اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

پشت پرده الزام پزشکان به کارتخوان

نایب رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی در باره الزام پزشکان به نصب کارتخوان در مطب هایشان گفت: نگرانی من از این بابت است که…


مرگ شهروند خرم‌دره‌ای با مصرف مشروبات الکلی دست‌سازاخبار,اخبار پزشکی

رئیس بیمارستان بوعلی سینا خرم‌دره از مرگ یک شهروند خرم‌دره‌ای بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست‌ساز خبر داد.

گزارش ایسنا، سعید فرهادی در جمع مسئولان خرم‌دره با اشاره به به آماده باش بیمارستان بوعلی خرم‌دره، یادآور شد: با توجه به اعلام شرایط اضطرار برای مقابله با هرگونه حادثه و سیل احتمالی، جلسه بحران بیمارستان تشکیل و راه‌های مقابله با حوادث طبیعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 وی با اشاره به کاهش حوادث چهارشنبه سوری امسال در خرم‌دره، اظهار کرد: سال گذشته ۳۲ خرمدره‌ای در حوادث چهارشنبه آخر سال آسیب‌دیدند اما امسال این رقم به پنج نفر رسید که شاهد کاهش چشمگیر مصدومان در این حوزه هستیم. امسال همچنین شاهد کاسته شدن از میزان تصادفات نسبت به سال قبل هستیم.

 

 فرهادی از مسمومیت دو شهروند خرمدره‌ای بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست‌ساز خبر داده و تصریح کرد: متاسفانه یکی از این مصرف کنندگان بر اثر بالا رفتن ph خون علی‌رغم انجام اقدامات لازم جان خود را از دست داد و یک نفر نیز در حال دیالیز است.

 

 این مسئول با تاکید بر اینکه مشروبات الکلی دست‌ساز بسیار کشنده هستند، یادآور شد: ترامادول، دیازپام، الکل صنعتی و حتی ادرار در تهیه این مشروبات  استفاده می‌شود که بسیار کشنده است.

 

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های نیروی انتظامی معلوم شد که این مشروبات به صورت اتفاقی به دست مصرف کننده رسیده و توزیع کننده‌ای در این زمینه در شهرستان وجود ندارد.

 


    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------