رییس جمهور برزیل دیگر از "خودکار بیک" استفاده نمی‌کند! اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,بولسونارو
رییس جمهور برزیل در میانه خصومتش با همتای فرانسوی خود بر سر مقابله با آتش‌سوزی در جنگل‌های آمازون، متعهد شد که دیگر از خودکارهای شرکت فرانسوی "بیک" استفاده نکند!

به گزارش ایسنا، ژایر بولسونارو، رییس جمهور برزیل اظهار کرد، از این پس خودکار تولید شرکت برزیلی "کامپکتر" را استفاده می‌کند و دیگر با خودکار "بیک" نمی‌نویسد "زیرا فرانسوی است".

 

سخنگوی شرکت "بیک" به خبرگزاری فرانسه گفت، بیشتر خودکارهای این شرکت که در برزیل به فروش می‌رسند، در شهر مانائوس برزیل تولید می‌شوند که در منطقه آمازون قرار دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری هیل، بولسونارو این اظهارات را در حالی بیان کرده که دولتش بر سر گسترش آتش‌سوزی در آمازون با انتقادات بین‌المللی روبه‌رو شده است.

 

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه این آتش‌سوزی را "بحران" خوانده و در نشست گروه هفت سرپرستی گفتگوها درباره این آتش‌سوزی را بر عهده گرفت. او همچنین بولسونارو را به دروغ‌گویی درباره دیدگاهش در خصوص تغییرات اقلیمی متهم کرد.

 

رییس جمهور برزیل نیز ماکرون را به خاطر گفتگو درباره آتش‌سوزی آمازون در گروه هفت بدون حضور نماینده برزیل محکوم کرده و گفته است، این اقدام نشانگر یک طرز فکر استعمارگرانه است. او همچنین تاکید کرده، تا زمانی که ماکرون از او عذرخواهی نکند، کمک گروه هفت را نمی‌پذیرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------