تصمیمات هوشمندانه در مسیر سفر سلامت با دستگاه فشارخوندستگاه فشارخون,گرفتن فشار خون

خرید دستگاه فشارخون

 

تنها 20 درصد از تصمیمات جدید به موفقیت می‌رسند، نه به این دلیل که مردم اهداف غیرواقعی را انتخاب می‌کنند، بلکه به این دلیل که آن‌ها راه‌های واقع‌بینانهای برای رسیدن به آن‌ها ارائه نمی‌دهند. تصمیمات هوشمندانه؛ اهداف سلامت و رفاه موردنظر شما را ساده کرده و آن‌ها را عملی و قابل دستیابی می‌کند.

 

انتخاب هوشمندانه مستلزم پیروی از عناصری است که وقتی به تصمیمات شما اضافه شوند، می‌تواند به شما کمک کند که در مسیر خود قرار بگیرید. به عنوان مثال، دستیابی به تصمیمات جدید «کاهش وزن»، «کاهش فشارخون» یا «بهبود سلامت قلب» دشوار است زیرا بسیار کلی هستند. و از ساختار هوشمندانه برخوردار نیستند. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا با ساختار اهداف هوشمندانه آشنا شوید.

 

اهمیت کنترل فشارخون و نظارت بر آن در خانه

فشارخون بالا یا هایپرتنشن بزرگ‌ترین عامل خطر برای بیماری‌های قلبی و سکته مغزی است. بنابراین اندازه‌گیری فشارخون به جلوگیری از طیف وسیعی از بیماری‌ها و شرایط قلبی- عروقی کمک می‌کند. فشارخون بالا می‌تواند منجر به حمله قلبی، نارسایی احتقانی قلب، تصلب شرایین، سکته مغزی و سایر شرایط از مشکلات کلیوی تا اختلالات تنفسی شود.

 

انجمن قلب آمریکا نظارت بر فشارخون خانگی را برای افراد مبتلا به فشارخون بالا توصیه می‌کند. دستورالعمل‌های جدید جهانی فشارخون؛ آگاهی نسبت به شیوع فشارخون بالا را افزایش داده است. به دلیل اثرات گسترده فشارخون است که پزشکان در هر نوبت ملاقات آن را بررسی می‌کنند. ولیکن نظارت در خانه تنها به کمک یک دستگاه فشار خون راهی است برای هر کسی که مسئولیت سلامت قلب خود را بر عهده بگیرد.

 

ساختار هوشمندانه اهداف کاهش فشارخون

وقتی صحبت از مدیریت فشارخون می‌شود، چیزی برای از دست دادن وجود ندارد. با ورزش کافی، خوردن میوه و سبزیجات، سیگار نکشیدن و اجتناب از چربی‌های ناسالم می‌توانید از فشارخون بالا و مشکلات مرتبط با آن مانند سکته جلوگیری کنید. این عادات برای قلب شما نیز عالی هستند و حتی می‌توانند خلق و خوی شما را نیز بهبود بخشند. فقط کافیست که تصمیم بگیرید از همین امروز شروع کنید.

 

√ خاص بودن

بدون مشخص بودن این امر، دشوار است بدانید که اهداف شما چه زمانی تحقق یافته است. و می‌توانید خود را برای ناامیدی آماده کنید. به جای تعیین هدفی که می‌گوید: «من می‌خواهم فشارخون خود را کاهش دهم»، در عوض سعی کنید «من می‌خواهم فشارخون خود را به محدوده طبیعی کاهش دهم» را هدف خود قرار دهید. فشار نرمال کمتر از 120 میلی‌متر جیوه و بیش از 80 میلی‌متر جیوه است. این اعداد مخصوص فشارخون سیستولیک و دیاستولیک هستند. اگر اعداد خاصی را برای یک هدف بهداشتی مانند فشارخون تعیین نمی‌کنید، می‌توانید به دلیل نداشتن جزئیات، خود را از رسیدن به هدف منصرف کنید.

 

√ قابل اندازه‌گیری

تعیین هدف قابل اندازه‌گیری به این معنی است که برای دستیابی به هدف شواهد مشخصی مورد نیاز است. کاهش فشارخون در محدوده طبیعی یک مثال عالی از اندازه‌گیری هوشمندانه است. هدف این است که فشارخون را می‌توان به راحتی بدست آورد. برای دستیابی به سطوح سالم‌تر فشارخون، پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر بررسی‌های مکرر و معمول در ملاقات‌های کلینیک، نظارت خانگی ترجیحاً با استفاده از یک دستگاه فشارسنج بازویی نیز انجام شود. حفظ فشارخون از طریق نظارت منظم در نهایت باعث ایجاد الگوی جدیدی از رفتارهای سالم در شیوه زندگی شما می‌شود. وقتی اهداف مشخص و قابل اندازه‌گیری باشند، قابل دستیابی نیز هستند.

