آخرین اخبار بین الملل


اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل , آزمایش‌های موشکی

واشنگتن درباره ادامه آزمایش‌های موشکی به کره شمالی هشدار داد

نماینده آمریکا در سازمان ملل می‌گوید آزمایش‌های موشکی کره شمالی غیرسازنده است و برای پیونگ‌یانگ تبعات از پی دارد. به گزارش فارس، در حالی که…


پرو مورالس را راه نداد/ هواپیما در پاراگوئه نشست اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل ,پرو مورالس
هواپیمای نیروی هوایی مکزیک حامل رئیس جمهوری مستعفی بولیوی پس از رد درخواست فرود از سوی پرو در پاراگوئه به زمین نشست. 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این هواپیما قرار بود در پرو و پیش از سفر به مکزیک به زمین بنشیند تا مجدد سوخت‌گیری کند؛ دولت مکزیک به اوو مورالس، رئیس جمهوری مستعفی بولیوی پیشنهاد پناهندگی سیاسی داده است.

 

این هواپیما در فرودگاه بین‌المللی سیلویو پتیروسی در نزدیکی آسونسیون،‌ پایتخت پاراگوئه و در ساعت ۱:۳۵ به وقت محلی به زمین نشست.

 

بر اساس گزارش‌های محلی، تصمیم برای فرود این هواپیما در پاراگوئه پس از آن گرفته شد که برج‌های کنترل پرو، شیلی و برزیل از عبور هواپیمای حامل مورالس از حریم هوایی خود امتناع کردند. این هواپیما پس از سوخت‌گیری مجدد به مسیر خود به سمت مکزیک ادامه می‌دهد و تا اواخر امروز (سه شنبه) پاراگوئه را ترک می‌کند.

 

مقام‌های ارشد مستعفی بولیوی نیز احتمالا در همین هواپیما در کنار مورالس به مکزیک می‌روند. البته مقام‌های مکزیک اشاره‌ای به سایر مقام‌های بولیوی نکرده‌اند.

 

وزیر خارجه مکزیک از افشای نام مقام‌های بولیوی و قانونگذارانی که درخواست پناهندگی کرده‌اند به دلیل احتمال وجود تهدید علیه آنها امتناع کرده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------