ترکی الفیصل: عربستان در امور هیچ کشوری دخالت نکرده است! اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , ترکی الفیصل
رییس اسبق دستگاه اطلاعات کل عربستان سعودی مدعی شد که کشورش در امور هیچ کشور دیگری دخالت نکرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری العربیه، ترکی الفیصل بن عبدالعزیز آل سعود، رییس اسبق دستگاه اطلاعات کل عربستان در سومین بخش از برنامه "حافظه سیاسی" در این شبکه مدعی روابط قطر با گروه القاعده شد.

 

ترکی الفیصل در این برنامه به تماس میان قطر با القاعده و دیگر گروه‌ها پرداخت.

 

رییس پیشین دستگاه اطلاعات کل عربستان درباره روابط قطر و القاعده گفت، قطر در ارتباط مستقیم با القاعده بوده و دوحه حمایت مالی و لجستیکی برای القاعده فراهم کرد و پناهگاهی را برای اعضای آن ایجاد نمود.

 

ترکی الفیصل درباره علت حمایت قطر از القاعده گفت: دوحه به این دلیل از القاعده حمایت کرد که به دنبال ایفای نقشی برای آن در محافل بین‌المللی بود. این کشور با گروه‌های مخالف کشورهای عربی در تماس بوده و از آنها حمایت می‌کند، همانند حمایت دوحه از فعالانی که مخالف دولت بحرین هستند.

 

وی مدعی شد: قطر از جبهه النصره و دیگر گروه‌های تروریستی در سوریه و نیز از جنبش حوثی‌ها در یمن حمایت کرد. همچنین ما تماس‌هایی میان قطر و گروه‌های مخالف در بحرین و یمن و کشورهای شمال آفریقا را رصد کرده‌ایم.

 

او در پایان مدعی شد که عربستان هیچ روزی در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نکرده است.

 

او با رد اخبار منتشر شده درباره ترور ناموفق خود گفت: هدف ترور قرار نگرفتم و اطلاعاتی درباره چنین برنامه‌هایی به دستم نرسیده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------