جانسون برای درخواست تاخیر در بریگزیت نامه بدون امضا فرستاد اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,جانسون
براساس اعلام یک منبع وابسته به دولت انگلیس بوریس جانسون یک نامه امضا نشده به اتحادیه اروپا فرستاده و در آن درخواست به تعویق انداختن برگزیت را مطرح کرده اما در نامه‌ امضا شده دیگری همراه با آن، گفته خواستار چنین تعویقی نیست.

به گزارش ایسنا، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در نامه‌ای بدون امضا از اتحادیه اروپا خواست بریگزیت را عقب بیاندازد اما در یک نامه ثانوی همراه با آن که امضا شده، گفت هرگونه تاخیر در این کار را اشتباه می داند.

 

نامه اول نخست وزیر انگلیس به دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا، خواستار به تعویق انداختن فرآیند بریگزیت می شود. او بر اساس قانون موسوم به "بن" که ماه پیش در پارلمان تصویب شد موظف به این کار است.

 

نسخه اصلی و نسخه الکترونیکی (ایمیل) این نامه از سوی تیم بارو، نماینده انگلیس در بروکسل، منتقل شد.

 

جانسون علاوه بر این نامه دو سند دیگر تحویل اتحادیه اروپا داده است.

 

سند اول یاداشتی از سوی بارو است که توضیح می دهد نامه به معنی اطاعت از قانونی است که مورد توافق پارلمان بریتانیا قرار گرفت اما نامه دوم از طرف جانسون، که این بار امضا شده، توضیح می دهد که به عقیده او تاخیر در اجرای بریگزیت غلط است.

 

این نامه همچنین از رهبران اتحادیه اروپا درخواست می کند از نمایندگان پارلمان انگلیس بخواهند در تصمیم خود تجدید نظر کنند و فورا به توافقی که اخیرا جانسون و اتحادیه اروپا بر سر بریگزیت منعقد کرده‌اند رای دهند.

 

بوریس جانسون به موجب یک قانون که از سوی مخالفانشان در پارلمان انگلیس تصویب شد ملزم به درخواست از اتحادیه اروپا برای به تعویق انداختن ضرب‌الاجل فعلی بریگزیت در تاریخ 31 اکتبر و موکول کردنش به 31 ژانویه شد. این اتفاق بعد از آن افتاد که قانونگذاران انگلیسی تلاش او برای تصویب توافق بریگزیتش با اتحادیه اروپا را ناکام گذاشتند.

 

به گزارش رویترز، یک منبع وابسته به دولت انگلیس اظهار کرد: بوریس جانسون مجموعا سه نامه برای دونالد تاسک رییس شورای اروپا فرستاده است شامل یک فتوکپی از نامه‌ای که قانون "بن" او را مجبور به نوشتنش نامه کرده است؛ یک یادداشت پوششی متعلق به فرستاده انگلیس به اتحادیه اروپا و نامه امضا شده سوم که در آن او گفته خواستار این تمدید نیست.

 

جانسون در این نامه سوم که از سوی خبرنگار فایننشال تایمز در بروکسل در شبکه اجتماعی توییتر منتشر شد نوشته است: من از زمانی که نخست وزیر شدم تصریح کردم و به پارلمان نیز تصریح کرده‌ام که از نظر من و همچنین بر مبنای موضع دولت، تمدید دوباره ضرب‌الاجل بریگزیت، به منافع بریتانیا و شرکای ما در اتحادیه اروپا و روابط میان ما آسیب وارد خواهد کرد.

 

جانسون گفت، اطمینان دارد که پروسه به سرانجام رساندن قانون بریگزیت در پارلمان کشورش تا قبل از 31 اکتبر تکمیل خواهد شد.

 

انتظار می رود دونالد تاسک، درباره تمدید این مهلت با سران اتحادیه اروپا رایزنی کند.

 

دونالد تاسک گفت: این درخواست را از جانب جانسون دریافت کرده است.

 

او در توییتر اظهار کرد: من اکنون شروع به رایزنی با رهبران اتحادیه اروپا در خصوص چگونگی واکنشمان می‌کنم.

 

بوریس جانسون امیدوار بود روز شنبه قانونگذاران پارلمان سرانجام از توافق بریگزیتی که او اخیرا با رهبران اتحادیه اروپا منعقد کرد حمایت کنند، اما این قانونگذاران لایحه‌ای را با 322 رای موافق به 306 رای مخالف تصویب کرده و خواستار اصلاحیه‌ای شدند که جانسون را مجبور به درخواست از اتحادیه اروپا برای تاخیر در اجرای بریگزیت می‌کند.

 

این در حالی است که جانسون بر وعده‌اش برای عملی کردن بریگزیت تا تاریخ 31 اکتبر تاکید کرده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------