل شود. من از رهبران کنگره دعوت کرده ام تا فردا به کاخ سفید آمده و این مشکل را حل کنند. امیدوارم که بتوانیم در راستای حمایت از امنیت ملی بر سیاستهای حزبی خود فائق شویم».

 

گفتنی است تعطیلی دولت فدرال آمریکا که از تداوم اختلافات سیاسی داخلی در کنگره بر سر بودجه ۵.۶ میلیارد دلاری ساخت دیوار مرزی مکزیک سرچشمه می گیرد، وارد سومین هفته خود شد.

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------