دانشمند هندی: ۸۰ درصد از مبتلایان به کرونا دارای هیچ علایمی نیستنداخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا در هند
یک دانشمند و مقام ارشد هندی گفت: ۸۰ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور دارای هیچ علایمی نیستند که این امر شناسایی افراد مبتلا را بسیار مشکل می‌کند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های هند، رامان گانگاخدکار یک دانشمند ارشد در شورای تحقیقات پزشکی هند گفت: ۸۰ درصد از موارد دارای هیچ علایمی نیستند. بزرگ‌ترین نگرانی ما شناسایی افراد مبتلا می‌باشد. هیچ راه حلی جز شناسایی افرادی که با مبتلایان تماس داشته‌اند نیست. 

 

هند اعلام کرده است که هنوز تعداد زیادی از افراد مبتلا به کرونا در این کشور هستند که به دلیل نداشتن علایم این بیماری شناسایی نشده‌اند. 

 

بر اساس آمار وزارت بهداشت هند بیش از ۱۷ هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و ۵۴۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. 

وزارت بهداشت هند همچنین اعلام کرده است که هر هفت و نیم روز آمار کرونا در این کشور دو برابر خواهد شد و احتمالا در اواسط ماه آینده این آمار به بالاترین حد خود خواهد رسید. 

 رامان گانگاخدکار افزود: تعداد موارد ابتلا به کرونا در هند بالا نخواهد بود. ما در هفته دوم ماه آینده (مه) خواهیم توانست برآورد بهتری داشته باشیم. 

 

علایم این ویروس ۸۰ درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که نخستین علایم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می‌شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------