حریرچی: ترددهای غیرضروری در برخی استانها افزایش داشته است/ سیر نزولی شیوع کرونا در 16 شهراخبار,اخبار پزشکی,حریرچی
معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: در ۱۶ استان کشور روند ابتلا به بیماری کرونا نزولی و تعداد مبتلایان در آنها بین صفر تا ۲۰ نفر شده است.

به گزارش ایرنا، ایرج حریرچی روز سه‌شنبه در حاشیه آیین معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در ۲۵ درصد استان‌های کشور تعداد ابتلای جدید به کرونا روزانه بین صفر تا ۱۰ بوده و در ۲۵درصد دیگر هم این تعداد بین ۱۰ تا ۲۰ بوده است.

 

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در ماه‌های اخیر تعداد فوتی‌ها در کشور از رقم  ۱۰۰ نفر پایین‌تر آمده و این دستاورد مهمی است، بیان کرد: در کل کشور نیز روند ابتلای جدید به کرونا نسبتا نزولی بوده اما تداوم این وضعیت بستگی به همکاری مردم در اجرای مناسب طرح فاصله اجتماعی هوشمند و کاهش ترددها دارد.

 

حریرچی با اشاره به وضعیت استان اردبیل گفت: این استان در وضعیت شیوع متوسط قرار دارد و تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها نیز نسبت به اسفند ماه کاهش یافته اما متاسفانه در روزهای اخیر در کاهش ابتلای جدید  تغییر محسوسی دیده نمی‌شود.

 

وی بیان کرد:  تعداد تماس اجتماعی در استان  اردبیل کاهش نیافته  و ترددهای غیر ضروری  بویژه پس از ۲۳ فروردین در استان افزایش یافته است.

 

وی با بیان اینکه ما دانشگاه‌ها ، مدارس و حرم‌های مطهر  را تعطیل نکردیم که مردم قدم زده و تردد غیر ضروری داشته باشند، گفت: این محدودیت‌ها به خاطر کاهش ارتباط و کم شدن ترددهای غیر ضروری در جامعه است.

 

او با بیان اینکه مسوولان سختی‌های  فاصله‌گذاری را درک میکنند،افزود: ما می‌دانیم تعدادی از مردم  بویژه افراد روزمزد و با درآمد ثابت  فشارهایی متحمل میشوند اما می‌بایست به خاطر حفط سلامتی خود و حتی اقتصاد آینده خود سختی‌ها را تحمل کرد.

 

معاون وزیر بهداشت با اشاره به تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: این جابجایی قرار بود دی ماه گذشته اتفاق بیافتد که به تاخیر افتاد و در واقع یک تغییر مدیریتی و انتقال تجربه است.

 

در این آیین از زحمات دکتر قدرت اخوان اکبری تجلیل شده و دکتر شهرام حبیب زاده بعنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل معرفی شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------