اخبار پزشکی


کاهش وزن طبیعی با قهوه سبز فوری, تولید قهوه سبز مولتی کافه,تولیدکننده قهوه فوری

کاهش وزن طبیعی و افزایش متابولیسم با قهوه سبز فوری

مولتی کافه اولین تولید‌کننده قهوه فوری مولتی کافه پیشگام در تولید قهوه سبز برای تندرستی بیشتر کاهش وزن طبیعی و افزایش…

با محدودیت‌های موجود در جراحی کاشت مو آشنا شویدکاشت مو,جراحی کاشت مو

جراحی کاشت مو

 

شاید کاشت مو، بهترین راه‌حل برای افرادی باشد که دچار ریزش مو هستند. اما برای افراد دیگر، کاشت مو یادآور تصاویری از موهای عروسکی غیر جذاب است. برای بسیاری از مردانی که کاشت مو انجام داده‌اند یادآور نارضایتی و ناامیدی است. چرا؟

 

- عدم دستیابی به نتایجی که می‌خواستند

- جلسات کاشت متعدد گران‌قیمت

- ادامه ریزش موهایی که هزینه زیادی بابت کاشت آن‌ها پرداخت کرده‌اند

 

محدودیت‌های کاشت مو

• مقدار محدود موها در ناحیه اهداکننده که معمولاً در برابر ریزش مقاوم هستند.

• در جراحی استخراج واحد فولیکولی (FUE)، موهای اهداکننده را می‌توان از خارج از ناحیه‌ای که به لحاظ ژنتیکی مقاوم است برداشت کرد که این موها به کم‌پشت شدن ادامه می‌دهند و درنهایت می‌ریزند.

• نواحی وسیع طاس را که بیمار دوست دارد پوشش داده شود، نمی‌توان با کاشت، کاملاً پوشش داد

• حجم ناکافی موهای کاشته شده

• نیاز به تکرار کاشت مو به دلیل ادامه ریزش مو

 

جراحی کاشت مو، ریزش مو و کم‌پشت شدن مستمر آن را متوقف نمی‌کند

احتمالاً بزرگ‌ترین مشکل کاشت مو این است که نمی‌تواند علت ریزش مو را واقعاً درمان کند. ریزش مو نتیجه ناپدید شدن ناگهانی موها نیست: ریزش مو این‌گونه است که موها با هر بار رشد، کم پشت‌تر می‌شوند و می‌ریزند و وارد فاز رشد می‌شود. موها با هر چرخه به کوچک شدن ادامه می‌دهند و سپس ناپدید می‌شوند.

 

یکی از عوامل شناخته‌شده که احتمالاً موجب کم پشت شدن موها در الگوی مردانه و درنهایت ریزش مو می‌شود، تغییر هورمون تستسترون به دی‌هیدروتستسترون (DHT) است. به دلیل اینکه کاشت مو هیچ تأثیری بر هورمون‌ها یا سیگنال‌های محرک مو ندارد، علت کم‌پشت شدن موها را درمان نمی‌کند و همین امر موجب ریزش مو می‌شود. متأسفانه، مزایای کاشت مو بسته به الگوی ریزش موی شما محدود است. اگر کاشت مو با درمان داروی مناسب ازجمله موارد زیر همراه نشود:

 

• فیناستراید

• ماینوکسیدیل

• احیای مو

 

موهای شما به کم‌پشت شدن ادامه می‌دهد. یعنی جراحی کاشت مو باید برای داشتن پوشش موی پایدار تکرار شود اما این کار فقط زمانی ممکن است که موی کافی برای کاشت در ناحیه اهداکننده وجود داشته باشد. به‌همین‌دلیل، حتماً در انتخاب کلینیک کاشت مو یا کاشت ابرو نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید. کوچکترین صدمه به بانک مو می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد.

