استفاده از سلول‌های بنیادی برای درمان آسیب‌های نخاعیاخبار,اخبار پزشکی,استفاده از سلول‌های بنیادی برای درمان آسیب‌های نخاعی
دانشمندان قصد دارند با تزریق سلول‌های بنیادی به بدن بیماری‌های نخاعی را درمان کنند.

به گزارش آنا به نقل از مایوکلینیک، تحقیقات علمی نشان داده است تزریق سلول‌های بنیادی در روند بهبود بیماران نخاعی تأثیر مثبتی دارد و پزشکان می‌توانند از این روش برای درمان بیماران استفاده کنند.

 

گروهی از دانشمندان ژاپنی با کار روی این پروژه علمی قصد دارند تحولی در درمان بیماری‌های نخاعی را ایجاد کنند. پزشکان سلول‌های بنیادی را از بدن خود بیماران دریافت کرده و سپس در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کنند. بیماری‌های نخاعی آسیب‌های زیادی به بدن می‌زند که از جمله آن‌ها می‌توان به اختلالات حرکتی و نداشتن کنترل بر مثانه اشاره کرد.

 

بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که این نوع درمان نه‌تنها برای آسیب‌های نخاعی بلکه در بیمارانی که دچار سکته مغزی شده‌اند نیز کاربرد دارد. یکی از پزشکان حاضر در این پروژه تحقیقاتی گفت: «پس از کسب نتایج مثبت در درمان بیماران با استفاده از سلول‌های بنیادی محققان اعتماد به نفس بالا به دست آورده و حالا آمادگی لازم برای درمان بیماران زیادی در سراسر دنیا را دارند.»

 

زمانی که سلول‌های بنیادی به بدن تزریق می‌شود، قسمت‌های آسیب‌دیده فرایندی برای بازیابی ساختار خود را آغاز کرده و سلولی سالم جایگزین سلول تخریب شده می‌شود. احتمالاً به‌زودی خبرهای بیشتری از این روش درمانی در کشورهای مختلف دنیا منتشر شده و امید به درمان بیماری‌های نخاعی تا حد قابل توجهی افزایش می‌یابد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی