نحوه ثبت نام واکسن کروناثبت نام واکسن کرونا,نحوه ثبت نام واکسن کرونا

ثبت نام واکسن کرونا

 

اگر شما هم سالمند عزیزی در منزل دارید که هنوز برای ثبت نام واکسن کرونا یا دریافت دوز دوم این واکسن اقدام نکرده است نگران نباشید. تیم حرفه‌ای بلد قدم‌به‌قدم از درب منزل تا نزدیک‌ترین مرکز واکسیناسیون کرونا همراه شماست. ما تلاش می‌کنیم با ارائه اطلاعات به‌روز، علاوه‌بر آموزش نحوه ثبت ‌نام برای دریافت واکسن کرونا، نزدیک‌ترین و حتی خلوت‌ترین مرکز به محل زندگی شما را بیابیم و شما را تا این مرکز همراهی کنیم.

 

آموزش گام به گام ثبت نام واکسن کرونا

برای ثبت نام واکسن کرونا در سامانه سیب، کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 

۱- متقاضیان هر کدام از اولویت‌ها که توسط مراجع رسمی اعلام می‌شوند باید با درج کد ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه خود، در سامانه سیب اقدام به ثبت نام کنند. کد تأیید ورود به سامانه برای همان شماره اعلامی ارسال می‌شود. نیاز نیست این شماره موبایل الزاماً متعلق به فرد متقاضی واکسیناسیون باشد؛ تنها کافی است شماره‌ای را انتخاب کنید که در دسترس باشد.؛ زیرا پیامک زمان و مکان تزریق دوز اول و دوم واکسن به همین شماره ارسال خواهد شد.

 

۲- پس از وارد کردن کد امنیتی و انتخاب گزینه مرحله بعد؛ کد امنیتی به شماره موبایل وارد شده ارسال می‌شود. با ورود کد تأیید، باید نام استان و شهر محل سکونت متقاضی واکسن را وارد کرد.

 

۳- در مرحله بعد، اسامی خانه‌های بهداشت مشخص شده و متقاضی می‌تواند نام یک خانه بهداشت را انتخاب کند.

 

به این ترتیب ثبت‌نام تمام می‌شود و بعد از آن باید منتظر بود تا پیامک زمان و مکان تزریق واکسن کرونا برای افراد ارسال شود.

 

ثبت نام حضوری برای جاماندگان 

بر اساس سند ملی واکسیناسیون، به منظور زمان‌بندی و نوبت‌دهی تزریق واکسن کرونا برای گروه‌های سنی اعلام شده، تمامی افراد فقط باید از طریق درگاه رسمی واکسیناسیون کرونا که به نام سامانه سیب نیز شناخته می‌شود، اقدام کنند.

 

در حال حاضر ثبت نام واکسن کرونا سالمندان میسر است که تا اولویت 70 سال به بالا در حال دریافت واکسن هستند. در برنامه زمان‌بندی شده بعدی، افراد بالای 65 سال و سپس افراد بالای 60 سال قادر به ثبت نام و دریافت واکسن کرونا خواهند شد. البته سالمندانی که اولویت تزریق آنها اعلام شده باشد (درصورت عدم دریافت پیامک) به صورت حضوری نیز می‌توانند به نزدیک‌ترین خانه بهداشت منطقه زندگی خود مراجعه کرده و با در دست داشتن کارت ملی، نوبت تزریق واکسن بگیرند، اما بهتر است منتظر بمانند تا با آنها تماس گرفته شود.

 

همچنین اخیرا مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا توسط شهرداری و سازمان مدیریت بحران در همه مناطق شهرداری شروع به کار کرده‌اند که برخی از آنها تنها به تزریق دوز دوم و برخی دیگر برای تزریق هر دو دوز برای جاماندگان اختصاص یافته‌اند. در سایت بلد لیست مراکز تزریق واکسن کرونا تهران، مراکز تزریق واکسن کرونا اصفهان، مراکز تزریق واکسن کرونا مشهد، مراکز تزریق واکسن کرونا تبریز، مراکز تزریق واکسن شیراز، مراکز تزریق واکسن کرونا کرج، مراکز تزریق واکسن کرونا اهواز و دیگر شهرها قابل دسترسی است.

 

ثبت نام واکسن کرونا برای بیماری‌های خاص

در حال حاضر بیماران خاص، نادر، صعب‌العلاج و بیماران مبتلا به سرطان که در ۶ ماه گذشته سابقه شیمی‌درمانی یا رادیوتراپی دارند در اولویت دریافت واکسن هستند و پس از واکسیناسیون این گروه، سایر بیماران خاص و صعب‌العلاج که در حال دریافت درمان و پیگیری بیماری هستند، در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار می‌گیرند.

 

بیماران خاص و موارد ذکر شده، برای دریافت واکسن باید ابتدا به مراکز درمانی خود مراجعه کرده و تقاضای دریافت واکسن را ارائه کنند. سپس آمار این بیماران از طریق مراکز شیمی درمانی و رادیوتراپی (اعم از دولتی و غیردولتی) یا با معرفی پزشک معالج و گزارش پاتولوژی آنها به معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی ارجاع می‌شود. محل تزریق واکسن به این بیماران، همان مراکز (دولتی یا غیردولتی) درمانی خودشان است و زمان مراجعه توسط همان مرکز به آنها اعلام خواهد شد.

 

واکسیناسیون بیماران مبتلا به «ام اس» نیز با هماهنگی شعب استانی انجمن «ام اس» انجام می‌شود و تزریق واکسن کرونا این بیماران نیز در همان مراکز جامع و منتخب درمان بیماران «ام اس» انجام می‌پذیرد.

 

واکسیناسیون بیماران دیالیزی، هموفیلی، تالاسمی و اتیسم نیز با هماهنگی معاونت‌های درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی انجام و در هر شهر حداقل یک مرکز برای واکسیناسیون این بیماران معرفی شده است.

 

در تهران چهار بیمارستان تک تخصصی برای واکسیناسیون بیماران خاص درنظر گرفته شده است؛ این بیماران می‌توانند با مراجعه به بیمارستان اختر، امام حسین (ع)، طرفه و مهدیه خدمات واکسیناسیون را دریافت کنند. برای پیدا کردن آدرس این مراکز کافی است از بلد بپرسید تا راهنمایی کاملی درباره خدمات ارائه شده در هریک از این مراکز به شما بدهد.

 

 بیشتر بخوانید تا سالم بمانید

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------