 

دستگاه فشارخون,خرید دستگاه فشارسنج

خرید دستگاه فشارسنج

 

√ دست یافتنی

مطالعات نشان می‌دهد که تمرکز بر اهداف کوچک‌تر منجر به موفقیت بیشتر می‌شود. نه تنها در رسیدن به هدف، بلکه در کیفیت نتایج. مثلا:

- سه کیلو کاهش وزن نه تنها بیشتر از 40 کیلو قابل دستیابی است، بلکه می‌تواند فشارخون را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

- سه جلسه ده دقیقه‌ای تمرینات، مزایای مشابهی با یک جلسه 30 دقیقهای دارد.

- دو دقیقه پیادهروی بین دوره‌های نشستن می‌تواند قند خون را تا 30 درصد کاهش دهد.

- کاهش 4 کیلوگرم در چهار سال می‌تواند خطر فشارخون را تا 25 درصد کاهش دهد.

 

«من روزانه سی دقیقه ورزش خواهم کرد» یا «سه کیلو وزن کم خواهم کرد» اهداف بسیار قابل دستیابی برای بیشتر مردم است.

 

این بدان معنا نیست که شما باید بعد از رسیدن به اهداف کوچک‌تر، خود را متوقف کنید. این نشان می‌دهد که اهداف خود را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کنید. در حالی که عادات بهتری ایجاد می‌کنید، به موفقیت بیشتری منجر می‌شود. موفقیت نیز احساس خوبی دارد! این احساس دستاورد پس از رسیدن به اهداف دست یافتنی به شما کمک می‌کند تا احساس ارتباط بیشتری داشته باشید.

 

√ وابستگی

اگر علاقه‌ای به اهداف خود ندارید، دفاع کمی در برابر بی‌حوصلگی و فراز و نشیبهای اجتناب‌ناپذیر در طول سفر سلامت خواهید داشت. به عنوان مثال، تعیین اهداف سلامتی برای جلب رضایت دیگران، می‌تواند انگیزه بسیار کمتری نسبت به رضایت شخصی شما ایجاد کند. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند از خود بپرسید،

- منبع هدف من چیست؟

- چرا مهم است؟

- دستیابی به این هدف چگونه از راه‌های دیگر بر زندگی من تأثیر می‌گذارد؟

 نوشتن این افکار و تجسم نتایج به شما کمک می‌کند تا اهداف‌تان واقع بینانهتر و مرتبط‌تر به نظر برسند.

 

√ زمان مقرر

بدون مهلت مقرر، می‌توانید انگیزه یا مسئولیتپذیری کمتری برای کار در جهت رسیدن به اهداف خود احساس کنید. و وقتی زمان‌بندی‌ها غیر واقعی هستند، می‌توانند شما را برای ناامیدی یا بدتر از این، خطر آماده کنند. به عنوان مثال، کاهش 20 کیلوگرم وزن بدن در یک ماه بدون رژیم غذایی نزدیک به گرسنگی تقریباً غیرممکن است. از سوی دیگر، نداشتن زمانبندی به طور کلی مسئولیتپذیری و نظم و انضباطی را که ممکن است برای رسیدن به هدف‌تان نیاز داشته باشید، مشخص نمی‌کند. 

 

تنظیم یک بازه زمانی واقع‌بینانه می‌تواند مشکل باشد.

یک مطالعه نشان داد که با تغییر شیوه زندگی مانند رژیم غذایی و ورزش، مردان توانستند فشارخون خود را در مدت سه هفته به میزان قابل توجهی کاهش دهند. حتی نیاز خود را به داروهای فشارخون کاهش دهند. یک هدف دست یافتنی ممکن است کاهش فشارخون به میزان مشخص در عرض پنج هفته باشد. این نوع اهداف نیاز به مشاوره پزشک دارند.

 

تغییر مثبت را به یک هدف در طول سال تبدیل کنید

تنظیم یک قطعنامه سلامت نیت شایستهای است. تلاش برای تغییر پایدار و عادات بهتر باعث میشود، قطعنامه‌ها بخشی از زندگی روزمره شما شوند. با خرید دستگاه فشارسنج، به فروشگاه لوازم پزشکی جانیتا استور افتخار دهید که در مسیر سفر تا پایان همراه شما باشد. 

 بیشتر بخوانید تا سالم بمانید

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------