اولین فوتی الکل تقلبی در کهگیلویه و بویراحمد/ مسمومیت 6 نفر در نیشابوراخبار,اخبار پزشکی,مرگ بر اثر مصرف الکل در کهگیلویه و بویراحمد
رییس بیمارستان شهید رجایی دوگنبدان مرکز گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد از فوت مَرد ۴۱ ساله دوگنبدانی بدلیل مصرف مشروبات الکی خبرداد.

به گزارش ایلنا، "سیدطاهر حسینی" با بیان اینکه این مرد حدود ۴۱ ساله، سه روز پیش با حالت بیهوش به بیمارستان شهید رجایی دوگنبدان منتقل و در بخش ای. سی. یو بستری شد، اظهارداشت: متاسفانه عصر دیروز این بیمار بر اثر ایست قلبی فوت شد.

 

وی افزود: این فرد علائم بیماری کرونا نداشت و به بخش کرونای بیمارستان هم منتقل نشده بود.

 

رئیس بیمارستان شهید رجایی دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران با اشاره به اینکه ایست قلبی ناشی از مصرف الکل عامل مرگ این بیمار بود، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی‌ها با فضا سازی در فضای مجازی مرگ این بیمار را به علت ابتلا به کرونا اعلام کرده اند که به شدت آنرا تکذیب می کنیم.

 

حسینی گفت: تاکنون پنج بیمار مبتلا به کرونا از این بیمارستان مرخص و قرنطینه خانگی هستند و سه نفر بستری هست که حال عمومی آن‌ها هم خوب است.

 

با فوت این فرد، اولین آمار فرد فوت شده ناشی از الکل برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسید.

 

مسمومیت 6 نفر در نیشابور بر اثر مصرف الکل صنعتی

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور گفت: تا کنون 6 نفر در این شهرستان بر اثر مصرف الکل صنعتی دچار مسمومیت شده‌اند.

 

مصطفی افشارنیک در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از این تعداد یک نفر که وضعیت وخیم‌تری داشت به مشهد اعزام شد و یک نفر دیگر که وضعیت مطلوبی ندارد در بخش ویژه بیمارستان نیشابور بستری و در حال درمان است.

 

وی با اشاره به باور غلط برخی افراد درخصوص تاثیر الکل بر درمان کرونا، افزود: این تفکر که مصرف مشروبات الکلی باعث بهبود کرونا می‌شود یک نظر غلط بوده و به اشتباه در این شرایط حساس به برخی افراد تحمیل شده است؛ این امر نه تنها در درمان تاثیری ندارد بلکه تبعات منفی را به همراه دارد.

 

افشارنیک مطرح کرد: بیشتر افرادی که دچار مسمومیت الکلی شده‌اند تاکنون سابقه مصرف مشروبات الکلی را نداشته و تنها بر اثر باور غلط مبنی بر اینکه به این وسیله می‌توانند از مبتلا شدن به ویروس کرونا جلوگیری کنند در دام افراد سودجو و فرصت طلب افتاده‌اند.

 

وی نابینایی، از کار افتادن کلیه و خطر مرگ را از جمله تبعات و عوارض جدی مصرف این ماده برشمرد و بیان کرد: الکل صنعتی حتی از راه پوست قابلیت جذب دارد و باعث مسمومیت می‌شود، همچنین این مایع به دلیل شفاف بودن باعث گمراهی کودکان شده که باید از دسترس آن‌ها دور بماند.

 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تعداد ماموریت‌های اورژانس 2 برابر شده و در همین مدت تماس‌های برقرار شده با اورژانس نیز سه برابر افزایش یافته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------