شمار مبتلایان به کرونا در اصفهان به 1267 نفر و فوت شدگان به 100 تن رسید/ اصفهان در مرز هشدار شیوع کرونااخبار,اخبار پزشکی,کرونا در اصفهان
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در اصفهان تا امروز (سوم فرودین ماه) را اعلام کرد.

آرش نجیمی در گفت وگو با ایسنا در خصوص آخرین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در اصفهان، اظهار کرد: آمار مبتلایان به کرونا در اصفهان به جز کاشان و آران بیدگل تا امروز (سوم فروردین ماه) به هزار و ۲۶۷ نفر افزایش یافته است.

 

وی گفت: طبق آخرین آمار پاسخ تست سه هزار و ۳۳۳ مورد از افراد مشکوک به کرونا در سطح شهر و استان اصفهان به جز کاشان و آران بیدگل انجام شده که از این موارد، نتیجه آزمایش ۲ هزار ۶۶ نفر منفی و متاسفانه تست هزار و ۲۶۷ نفر موارد مثبت ابتلا به کووید ۱۹ در اصفهان اعلام شده است.

 

فوت ۱۰۰ نفر در اصفهان بر اثر ابتلا به کرونا

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، متاسفانه ۱۰۰ نفر فوت شده و تاکنون ۶۳۰ نفر از افرادی که ابتلا قطعی به کووید- ۱۹ داشته اند از بیمارستان ترخیص و ۵۳۷ نفر هنوز بستری هستند.

 

وی با بیان اینکه از میان مبتلایان قطعی به کووید ۱۹ در اصفهان۴۹۹  نفر زن و ۷۶۸ مورد مرد هستند، افزود: از تعداد افراد فوت شده به دلیل ابتلا به کرونا، ۶۰ نفر مرد و ۴۰ مورد زن هستند.

 

نجیمی اظهار کرد: علاوه بر اصفهان، تمام ۲۲ شهرستان دیگر اصفهان نیز درگیر این بیماری هستند که تاکنون، اصفهان ۵۸۸ مورد، بویین میان دشت ۳ مورد، برخوار ۳۲ نفر، اردستان ۴۰ مورد، تیران ۳ نفر، چادگان ۱۷ مورد، خمینی شهر ۷۱ مورد، خوانسار ۸ نفر، خور ۵ نمونه، سمیرم ۱۴مورد، شاهین شهر ۸۸مورد، شهرضا ۲۹ نمونه، فریدن ۹ مورد، فریدونشهر ۴، فلاورجان ۵۰ مورد، گلپایگان ۲۶ مورد، لنجان ۵۹ مورد، مبارکه ۶۶ مورد، نایین ۲۱ مورد، نجف آباد ۵۸ مورد و نطنز ۵۹مورد قطعی کرونا در آنها ثبت شده است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: همچنین نتیجه تست ۱۷ نفر دیگر در اصفهان مثبت شده است که مربوط به افراد مهمان در این استان هستند.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در اصفهان رو به افزایش است، از همه افراد جامعه خواست تا با درک شرایط موجود از تردد غیرضروری در سطح شهر کاسته و با پیوستن به کمپین در خانه می مانیم در جهت کاهش شیوع این بیماری گام بردارند تا با مشارکت اجتماعی شاهد کاهش آمار مبتلایان باشیم.

 

کرونا ویروس از دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان چین شیوع پیدا کرد و تاکنون هزاران نفر را درگیر کرده و تلفات بالایی داشته است. این ویروس تاکنون بیش از صد و هفتاد کشور را آلوده کرده است. کووید- ۱۹ ویروسی است که دستگاه تنفسی را نشانه می گیرد، این بیماری قابل پیشگیری است. برای پیشگیری از آن باید از تماس‌های غیرضروری و حضور در میان جمعیت پرهیز شود، فاصله منطقی را با همه افراد (یک متر) رعایت و روبوسی و دست دادن‌های غیرضروری کنار گذاشته شود. شستن مداوم دست‌ها با آب و صابون یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

 

ابتلای ۷۱۲ کاشانی به ویروس کرونا تایید شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن اشاره به تایید فوت ۹۸ کاشانی بر اثر ویروس کرونا گفت: ابتلای ۷۱۲ کاشانی به ویروس کرونا تایید شده است.

