شیب نزولی کرونا در اصفهان به معنای نادیده گرفتن دستورالعمل‌ها نیست/ قم در شرایط قرمز کرونایی استاخبار,اخبار پزشکی,استاندار اصفهان
استاندار اصفهان گفت: سیر نزولی ابتلا به کرونا در شماری از شهرستان‌های این استان به معنای نادیده گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی نیست.

عباس رضایی روز یکشنبه پس از برگزاری  جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به شکل ویدئو کنفرانس افزود: اجرای پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی یک ضرورت است و هرگز نباید فراموش کردبواسطه همین رعایت پروتکل‌ها بوده که امروز فوتی بیماری کرونا در برخی شهرستان‌های استان به صفر رسیده است.

 

استاندار اصفهان با بیان اینکه در کل کشور ۱۳۲ منطقه سفید اعلام شده است، خاطر نشان کرد: از این تعداد ۲شهرستان متعلق به استان است که اسامی آن از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام ‌خواهد شد.

 

وی افزود: شهرستان‌هایی که در وضعیت سفید قرار می گیرند از فردا می‌توانند برنامه‌های نماز جمعه و جماعات  خود در مساجد را داشته باشند و به مرور زمان و افزایش تبدیل وضعیت شهرستان‌های دیگر  از زرد به سفید،تعداد مناطق سفید استان افزایش خواهد یافت؛ البته این خبرهای خوش به معنای پایان کرونا نیست زیرا نه تنها در ایران بلکه در هیچ کجای جهان واکسن یا درمانی برای این بیماری وجود ندارد و هیچ کس نمی‌تواند پایان این بیماری را پیش‌بینی کند.

 

رضایی تاکید کرد: از همین رو باید از نظر نیروی انسانی، تجهیرات و سایر موارد خود را برای بدبینانه‌ترین و سخت‌ترین شرایط آماده کنیم و برای آینده امکانات لازم را پیش بینی کنیم.

 

وی با مقایسه عملکرد نظام درمانی ایران اسلامی در مواجهه مواجه با کرونا با برخی کشورهای دیگر گفت: کلیه مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا در ایران بدون در نظر گرفتن سن، جنس، ملیت و قومیت مداوا شدند درحالیکه در برخی کشورهای مدعی چنین عملکردی وجود نداشتند.

 

وی اضافه کرد: عملکرد نظام بهداشت و درمان کشور را در جایگاه بسیار خوبی قرار داده است و نتیجه آن قرار گرفتن مناطق مختلف کشور و از جمله شهرستان‌های استان اصفهان در شیب نزولی ابتلا به کروناست و در این بخش باید از کادر پزشکی و پیرا پزشکی تجلیل کرد.

 

استاندار اصفهان با بیان اینکه سلامت آحاد جامعه از هر مساله دیگری مهمتر است، افزود: مردم ما در عرصه‌های مختلف با مجموعه نظام همراهی خوبی داشته‌اند که نمود آن شرکت بیش از ۸۳ درصد مردم در غربالگری مرحله اول است ودر دومین مرحله غربالگری با هدف شناسایی هوشمند و هدفمند افراد مبتلا به کرونا آغاز شده است که باید از این همراهی و همدلی آحاد مردم برای شرکت در این طرح قدردانی کرد.

 

وی با اشاره به اجرای طرح مواسات مومنانه در کشور افزود: امروز حضور خیران، بسیج، نیروهای مسلح و آحاد مردم در قالب طرح مواسات مومنانه نشان از حاکمیت فضای معنوی، نیک اندیشی و روحیه ایثار و تعاون در جامعه است و باید از دست فعالان این طرح نیز  تشکر کرد.

 

رضایی همچنین  با اشاره به تلاش شرکت‌های دانش بنیان در تامین نیازهای بهداشت و درمان، اظهار کرد: تولید ماسک، گان، ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) و سایر اقلام بهداشتی نشان از خود اتکایی و توانمندی جوانان و دانشمندان این سرزمین است و از زحمات این بخش نیز باید تشکر و قدردانی کرد.

 

برپایه گزارش رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۹۶ هزار و ۴۴۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا به بیش از ۶ هزار نفر رسیده است.

 

قم در شرایط قرمز کرونایی است
استاندار قم با اشاره به تمهیدات لازم جهت کنترل بیماری کرونا بیان کرد: قم در شرایط قرمز کرونایی است

 

به گزارش ایسنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی استان قم، بهرام سرمست استاندار قم پس از شرکت در ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور گفت: با تقسیم بندی ستاد مبارزه با کرونا بر اساس میزان تهدید ویروس کرونا در استان های کشور استان قم بر اساس آمار تعداد بستری ها در بیمارستان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.
دکتر سرمست ادامه داد: در تقسیم‌بندی ستاد مبارزه با کرونا 132 شهرستان در وضعیت کم خطر و سفید،255 شهرستان در وضعیت زرد و 61 شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارد.


وی مصوبات جلسه دو ساعت و نیمه امروز رئیس ستاد مبارزه با کرونا برای شهرستان های سفید اعلام کرد و گفت: چگونگی گشایش در امور آموزش و پرورش، بنگاه های زودبازده، وضعیت اجاره نامه های مستاجر و موجر، برگزاری مراسم شبهای قدر و بازگشایی مساجد و اماکن متبرکه در شهرستان‌های کم‌خطر مورد بررسی قرار گرفت.
وی همچنین گفت : جزئیات مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا را به محض ابلاغ اطلاع رسانی خواهد شد.

