آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,وزارت خارجه آمریکا

واشنگتن، چین را به «قلدرمابی» متهم کرد

وزارت خارجه آمریکا با اشاره به انتقاد ویتنام از تحرکات چین در منطقه مورد مناقشه این دو کشور در دریای چین جنوبی، پکن را به در پیش گرفتن…


ترامپ: شناسایی ۳۰ مورد نقض قانون در رسوایی ایمیلهای کلینتون از سوی وزارت خارجه اتفاقی بزرگ است اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,ترامپ
رئیس جمهور آمریکا در توئیتی عنوان کرد، تایید وقوع چندین مورد نقض امنیتی مهم از جانب برخی کارمندان فعلی و سابق وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با موضوع استفاده هیلاری کلینتون از سرور ایمیل شخصی‌اش در زمان تصدی وزارت خارجه که در نامه اخیر این وزارتخانه به یک کمیته کنگره صورت گرفت، "یک اتفاق واقعاً بزرگ" است. 

به گزارش ایسنا، به نوشته پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در این توئیت خود ضمن تگ کردن شبکه خبری فاکس نیوز نوشت: وزارت امور خارجه آمریکا گفته ۳۰ مورد نقض امنیتی جدی از جانب برخی کارمندان فعلی یا سابق در عملکرد آن‌ها در قبال مساله ایمیل‌های سرور شخصی هیلاری کلینتون "حقه‌باز" شناسایی کرده است.

 

ترامپ در ادامه توئیتش نوشت: این واقعاً اتفاقی بزرگ است که قبلاً به آن اذعان نشده است و موضوع مربوط به محتوایی فوق محرمانه است. آیا دموکرات‌ها درباره آن تحقیق خواهند کرد؟

 

اخیراً وزارت امور خارجه آمریکا در نامه‌ای به چاک گرسلی رئیس کمیته دارایی مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که ۲۲ مورد نقض جدی قوانین و هفت مورد تخلف را درباره موضوع این رسوایی شناسایی کرده و در عین حال دریافته که ۱۵ فرد ناشناس در مساله استفاده هیلاری کلینتون از سرور ایمیل شخصی‌اش به هنگام تصدی وزارت خارجه آمریکا دخیل بوده‌اند.

 

این وزارتخانه در عین حال تأکید کرد که این نامه خود را خطاب به گرسلی در راستای به‌روزرسانی تحقیقاتی "جدی" و "مفصل" درباره این رسوایی فرستاده است. در این نامه آمده است: با توجه به حجم ایمیل‌های مربوط به سرور شخصی هیلاری کلینتون که به وزارت خارجه آمریکا فرستاده شده، فرآیند تحقیق و بررسی این وزارتخانه متعاقباً پیچیده‌تر و غامض‌تر شده و نیازمند صرف حجم چشمگیری زمان و منابع است.

 

تحقیقات وزارت امور خارجه آمریکا بعد از آن آغاز شد که FBI نیز پیشتر تحقیقاتی را از جانب خود درباره رسوایی استفاده کلینتون از سرور ایمیل شخصی‌اش در زمان حضور در مصدر وزارت خارجه انجام داد اما مدیر اسبق FBI یعنی جیمز کومی، در نهایت هیچ اتهامی را متوجه کلینتون نکرد. کومی صرفاً بعد از تحقیقات FBI گفته بود که کلینتون و کارکنانش از بابت عملکرد خود در قبال اطلاعات بسیار حساس و فوق محرمانه "شدیدا بی‌احتیاطی به خرج داده‌اند".

 

انتظار می‌رود، وزارت امور خارجه آمریکا تا اول سپتامبر تحقیقات خود درباره این رسوایی استفاده از سرور ایمیل شخصی کلینتون را به پایان برساند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------