۶ مقام نیکاراگوئه توسط آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم شدنددانیل اورتگا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
آمریکا و اتحادیه اروپا روز دوشنبه تحریم هایی را علیه ۶ مقام نیکاراگوئه به دلیل آنچه که دولت بایدن انتخابات سازمان دهی شده در نیکاراگوئه خوانده، اعمال کردند.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، آمریکا و اتحادیه اروپا روز دوشنبه تحریم‌هایی را علیه ۶ مقام نیکاراگوئه به دلیل آنچه که دولت بایدن انتخابات سازمان دهی شده در نیکاراگوئه خوانده، اعمال کردند.

 

وزارت خزانه داری آمریکا این شش مقام را به اقدامات خشونت آمیز دولتی، انتشار اخبار نادرست و هدف قرار دادن روزنامه نگاران متهم کرده است. این تحریم‌ها همزمان با روز تحلیف «دانیل اورتگا» رئیس جمهور این کشور اعلام شد.

 

طبق اعلام اتحادیه اروپا، این تحریم‌ها شامل ممنوعیت سفر و بلوکه شدن دارایی‌های خانواده «دانیل اورتگا» رئیس جمهور نیکاراگوئه، معاون وی، پلیس، شورای عالی انتخابات و نیز شرکتی که بر خدمات ارتباطی و پستی نظارت دارد، می‌شود.

 

پس از انتخابات نوامبر که در آن «دانیل اورتگا» برای چهارمین بار انتخاب شد جو بایدن رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که این انتخابات نوعی پانتومیم بوده و اعلام کرد که از همه ظرفیت‌ها برای حمایت از مردم نیکاراگوئه استفاده خواهد کرد. در آن زمان نیز آمریکا چند مقام نیکاراگوئه را تحریم کرد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------