 

استان البرز همچنان در معرض خطر شیوع کرونا قرار دارد

نماینده عالی دولت در استان البرز هشدار داد که استان البرز همچنان در معرض خطر شیوع کرونا قرار دارد.

 

به گزارش مهر، عزیزاله شهبازی ظهر یکشنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، افزود: بر اساس گزارش‌های ارائه شده از سوی رؤسای کمیته‌های ملی، شیب شیوع کرونا در استان‌های کشور نزولی است.

 

وی ادامه داد: اکنون ۱۳۲ شهرستان در کشور در وضعیت کم خطر قرار دارند، که در این شهرستان‌ها از فردا مساجد و نمازهای جماعت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دایر و برپا می‌شود از این رو در البرز تنها در منطقه طالقان این امکان وجود دارد.

 

استاندار البرز گفت: در این نشست در خصوص موانع مورد بحث به واسطه تعطیلی مراکز تعویض پلاک و مشاورین املاک برای وکالت‌نامه های تعویض پلاک و تمدید اجاره نامه مسکن، تصمیم گیری شد که نتایج آن از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود.

 

شهبازی با اشاره به اینکه در خصوص بازگشایی مدارس نیز مقرر شد که تا ۲۷ اردیبهشت ماه در ستاد ملی تصمیم گیری شود، افزود: طبق گزارشی که از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شد، با توجه به تأمین امکانات و تجهیزات مورد نیاز و طی هم افزایی صورت گرفته، هیچ فرد بی بضاعت، بی خانمان و آسیب پذیری به دلیل عدم تمکن مالی پشت درهای بیمارستان نماند.

 

وی عنوان کرد: این امر با توجه به برنامه ریزی های منسجم دولت در راستای اجرای طرح نظام تحول سلامت در کشور محقق شد .

 

استاندار البرز گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان مأمور به اجرای دقیق طرح بیمار یابی است تا با شناسایی افراد مبتلا به کرونا در مراحل اولیه نسبت به تدابیر درمانی اقدام شود.

 

شهبازی با بیان اینکه مردم بیش از گذشته با شیوه‌های مراقب از خود آشنا شده اند، افزود: شرایط و هماهنگی‌های صورت گرفته به گونه‌ای رقم خورد که ما حتی بیماران اتباع بیگانه ساکن را نیز مورد شناسایی و درمان قرار دادیم.

 

شمار مبتلایان کرونا در کردستان به ۱۴۱۵ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از افزایش ۳۶ نفری شمار مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در این استان خبر داد و گفت: نتیجه آزمایش یک‌هزار و ۴۱۵ نفر در استان مثبت بوده است.

 

به گزارش مهر، فرزین رضاعی بعد از ظهر امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران استان کردستان آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کردستان را یک‌هزار و ۴۱۵ نفر اعلام کرد و گفت: روند ابتلاء به ویروس کرونا در استان کردستان افزایش یافته و متأسفانه در ۲۴ ساعت اخیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان ۳۶ نفر افزایش پیدا کرده است.

 

وی افزود: تا ظهر امروز از مجموع سه هزار و ۷۹۱ نمونه در استان کردستان، یک‌هزار و ۴۱۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و نتیجه آزمایش ۲ هزار و ۲۲۸ مورد نیز منفی بوده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه شهرستان سنندج بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان کردستان را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: تا ظهر امروز شمار مبتلایان به کرونا در شهرستان سنندج به ۳۷۷ نفر رسیده است.

 

رضاعی به مبتلایان به کرونا در شهرستان سقز اشاره کرد و یادآور شد: تا ظهر امروز شمار مبتلایان به کرونا در این شهر نیز به ۳۳۴ نفر رسیده است.

 

وی با اشاره به وضعیت سایر شهرستان‌های استان کردستان، بیان کرد: تا ظهر امروز در شهرستان بانه ۱۵۸ نفر، قروه ۱۱۶ نفر، دهگلان ۷۹ نفر، مریوان ۸۶ نفر، بیجار ۷۲ نفر، دیواندره ۹۳ نفر، کامیاران ۷۹ نفر و سروآباد ۲۱ نفر بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به شمار مرگ و میر ثبت شده به‌دلیل ابتلاء به ویروس کرونا در استان کردستان اشاره کرد و گفت: از ابتدای ورود این ویروس به این استان تا ظهر امروز، ۱۲۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

رضاعی با بیان اینکه در این بخش نیز شهرستان سقز با ثبت ۳۴ مورد مرگ قطعی به‌دلیل ابتلاء به ویروس کرونا در رتبه اول استان کردستان قرار گرفته است، تصریح کرد: قروه ۱۹ نفر، بانه ۱۷ نفر، سنندج ۲۴ نفر، بیجار هشت نفر، کامیاران ۹ نفر، مریوان هفت نفر، شهرستان دیواندره چهار نفر و دهگلان ۲ نفر مرگ قطعی به‌دلیل ابتلاء به ویروس کرونا در استان کردستان را به خود اختصاص داده‌اند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته از سوی جامعه بهداشت و درمان این استان برای مداوای افراد مبتلا به ویروس کرونا، افزود: تا ظهر امروز در مجموع ۸۱۷ نفر بیمار مبتلا به کرونا بهبود پیدا کرده و از مراکز بهداشتی و درمانی مرخص شده‌اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------