آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,

پوتین دردیدار با اون:مصمم به توسعه روابط با پیونگ یانگ هستیم

رئیس جمهوری روسیه در دیدار با رهبر کره شمالی بر توسعه روابط با این کشور و همکاری های دوجانبه تاکید کرد. به گزارش ایرنا، دیدار «ولادیمیر…


رییس جمهوری کوبا: سیاست های ترامپ سبب بروز گرسنگی در ونزوئلا است اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,رییس جمهوری کوبا
رئیس جمهوری کوبا گفت: دولت ترامپ سبب بروز گرسنگی و کمبود مواد ضروری در ونزوئلا شده و از طریق این سیاست خصمانه، بدنبال تسلیم شدن ونزوئلایی ها و دست کشیدن آنها از مقاومت در برابر واشنگتن است. 

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری پرنسالاتینا، 'میگل دیاز کانل' روز گذشته (شنبه) در مجمع ملی این کشور افزود: آمریکا سیاست های خصمانه و متجاوزانه خود را علیه کشورهای آمریکای لاتین تشدید می کند تا به اهدافش در مسیر نظام سرمایه داری برسد.

 

وی ضمن محکوم کردن سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورهای چپ گرای آمریکای لاتین تاکید کرد: آمریکا همچنان برای کسب منابع و دارایی کشورهای چپ گرای آمریکای لاتین دندان تیز کرده است. آمریکایی ها پس از 60 سال محاصره اقتصادی، تجاوز و تهدید دیگر چه کاری می خواهند علیه هاوانا انجام دهند؟ کوبا و مردمش را نمی توان تسلیم کرد.

 

رئیس جمهوری کوبا همچنین در پیامی توئیتری نوشت: آمریکا به هر اقدامی علیه ونزوئلا دست زده و بار دیگر تجاوزات جنایتکارانه اش علیه کوبا را در کشوری دیگری تکرار می کند. از جمله این تجاوزات آمریکا می توان به تروریسم دولتی و تهدید کردن یکسری کشورها برای از بین بردن وحدت منطقه ای اشاره کرد.

 

این اظهارات رئیس جمهوری کوبا علیه آمریکا در حالی مطرح شده که 'مایک پمپئو' وزیر خارجه آمریکا روز گذشته وارد پاراگوئه و پرو شد و با مقامات این کشورها در مورد تحولات اخیر ونزوئلا گفت وگو کرد.

 

پمپئو در سفر به پرو با 'مارتین ویسکارا' رئیس جمهوری و 'نستور پوپولیسیو' وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

 

پمپئو همچنین روز گذشته با وزیر خارجه برزیل در مورد اوضاع ونزوئلا تلفنی گفت وگو و بر همکاری های دوجانبه در مورد تحولات ونزوئلا تاکید کرد.

 

وزیر خارجه آمریکا قرار است امروز (یکشنبه) سفری کوتاه به شهر کوکوتا در مرز کلمبیا با ونزوئلا داشته باشد و با پناهندگان ونزوئلایی دیدار کند.

 

پمپئو در سفر به پاراگوئه از حمایت های این کشور از 'خوان گوایدو' رهبر مخالفان دولت کاراکاس قدردانی کرد.

 

'لوئیس کاستیگلیونی' وزیر خارجه پاراگوئه نیز گفت کشورش در قبال تحولات ونزوئلا همپیمان آمریکا است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------