اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

مضرات غذاهای کنسرو شده بر سیستم گوارش

تیمی از محققان دریافتند غذاهای کنسروشده حاوی اکسید روی هستند که می تواند به دستگاه گوارش آسیب رساند. به گزارش مهر، مطالعه…


کاهش 40 درصدی سرطان پوست با مصرف کرم ضد آفتاباخبار,اخبار پزشکی,کرم ضد آفتاب

نتایج یک بررسی جدید حکایت از آن دارد، استفاده از کرم ضد آفتاب با کاهش ابتلا به سرطان پوست در جوانان همراه است.

به گزارش فارس، نتایج یک بررسی جدید که در سایت «news18» منتشر شده است، حکایت از آن دارد که استفاده از کرم ضد آفتاب با کاهش ابتلا به سرطان پوست در جوانان همراه است. 

 

داده‌های موجود نشان داده است، کردم ضد آفتاب می‌تواند تا 40 درصد خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش دهد.

 

سرطان سلول پایه‌ای (BCC)، کارسینوم سلول-سنگفرشی(SCC) و ملانوما از انواع سرطان پوست هستند. 

 

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، هر ساله حدود یک میلیون و سیصد هزار نفر در دنیا مبتلا به سرطان پوست تشخیص داده می‌شوند. 

 

سرطان پوست یکی از شایع‌ترین انواع سرطان هستند، که به‌طور جهانی حداقل 40 درصد از موارد انواع سرطان را تشکیل می‌دهد؛ به ویژه بین افراد با پوست روشن این نوع سرطان بسیار شایع است.

 

محققان تأکید می‌کنند، شایع‌ترین نوع آن سرطان پوستی غیر ملانومی است که حداقل دو الی سه میلیون نفر در سال به آن مبتلا می‌شوند.

 

براساس آمار موجود، بالاترین میزان ملانوم در دنیا در دو کشور استرالیا و نیوزلند دیده می‌شود؛ سه نوع شایع سرطان پوست در 20 تا 40 سال گذشته رواج بیشتری داشته‌ به ویژه در مناطقی که افراد آن سفیدپوست هستند.

 

بیشتر از 90 درصد موارد ابتلا به سرطان پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش خورشید ایجاد می‌شود؛ این قرار گرفتن در معرض نور خورشید خطر ابتلا به هر سه نوع سرطان را افزایش می‌دهد.

 

محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه سیدنی می‌گوید: «ارتباط قرار گرفتن در معرض آفتاب و آفتاب سوختگی با خطر ابتلا به ملانوم، به ویژه در دوران کودکی، به خوبی ثابت شده است و این مطالعه نشان داد که استفاده منظم از کرم‌های ضد آفتاب، در برابر اثرات مضر تابش آفتاب از افراد محافظت می‌کند».

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------