اخبار پزشکی

تاثیر منفی آلودگی هوا بر جنین،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

تاثیر منفی آلودگی هوا بر اندام‌های در حال رشد جنین

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: آلودگی هوا می‌تواند سلامت جنین را به خطر انداخته و به اندام‌های در حال رشد آسیب برساند. به گزارش…

پرداخت ۹۰ درصد هزینه درمان ناباروری از سوی دولت؛ از تامین هزینه رحم اجاره‌ای تا جنین اهداییناباروری،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پرداخت ۹۰ درصد هزینه درمان ناباروری از سوی دولت خبر داد.

به گزارش ایسنا، بهرام عین‌اللهی در جمع خبرنگاران با اشاره به خدمات ناباروری، اظهار کرد: یکی از اهداف دولت تقویت بیمه است و گام اول که برداشته شد این بود که ما ۶ میلیون نفر را تحت پوشش بیمه قرار دادیم. تقریباً بیمه همگانی در کشور در حال محقق شدن است.

 

وی تصریح کرد: این مقدمه طرح دارویاری است با توجه به اینکه جوانی جمعیت برای ما خیلی مهم بوده و خیلی اهمیت دارد در رابطه با ناباروری بیمه‌ها یک مصوبه‌ای در هیات دولت داشتیم و آن این بود که آن‌هایی که نابارور هستند اگر در مراکز دولتی باشد تا ۹۰ درصد هزینه‌ها و در مراکز خصوصی تا ۷۰ درصد هزینه بیمه براساس تعرفه بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

 

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: یکی از چیزهای که در این مرحله تصویب شده این است که هر خانمی که باردار شود به‌طور طبیعی تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرد و تا دو سال بعد از تولد فرزندش هم از خدمات رایگان بیمه استفاده می‌کند و بچه‌اش تا ۵ سال تحت پوشش بیمه است. این‌ها امتیازاتی است که داده می‌شود تا در جهت جوانی جمعیت کار کنیم.

 

عین‌اللهی با اشاره به بومی گزینی پزشکان متخصص، افزود: امسال یک طرحی در شورای آموزش به‌طور تخصصی به تصویب رسید که این طرح بر این اساس است که ما بتوانیم نیاز بخصوص مناطق محروم را تأمین کنیم.

 

وی اضافه کرد: پزشکان متخصص براساس قانونی که وجود دارد مدتی را باید تحت نیروی انسانی در مناطق بگذرانند و در این مناطق خدمت خود را سپری کنند و بعد از آن می‌توانند هرجایی کشور خواستند بروند منتهی این مشکل مناطق محروم را حل نمی‌کند برای همین بود که یک سهمیه جداگانه‌ای در مناطق محروم به پزشکانی که در آزمون دستیاری شرکت کردند به‌عنوان سهمیه بومی امسال اختصاص داده شده و هدف این است که ماندگاری پزشکان متخصص در مناطق محروم افزایش پیدا کند.

 

وزیر بهداشت با اشاره به جایزه ملی خدمت ماندن پزشکان، بیان کرد: افرادی که در مناطق محروم بیشتر خدمت کرده‌اند بتوانیم آن‌ها را به نحوی مورد تشویق قرار دهیم و طرحی با عنوان جایزه ماندگاری پزشکان را در نظر گرفته‌ایم که به‌زودی از آن پرده‌برداری می‌کنیم.

 

عین‌اللهی ادامه داد: در آستانه روز پزشک هستیم برای همین ما هم باید یادی کنیم از مدافعین سلامت که این‌ها در این ایامی که مردم در کرونا از خانه‌ها بیرون نمی‌آمدند یا محدودیت داشتند ولی کادر پزشکی جان خود را به خاطر جان مردم به خاطر انداختند. در آستانه روز پزشک هم از آن‌ها نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

 

جزییات پوشش بیمه برای درمان ناباروری: از تامین هزینه رحم اجاره‌ای تا جنین اهدایی

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با اشاره به دسترسی عادلانه امکانات درمان ناباروری در مراکز دولتی و خصوصی، گفت: پوشش بیمه‌ای خدمات درمانی ناباروری در تعهدات سازمان بیمه سلامت قرار گرفت.

