اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,رگ‌های خونی در زنان

رگ‌های خونی در زنان زودتر پیر می‌شوند یا مردان؟

رگهای خونی در زنان زودتر پیر می‌شوند و موجب بروز بیماری‌های قلبی زودرس می‌شوند. در گزارشی که به تازگی منتشر شد، نشان داد که…


ماست بخورید تا سرطان نگیریداخبار,اخبار پزشکی,ماست

نتایج یک بررسی جدید بیانگر آن است که مصرف ماست به میزان قابل توجهی ریسک سرطان روده را کاهش می‌دهد.

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید بیانگر آن است که مصرف ماست به میزان قابل توجهی ریسک سرطان روده را کاهش می‌دهد. 

 

این پژوهش که توسط دانشمندان دانشگاه واشنگتن صورت گرفته بیانگر‌ آن است که مصرف ماست به میزان دو بار در هفته ریسک ابتلا به سرطان روده در مردان را دست کم 20 درصد کاهش می‌دهد. 

 

محققان باور دارند، دلیل عمده بروز سرطان روده به رژیم غذایی و سبک زندگی  افراد بازمی‌گردد و موارد اندکی هستند که در پی ژنتیک یا به دلایل ارثی رخ می‌دهند.

 

پژوهشگران دانشگاه واشنگتن دریافتند، رژیم غذایی نامناسب، مصرف الکل، استعمال دخانیات و عدم تحریک فیزیکی از عواملی هستند که ریسک بروز سرطان روده را افزایش می‌دهند و حالا این مصرف ماست است که در کاهش ریسک ابتلا به این بیماری نقش دارد. 

 

کارشناسان علمی می‌گویند: مصرف ماست ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده را با تغییر نوع و حجم باکتری در روده کاهش دهد و بدین ترتیب این دسته از افراد، حدود 26 درصد بیش از دیگران نسبت به ابتلا به سرطان روده در امنیت هستند.

 

در این پژوهش بیش از 32 هزار مرد و 55 هزار زن از سال 1986 تا پایان سال 2012 تحت بررسی قرار گرفته‌اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------