اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,مواد غذایی

اینفوگرافیک / مواد غذایی مفید برای تقویت بدن در برابر آلودگی ‌هوا

آلودگی هوا از معضلات کلانشهرها و شهرهای صنعتی است که هر سال با شروع فصل سرما و پدیده وارونگی دما، تشدید می‌شود. برخی مواد…


ابداع تشخیص دقیق ابتلا به سرطان پستاناخبار,اخبار پزشکی,سرطان پستان

پژوهشگران دانشگاه هایدلبرگ، که از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آلمان است، آزمایشی را ابداع کرده‌اند که از طریق آن می‌توان فهمید که آیا بیمار به سرطان پستان مبتلا شده است یا خیر. سرپرست این تحقیق به روزنامه بیلد آلمان گفته است که توسط این روش که هایسکرین نام دارد از طریق آزمایش خون حتی پیش از آن که توده‌های سرطانی برای فناوری‌های فعلی تصویربرداری نظیر ماموگرافی قابل مشاهده باشد، می‌توان سرطان پستان را تشخیص داد.

 

به گزارش سازمان بهداشت جهانی، سرطان پستان هر سال جان بیش از ۶۰۰ هزار زن در جهان را می‌گیرد و تشخیص زودهنگام سرطان پستان می‌تواند به کاهش مرگ‌ و میر ناشی از آن منجر شود. در حال حاضر در غربالگری تشخیص سرطان پستان از ماموگرافی، ام‌آر‌آی و معاینات بالینی استفاده می‌شود. اما این روش‌ها ممکن است ریسک‌هایی نظیر نتیجه مثبت کاذب، نتیجه منفی کاذب و قرار گرفتن در معرض اشعه و همچنین ایجاد درد و ناراحتی را نیز برای بیماران در بر داشته باشند. یکی از این محققین این پژوهش می‌گوید که نتیجه حاصل از این آزمایش به اندازه آزمایش ماموگرافی قابل اعتماد است اما در عین حال هزینه کمتری دارد و بیمار را در معرض اشعه و درد نیز قرار نمی‌دهد.

 

 

در این پژوهش دانشگاه هایدلبرگ آلمان، بیماری ۷۵ درصد از تعداد ۵۰۰ بیمار مبتلا به سرطان پستان به درستی تشخیص داده شد اما به گفته پژوهشگران، دقت این روش برای افراد زیر ۵۰ سال بسیار بیشتر بوده است. دانشمندان می‌گویند این روش مبتنی بر آزمایش خون را که در سال جاری به بازار عرضه خواهد شد می‌توان برای تشخیص سرطان تخمدان نیز به کار برد.

 

بهاز نیوز

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------