اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,ظفرقندی

ظفرقندی رییس‌ کل سازمان نظام پزشکی کشور شد

در جلسه فوق‌العاده مجمع‌ عمومی سازمان نظام پزشکی کشور، محمدرضا ظفرقندی به عنوان رییس‌کل این سازمان انتخاب شد. به گزارش…


پزشکان موفق به پیوند اعضای مبتلایان به هپاتیت نوع C شدنداخبار,اخبار پزشکی, پیوند اعضای مبتلایان به هپاتیت نوع C

یک گروه از پزشکان کانادایی در حوزه پیوند اعضای بیماران مبتلا به هپاتیت C به موفقیت دست پیدا کردند.

به گزارش ایسنا، کمبود در تعداد اعضای پیوندی پزشکان را بر آن داشته تا به روش هایی برای بهره بردن از اعضای بدن مبتلایان به هپاتیت C دست پیدا کنند.

 

اکنون در برخی از بیمارستان‌های آمریکا بخصوص در بوستون اعضای بدن بیماران مبتلا به این بیماری را به افرادی که دچار هپاتیت C نیستند پیوند زده‌اند. این بیماران بی درنگ برای مقابله با ویروس تحت درمان قرار می‌گیرند.

 

در تورنتوی کانادا گروهی دیگر از پزشکان نتایج اولیه آزمایشی را منتشر کردند که در آن از تکنیک متفاوتی بهره برده‌اند. در این آزمایش ۱۰ فرد دریافت کننده عضو ریه از بیماران مبتلا به هپاتیت C شرکت داشته است.

 

پزشکان کانادایی اظهار داشتند: در این آزمایش ریه مبتلایان به هپاتیت C برای مدت شش ساعت در فضای استریل قرار گرفته و به منظور کاهش سطح ویروس تحت درمان قرار گرفته سپس به بیمار دریافت کننده عضو پیوند زده شد.

 

در این شیوه پزشکان نتوانستند به طور کامل هپاتیت C را از ریه اهدا کننده عضو پاک کنند اما در کاهش ۸۵ درصدی آن موفق شدند.

 

به گزارش ژاپن تودی، در بیمارانی که ریه پیوندی را دریافت کرده بودند هپاتیت C تشخیص داده شد که برای مدت ۱۲ هفته تحت درمان قرار گرفتند. به طور میانگین در بیشتر این بیماران آزمایش‌ هپاتیت پس از مدت سه هفته از شروع درمان منفی بوده است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------