علت درد شانه



درد شانه,علت درد شانه,دلایل درد شانه

جراح متخصص شانه

 

یکی از اجزای مهم و بسیار کاربردی در بدن انسان ها، مفصل شانه می باشد. مفصل شانه دارای دامنه حرکتی و فعالیتی بسیار گسترده ای می باشد در حقیقت افراد، بسیاری از فعالیت های روزمره خود را به کمک بازو که به مفصل شانه وصل می باشد انجام می دهند با توجه به گستردگی این نوع فعالیت ها، مفصل شانه دائما در معرض خطر و آسیب دیدگی می باشد و گاهی این نوع آسیب دیدگی ها آن قدری شدید و دردناک می باشند که باید برای درمان به جراح متخصص شانه مراجعه کرد.

 

بررسی علت درد شانه

درد شانه در دو حالت جزئی و کلی می باشد در صورتی که آسیب دیدگی ها به صورت جزئی باشد می توان با استراحت و یک سری روش های خانگی آن را درمان کرد ولی اگر این نوع آسیب دیدگی به صورت کلی و وخیم باشد باید برای معالجه و درمان  به فوق تخصص شانه مراجعه کرد البته گاه این نوع آسیب دیدگی ها به قدری شدید می باشند که هیچ گونه درمانی در بهبود آنها موثر واقع نمی شود در همچین مواردی باید مفصل شانه جراحی شود.

 

آسیب دیدگی ها در این مفصل دارای انواع مختلفی هستند که برخی از آن ها به شرح زیر می باشد:

 

1- دررفتگی شانه

2- یخ زدگی شانه

3- پارگی تاندون های روتاتورکاف شانه

4- آرنج تنیس باز ( این نوع آسیب دیدگی بیشتر در ورزشکاران مشاهده می شود)

5- استئوآرتریت مفصل شانه

6- بیرون زدگی استخوان کتف

7- رسوب کلسیم در تاندون های شانه

8- فلج زایمان

9- شکستگی شانه

10-محدودیت حرکت آرنج

و ... .

 

درد شانه

همان طور که می دانید مفصل شانه دارای دامنه فعالیتی و حرکتی بسیار گسترده ای می باشد آسیب دیدگی و شکستگی ها در شانه سبب ایجاد درد در آن می شوند گاهی این دردها آنقدری شدید می باشد که افراد قادر به انجام فعالیت های ساده روزمره خود همچون لباس پوشیدن ، شانه زدن موها و .... نیز نمی باشند.

 

علائم درد شانه

1- تغییر شکل در مفصل شانه یکی از علائم رایج درد شانه می باشد.

2- درد شانه سبب تغییر رنگ مفصل شانه و به وجود آمدن کبودی در آن می شود.

3- یکی دیگر از علائم درد شانه، درد و التهاب در آن می باشد.

4- از علائم دیگر می توان به ضعیف شدن و از دست رفتن قدرت شانه اشاره کرد.

 

متخصص شانه

در صورتی که آسیب دیدگی شانه بسیار وخیم و شدید باشد برای درمان و معالجه بهتر است به متخصص شانه مراجعه کنید متخصص شانه شخصی است که تمامی اجزای مختلف و پیچیده مفصل شانه را می شناسد و به راحتی می تواند نوع آسیب دیدگی را تشخیص دهد و روند درمان را پیش بگیرد در بسیاری از موارد افراد با بی توجهی خود و مراجعه نکردن به متخصص،  بیماری خود را شدیدتر می کنند و سبب می شوند بیماری و آسیب دیدگی آنقدر شدید شود که تنها راه درمان آن مراجعه به جراح متخصص شانه و انجام جراحی باشد.

 

برای درمان و جراحی شانه می توانید به آقای دکتر علیرضا فرهمندی که از مجرب ترین پزشکان در حوزه مفصل شانه و فارغ التحصیل از کالج سلطنتی انگلستان می باشد مراجعه کنید  روزهای کاری  شنبه، دوشنبه و چهارشنبه می باشد جهت مشاوره و رزرو وقت، می توانید با شماره 88880640- 021 تماس یا به سایت دکتر علیرضا فرهمندی فوق تخصص شانه مراجعه  نمایید.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی