نمکی: همه دانشجویان بازگشته از ووهان تحت مراقبت هستنداخبار,اخبار پزشکی,سعید نمکی
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که همه دانشجویان بازگشته از ووهان چین تحت مراقبت هستند و حالشان خوب است.

به گزارش ایرنا، سعید نمکی غروب چهارشنبه در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: خوشبختانه پس از انتظار چند روزه، تعدادی از دانشجویان عزیزمان با همراهی تیم پزشکی و متخصصان اورژانس صبح امروز از شهر ووهان چین به کشور بازگشتند و همگی تحت مراقبت هستند. البته حالشان خوب است و خوبتر هم خواهد شد. ان‌شاالله.

 

علی رضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت نیز امروز در نشست خبری با خبرنگاران درباره دانشجویان ایرانی که از ووهان به کشور بازگشتند، گفت: هیچ یک از ۵۷ دانشجوی ایرانی بازگشته از چین حتی تب ندارند، اما تا دو هفته در اتاق‌های تک نفره قرنطینه می‌مانند و احتمالا شنبه از همه آنها آزمایش کرونا گرفته می‌شود.

 

رییسی بیان کرد: دوره پنهان بیماری کرونا حداکثر چهار روز است و اگر یکی از این دانشجویان بیمار باشد تا شنبه مشخص می‌شود. این افراد همگی دانشجو هستند و ۱۶ نفر آنها با خانواده هستند. یک کودک نیز همراه آنان است. فقط یکی از دختران دانشجو به خاطر ترس دچار لرز شده بود، اما مشخص شد که مشکل و بیماری ندارد. در محل اسکان این دانشجویان تیم اورژانس،  بهداشت محیط و یک پزشک آقا و یک پزشک خانم مستقر است و هر روز وضعیت آنها کنترل می‌شود. البته خود این دانشجویان نیز آگاه هستند و طبق عادت مدام دست‌های خود را می‌شویند و اغلب در چین با دوستان خود نیز مراوده نداشته‌اند و غذایشان را هم خودشان تهیه می‌کردند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------