اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

گامی برای مقابله با بیماری‌های ناشی از افزایش سن

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود توانستند روش جدیدی برای مقابله با بیماری‌های ناشی از افزایش سن ارائه دهند. به گزارش…


سازمان غذا و دارو: ظرفیت تولید دارو در ایران ۴ برابر نیاز کشور استاخبار,اخبار پزشکی
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ظرفیت تولید دارو در ایران ۴ تا ۴.۵ برابر نیاز کشور است و در نتیجه به دنبال ایجاد بازارهای جدید هستیم تا هزینه‌های جذب نشده شرکت‌های دارویی ایران کاهش یابد و قیمت دارو برای مصرف کننده‌های داخلی پایین‌تر بیاید.

به گزارش ایرنا و به نقل از وزارت بهداشت «وبدا»، محمدرضا شانه ساز روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری شصت وششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی، افزود: همکاری‌های بین المللی از نظر ارزی و صادرات دارو برای ایران مناسب خواهد بود.

 

وی ادامه داد: همکاری‌های ایران با کشورهای منطقه مدیترانه شرقی می‌تواند در زمینه صادرات دارو و تجهیزات پزشکی، انتقال دانش فنی و توانمندسازی این کشورها انجام شود.

 

شانه ساز در خصوص همکاری‌های مشترک با کشورهای منطقه مدیترانه شرقی، اظهار داشت: به دنبال این هستیم که توانمندی‌های خود را با کشورهای منطقه به اشتراک بگذاریم و از طرفی، به دنبال منافع اقتصادی برای کشور خود نیز هستیم؛ کشورهایی مانند تونس و لبنان از نظر نیروی انسانی و اقتصادی توان مناسبی دارند و بودجه‌های مناسبی برای دارو اختصاص می‌دهند.

 

معاون وزیر بهداشت گفت: این همکاری‌ها دو طرفه خواهد بود، به طور مثال، کشور تونس ۵۱ کارخانه داروسازی دارد و ۷۰ درصد داروها را در داخل تولید می‌کنند و همکاری متقابل با این کشورها برای ما می‌تواند مفید باشد.

 

شانه ساز اظهار داشت: در حال حاضر همکاری مشترک با لبنان پیشرفت خوبی دارد و برنامه زمان بندی برای همکاری با کشور تونس هم اعلام می‌شود تا همکاری‌های متقابل در حوزه دارو انجام شود.

 

وی اضافه کرد: علاقه‌مندی برای استفاده از دارو و تجهیزات پزشکی ایران در کشورهای منطقه مدیترانه شرقی وجود دارد و ظرفیت ایران بیشتر از تصور و انتظار آنها است و خودشان ضمن بازدید از شرکت‌های ایرانی مشاهده کردند که بالاترین استانداردها برای تولید دارو در ایران رعایت می‌شود.

 

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی به میزبانی ایران و به ریاست وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران در تهران در حال برگزاری است. این اجلاس از ۲۲ مهر شروع شده و امروز (پنجشنبه ۲۵ مهر) به کار خود خاتمه می‌دهد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------