 

سیدعلیرضا مروجی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در منطقه کاشان اظهار داشت: بر اساس نمونه‌های ارسالی و نتایج رسیده تاکنون ابتلای 712 نفر در منطقه کاشان به ویروس کرونا تایید شده به نحوی که 38 درصد مبتلایان زن و 62 نفر آنان مرد هستند و اقدامات درمانی بر روی آنان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه از مجموع افراد فوت شده در منطقه کاشان آزمایشات 98 نفر از افراد فوت شده مثبت و 22 نفر نیز منفی اعلام شده است، افزود: 40 درصد از افرادی که به ویروس کرونا در منطقه کاشان مبتلا شدند دارای بیماری زمینه‌ای مانند دیابت یا قلبی عروقی هستند که درمان این افراد را با مشکلاتی مواجه ساخته است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان از بستری 403 نفر در بیمارستان شهید بهشتی و 33 نفر در بیمارستان سیدالشهداء آران و بیدگل خبر داد و ابراز داشت: از میان افراد بستری شده 85 درصد آنان در بیمارستان شهید بهشتی و 15 درصد آنان نیز در بیمارستان سیدالشهداء تحت مداوا هستند و تاکنون 328 بیمار تاکنون از بیمارستان ترخیص شدند.

 

آمار مبتلایان به کرونا در استان به تفکیک شهرستان به جزء کاشان:

اصفهان: ۵۸۸
اردستان: ۴۰
برخوار: ۳۲
بویین میاندشت: ۳
چادگان: ۱۷
خمینی‌شهر: ۷۱
خوانسار: ۸
سمیرم: ۱۴
شاهین‌شهر: ۸۸
شهرضا: ۲۹
فریدن: ۹
فلاورجان: ۵۰
گلپایگان: ۲۶
لنجان: ۵۹
مبارکه: ۶۶
نائین: ۲۱
نجف‌آباد: ۵۸
نطنز: ۵۹
تیران: ۳
خور: ۵
فریدونشهر: ۴


۱۷ مورد هم مربوط به مسافران و افراد غیر بومی بوده است.

 

ابتلای چند تن از پرسنل بیمارستان خمینی‌شهر به کرونا

رئیس مجمع بیمارستان های شهرستان خمینی شهر گفت: چند تن از پرسنل بیمارستان شهید اشرفی به کرونا ویروس مبتلا شده اند و هم اکنون در قرنطینه اند.

 

علی اکبر جنگجو  با اشاره به آموزش های زیاد در رسانه ها و فضای مجازی در خصوص ویروس کرونا، اظهارکرد: با وجود حجم زیاد اطلاع رسانی در رسانه ها، میزان آگاهی با رفتارهای اجتماعی هماهنگی ندارد.

 

رییس مجمع بیمارستان های شهرستان خمینی شهر با تاکید بر پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص شهرستان خمینی شهر، تصریح کرد: رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان صراحتا وضعیت این شهرستان را نگران کننده اعلام کرد، این درحالی است که با ادامه رفتارهای غلط اجتماعی ممکن است با چالش های جدی در سطح شهرستان مواجه شویم.

 

وی با تاکید بر قرار گرفتن شهرستان خمینی شهر در وضعیت قرمز، اضافه کرد: وضعیت قرمز یعنی همه خانواده ها درگیر بیماری می شوند و به موقعیتی می رسیم که درمان در سطح شهرستان مختل می شود.

 

جنگجو افزود: چند تن از پرسنل بیمارستان شهید اشرفی به بیماری کرونا مبتلا شده اند و هم اکنون در قرنطینه هستند.

 

وی از مردم در خواست کرد که پویش ماندن در خانه را جدی بگیرند و افزود: عاجزانه از مردم تقاضا می کنیم که هشدارها را جدی بگیرند. وضعیت شهرستان قرمز است و اگر این رفتارها ادامه پیدا کند و پویش در خانه ماندن جدی گرفته نشود، وضعیت از کنترل خارج می شود .

 

رئیس مجمع بیمارستان های شهرستان خمینی شهر ترددهای غیر ضروری را در سطح شهر ممنوع اعلام کرد و افزود: تقاضا می کنیم توصیه های بهداشتی رعایت شود، ترددهای غیر ضروری در سطح شهر ممنوع است و دید و بازدیدها نیز فوق العاده خطرناک است.

 

وی با اشاره به تراکم بالای جمعیت شهرستان خمینی شهر، گفت: با وجود اینکه تمهیدات لازم برای درمان در شهرستان اندیشیده شده، اما تجهیزات درمانی ما با این رفتارهای غلط اجتماعی کفاف جمعیت ۳۴۰ هزار نفری خمینی شهر را نمی دهد.

 

جنگجو از مردم شهرستان خمینی شهر درخواست کرد که با ماندن در خانه زنجیره انتقال ویروس را قطع کنند تا سلامتی به جامعه برگردد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------