اتهام جدید علیه نخست‌وزیر بریتانیا: 20 سال قبل پای 2 خانم را لمس کردهروزنامه انگلیسی گاردین نوشت: نخستین روز گردهمایی حزب محافظه‌کار بریتانیا تحت‌الشعاع اتهامات سوء رفتارهای جنسی "بوریس ‌جانسون" نخست‌وزیر این کشور قرار گرفت.  

به گزارش عصر ایران به نقل از گاردین، ساختمان شماره 10 بریتانیا - مرکز نخست وزیری این کشور- در روزهای اخیر مجبور  شده 2 ادعای جداگانه درباره ارتباط با یک بازرگان خانم آمریکایی و آزار جنسی 20 سال قبل 2 خبرنگار را رد کند.

 

در ادعای اول، یک روزنامه مدعی ارتباط جانسون (نخست‌وزیر) یا خانم "جنیفر آرکیوری" مدل و تاجر آمریکایی شده بود.

 

علاوه بر این دو خبرنگار خانم نیز مدعی شده اند 20 سال یعنی وقتی جانسون (نخست وزیر) سردبیر بود پای آنها را زیر میز، لمس کرده و فشار داده است. 

 

 "شارلوت ادواردز" خبرنگار کنونی روزنامه "ساندی‌تایمز" ادعا کرده که بوریس جانسون در سال 1999 و در زمان ناهار ران پای او را از زیر میز با شدت فشار داده است. او همچنین ادعا کرده در همان سال‌ها این اتفاق برای یکی دیگر از همکارانش رخ داده است.

 

دفتر نخست‌وزیری در ابتدا در برابر این اتهام سکوت کرد اما پس از آنکه برخی از وزاری ارشد دولت سوالاتی را در مورد این ادعا مطرح کردند آن را نادرست خواند.

 

دفتر نخست‌وزیری بریتانیا اتهام دو خبرنگار را رد کرده و آن را نادرست خواند/ عکس: Getty Images

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,

 

برخی از منابع اعلام کردند جانسون دست خود را روی زانوی خانم" شارلوت ادواردز" گذاشته است.

 

براساس شنیده‌ها جانسون از این ادعا بسیار خشمگین شده و در فضای خصوصی دفتر نخست‌وزیری آن را "مزخرف" و "کثیف" عنوان کرده است.

 

این خانم خبرنگار در توئیت شب قبل خود (یکشنبه) نوشت: نخست‌وزیر این اتفاق را به یاد نمی‌آورد، پس من حافظه بسیار بهتری نسبت به او دارم.

 

"مت هنکوک" وزیر بهداشت بریتانیا در مورد پیشنهاد سوال از زندگی شخصی جانسون مورد انتقاد قرار گرفت.

 

وزیر بهداشت بریتانیا پس از این جلسه به شبکه خبری 4 گفت: من ادواردز را می‌شناسم و او فردی قابل اعتماد است.

 

"آمبر رود" سیاست‌مدار و وزیر سابق کار بریتانیا در دولت جانسون نیز در توئیت خود نوشت: با "مت هنکوک"(وزیر بهداشت) موافقم.

 

جانسون امیدوار بود در این هفته با شرکت در کنفرانس منچستر، شعار "انجام برگزیت" را سراسری کرده و یک سری از سیاست‌های داخلی را برای آن اجرایی کند.

 

"شارلوت ادوارز" خبرنگار سابق مجله "تماشاگران" بریتانیا که مدعی شده جانسون نخست وزیر 20 سال قبل به پای او  دست زده است/ در آن زمان بوریس جانسون سردبیر مجله بود/ عکس: نیوز. اسکای

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,

اما جانسون از زمان رهبری "توری" -امور مربوط به حزب محافظه‌کار- از ابتدای سال جاری، تحت تاثیر اتهامات مربوط به زندگی شخصی‌اش قرار گرفته است.

 

گاردین در ماه ژوئن از درگیری پر سر و صدای جانسون و خانم" کری سایموند" شریک کنونی زندگی‌اش در آپارتمان شخصی‌شان در لندن خبر داد. این زن 31 ساله جانسون را در کنفرانس حزبی منچستر همراهی کرد.

 

"بوریس جانسون" نخستوزیر بریتانیا  و شریک کنونی زندگی‌اش"کری سایموند"/ عکس: خبرگزاری فرانسه

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,

 

"ریچل مک‌لین" نماینده پارلمان بریتانیا و فعال در امور زنان محافظه‌کار در این باره گفت: کار با یک نخست‌وزیر فمینیست افتخارآفرین است.

 

او گفت: من یک فمنیست هستم و از کار در دولتی که توسط یک فمنیست اداره می‌شود، خرسندم.

 

پنی موردانت وزیر سابق دفاع در این باره گفت: جانسون فرد معقولی است و به زنان و دختران احترام می‌گذارد.

 

نیکی مورگان وزیر سابق فرهنگ بریتانیا در این باره گفت: این چیزی نیست که در مورد آن چیزی بدانم. مطمئنم اعضای مطبوعات سوالات خود را مستقیما به نخست‌وزیر می رسانند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------