تاثیر دستگاه ضد عفونی کننده و تصفیه هوا در مقابله با ویروس کرونادستگاه های ضد عفونی کننده هوا, دستگاه تصفیه هوا ضد ویروس

دستگاه ضد عفونی کننده دست

 
متاسفانه در این روزها ویروس کرونا جان بسیاری از هموطنان را به خطر انداخته است. تحقیقات نشان داده است علیرغم بی توجهی برخی افراد، راهکار های پیشگیرانه مانند زدن ماسک تاثیر بسیار مثبتی در عدم ابتلا به این بیماری دارد. یکی از راهکار های پیشگیرانه موثر نیز استفاده از دستگاه های ضد عفونی کننده، مانند دستگاه تصفیه هوا ضد ویروس و دستگاه ضد عفونی کننده دست است.


دستگاه ضد عفونی کننده دست:
توصیه اکید بسیاری از متخصصان امر پیشگیری و اپیدمی بیماری های واگیر دار، شست و شوی مداوم دست ها و ضد عفونی کردن آن است. اگرچه شست و شو بوسیله صابون بسیار موثر است اما در برخی مکان ها امکان پذیر نیست. به همین جهت دستگاهی طراحی و تولید شده است که عمل ضد عفونی کردن دست را به سرعت امکان پذیر می سازد. این دستگاه ها با پر کردن مواد شوینده درون آن و وصل کردن برق به آن آماده به کار می شوند.


به طور کلی دو نوع دستگاه ضد عفونی کننده دست در بازار وجود دارد. دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی و دستگاه ضد عفونی کننده دست اتوماتیک یا هوشمند:


دستگاه ضد عفونی کننده دست پدالی :
این دستگاه به سادگی با فشار دادن پدال آن توسط پا، مایع تمیز کننده را به بیرون و روی دست اسپری می کند و با برداشتن پا از روی پدال نیز این عمل متوقف می شود. غالبا" این دستگاه ها نسبت به مدل اتوماتیک که دارای چشمی است ارزان تر بوده و همچنین طول عمر بالایی دارند.


دستگاه ضد عفونی کننده دست اتوماتیک یا هوشمند :
این دستگاه ها معمولا" توسط چشمی عمل کرده و پس از قرار دادن دست زیر آن، مایع تمیز کننده را روی آن اسپری می کند. با برداشتن دست از جلوی حسگر، عمل پاشش متوقف می شود. این دستگاه ها در صورت دارا بودن مخزن هم اندازه مدل غیر هوشمند، معمولا از قیمت بالاتری برخوردار بوده اما از امکانات جانبی مانند LED و روشنایی مناسب، صرفه جویی بیشتر در مصرف مایع تمیز کننده و ظاهری شکیل تر برخوردارند.


این دستگاه ها در انواع دیواری و ایستاده وجود داشته و عرضه می شوند.


دستگاه تصفیه هوا ضد ویروس:

 

دستگاه های ضد عفونی کننده هوا, دستگاه تصفیه هوا ضد ویروس

دستگاه تصفیه هوا ضد ویروس

 
البته همه دستگاه های تصفیه هوا در مقابله با ویروس، اثر بخشی 100 درصدی ندارند، بلکه تنها آن تعدادی که بوسیله روش های ضد عفونی کنندگی مانند لامپ UVC یا قابلیت ازن ساز و یونیزاسیون هستند، اثر بخشی خوبی در مقابله با این ویروس دارند. طبق تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه کلمبیا، اشعه UVC اگر به مدت زمان کافی به ویروس برخورد داشته باشد، باعث از بین رفتن آن می شود. دستگاه های تصفیه هوا دارای لامپ UV به شکل دائم هوای عبوری از درون آن را در معرض این اشعه قرار می دهند که باعث از بین رفتن ویروس های عبوری از درون آن می شود.


علاوه بر اشعه UV خاصیت ازن سازی دستگاه تصفیه هوا نیز نقش موثری در از بین بردن ویروس ها و باکتری های موجود در محیط دارد. ازن و به طور کلی یون منفی، ذره ای به شدت واکنش پذیر بوده و با جذب شدن به ذرات با بار مثبت که غالبا" تمامی ذرات آلوده کننده نیز دارای این بار هستند، باعث سنگین شدن آن ها شده و آن ها را سنگین کرده و به زمین می اندازد. البته ازن خود به تنهایی اگر به مقدار زیاد در هوا وجود داشته باشد برای ریه ها ضرر دارد اما مقدار تولید شده آن توسط دستگاه های تصفیه هوا غالبا کنترل شده و مجاز است.


به طور کلی دستگاه تصفیه هوا محصولی است که برای افراد دارای ریه های حساس و مشکلات تنفسی توصیه می شود چرا که این دستگاه ها دارای فیلتر های قدرتمند از جمله فیلتر هپا هستند که باعث می شود ذرات بسیار ریز تا 0.3 میکرون جذب آن شده و خروجی آن هوایی پاک و عاری از ذرات درشت آلوده کننده هوا باشند. اما در این روز های کرونایی که اتفاقا" این افراد و همچنین افراد سالمند نیز بیشتر در خطر ابتلا به شکل خطرناک این بیماری هستند، قابلیت اشعه UV یا ماوراء بنفش و ضد عفونی کنندگی هوا می تواند نقش مهمی در سلامتی این افراد ایفا کند.


پیشنهاد ما در خصوص دستگاه تصفیه هوا ضد ویروس و باکتری، دستگاه تصفیه هوا یوفو است. این محصول تا 40 متر مربع را پاسخگو بوده و تمامی قابلیت هایی که دستگاه تصفیه هوا موثر در مقابله با این ویروس باید داشته باشد  را داراست. این محصول دارای لامپ UV داخلی بوده که هوای عبوری از درون آن را ضد عفونی کرده و همچنین دارای چهار مرحله فیلتر مجزای داخلی از جمله فیلتر هپاست. علاوه بر این، این دستگاه قابلیت یونیزاسیون یا تولید یون منفی را داراست که می توان آن را فعال یا غیر فعال کرد. برخی قابلیت های جانبی از جمله افزودن خوشبو کننده هوا به آن و ریموت کنترل نیز از ویژگی های این دستگاه تصفیه هوا است که آن را در مقایسه با قیمتش بسیار ممتاز ساخته است.


این دستگاه تصفیه هوا ساخت ترکیه و مونتاژ ایران بوده و با یک سال گارانتی توسط مجموعه آی ناین نمایندگی این محصول در ایران عرضه می شود.


جهت خرید محصولات فوق و هزاران محصول پیشنهادی دیگر می توانید به سایت آی ناین مراجعه نموده یا با شرکت جهت مشاوره خرید تخصصی تماس بگیرید.


آدرس سایت : www.i-9.ir
تلفن : 45537-021

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------