 

به گزارش تسنیم، محمدحسین صفاری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به افزایش پوشش درمان ناباروری، اظهار داشت: به منظور اجرای سیاست‌های جمعیتی مقام معظم رهبری و افزایش نرخ جمعیت کشور، پوشش بیمه‌ای خدمات درمانی ناباروری در تعهدات سازمان بیمه سلامت قرار گرفت.

 

وی افزود: حمایت از زوج‌های نابارور از اولویت‌های مهم اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان است که در اسناد بالادستی قانون جوانی جمعیت و حمایت از نهاد خانواده هم به آن اشاره شده است.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با بیان اینکه این اداره کل عزم جدی در اجرای این سیاست‌ها دارد، گفت: در حال حاضر هزینه‌های درمان ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و با در دستور کار قرار گرفتن اجرای این قانون توسط دولت سیزدهم، به منظور دسترسی عادلانه به خدمات درمانی ناباروری چتر حمایت بیمه سلامت بر سر زوج‌های نابارور گسترده شد.

 

وی ادامه داد: با تحت پوشش خدمات درمانی تخصصی ناباروری و پرداخت هزینه‌های خدمات درمانی ناباروری تا سقف ۹۰ درصد علاوه بر حفظ و رشد سلامتی خانواده و سلامت مادر و کودک، تامین سلامت نوجوانان و جوانان نیز محقق می‌شود.

 

صفاری تصریح کرد: این ظرفیت برای زوج‌های نابارور فراهم شده که در طول یک سال از سه دوره خدمات درمان ناباروری در تعهد بیمه سلامت با پوشش بیمه‌ای در بخش دولتی و خصوصی استفاده کنند.

 

وی افزود: این ظرفیت برای زوج‌های نابارور فراهم شده که در طول یک سال از سه دوره خدمات درمان ناباروری در تعهد بیمه سلامت با پوشش بیمه‌ای ۹۰ درصد تعرفه بخش دولتی در مراکز ناباروری دولتی ۷۰ درصد تعرفه خصوصی در مراکز خصوصی و خیریه استفاده کنند.

 

صفاری خاطرنشان کرد: از ابتدای خرداد ماه جاری ارسال اسناد باروری و ناباروری بیمه شدگان سلامت اجرایی شده و بیمه‌شدگان برای دریافت هزینه‌های درمانی خود نیاز به مراجعه به اداره کل را ندارند و در همان مرکز درمانی هزینه‌ها محاسبه و پرداخت می‌شود.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با بیان اقدامات سازمان بیمه سلامت در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت، گفت: مواردی از جمله تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفتن درمان زوج‌های نابارور، بیمه کردن مادران باردار و شیرده و کودکان آنها تا پایان ۵ سالگی بر اساس آزمون وسع، پوشش بیمه‌ای خدمات سلامت زنان، مادران باردار و نوزادان، پوشش بیمه‌ای آزمایش‌های مادر و جنین صرفا بر اساس ضوابط ماده ۵۳ اقداماتی است که در اجرای قانون جوانی جمعیت صورت گرفته است.

 

وی ادامه داد: برای طرح پوشش درمان ناباروری، زوجین نابارور فاقد هرگونه پوشش بیمه پایه، با آزمون وسع باید تحت پوشش بیمه همگانی قرار گیرند و تمامی مراکز درمانی و بیمارستان‌های ارائه دهنده خدمات درمان ناباروری موظف به عقد قرارداد با سازمان‌های بیمه‌گر پایه هستند و تمدید پروانه این مراکز و بیمارستان‌ها منوط به عقد قرارداد با سازمان‌های بیمه‌گر پایه است.

 

صفاری تصریح کرد: هزینه درمان ناباروری در خدمات شخص ثالث مانند رحم اجاره‌ای و جنین اهدایی قابل محاسبه و پرداخت است، تعهدات سازمان‌های بیمه‌گر پایه در مراکز خیریه و خصوصی معادل ۷۰ درصد تعرفه خیریه و خصوصی است و سهم بیمار معادل ۳۰ درصد تعرفه آن بخش است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------