 

نشانه اصلی کاشت موی بد معمولاً وقتی دیده می‌شود که دسته‌های کوچک مو در قسمت طاس سر رشد کنند. به این پدیده معمولاً «موی عروسکی» می‌گویند. این ظاهر نامطلوب درواقع در اثر جراحی کاشت مو ایجاد نمی‌شود بلکه علت آن ریزش مستمر موهای طبیعی است. در اصل، با رشد مستمر موهای کاشته شده، موهای طبیعی اطراف آن به کم‌پشت شدن، نازک شدن و درنهایت ریختن ادامه می‌دهند. 

 

محدودیت‌های ناحیه اهداکننده

موهایی که به‌صورت ژنتیکی در برابر ریزش مقاوم هستند فقط در ناحیه محدودی در پشت سر رشد می‌کنند. هر مویی که از بالا یا پایین این ناحیه برداشته شود، مستعد ریزش پس از کاشت یا بخشی از ریزش موی پیشرونده است.

 

چقدر مو برای کاشت روی سرتان دارید؟

با در نظر گرفتن اینکه موهای برداشته‌شده از ناحیه‌ای کوچک باید چنین ناحیه وسیعی از طاسی در جلوی سر و تاج را بپوشاند، توزیع مقدار محدودی از مو به معنای قربانی کردن حجم مو با ظاهری طبیعی است. برداشت موفق موهای اهداکننده معمولاً بین 2500 تا 4000 مو است. وقتی که فرد برای اولین بار متوجه ریزش موی خود می‌شود معمولاً نیمی از موهای سرش را که زمانی در دوران نوجوانی حدود 100000 مو بوده، از دست داده است. با 2500 تا 4000 مو برای پوشش دادن ناحیه‌ای که 50000 مو یا بیشتر از دست داده، مشخص است که بین ناحیه کوچک اهداکننده و ناحیه وسیع اهداکننده توازنی وجود ندارد. این امر موجب دو محدودیت بزرگ دیگر کاشت مو می‌شود:

 

1- حجم کاشت با ظاهری طبیعی در یک جلسه به دست نمی‌آید.

2- بیمارانی که بر نتایج پرپشت‌تر اصرار دارند موجب می‌شوند که موها از خارج از ناحیه امن اهداکننده برداشته شوند که مستعد کم‌پشت شدن و ریزش هستند.

 

حجم کاشت محدود است

افرادی که دچار ریزش مو هستند، هنگام کاشت به دنبال حجم طبیعی مو هستند و اکثراً می‌خواهند در یک جلسه انجام شود. اما فقط مقدار محدودی مو را می‌توان در هر سانتی‌متر مربع از پوست سر کاشت که ایمن و کارآمد باشد. موهای کاشته شده دارای ساقه و کل واحد فولیکولی شامل پاپیای پوستی و بافت­های نرم دیگر هستند. برای اینکه واحد فولیکولی زنده بماند و رشد کند، نیاز به فضا روی پوست سر دارد تا خود و مواد مغذی کافی از بدن به آن برسد.

 

متراکم کردن موهای کاشته شده، موهای طبیعی و موهای کاشته شده را به خطر می‌اندازد. کاشت موهای زیاد در هر سانتی‌متر مربع، میزان گردش خون مورد نیاز برای بقا و رشد گرافت‌ها را محدود می‌کند. کاشت مو موجب بروز تروما در موهای طبیعی موجود هم می‌شود. به عبارت دیگر، افزایش حجم ایمن موی کاشته شده نه‌تنها موجب می‌شود که کاشت مو ناکارآمد باشد بلکه موجب می‌شود که موهای کمتری نسبت به قبل از کاشت داشته باشید چون ممکن است موهای اصلی هم بریزند.

 

کاشت مو به یک جلسه ختم نمی‌شود

آنچه که بسیاری از افراد دچار ریزش مو نمی‌دانند این است که احتمال زیادی وجود دارد که به دو جراحی کاشت مو با بیشتر نیاز باشد. دلایل اصلی نیاز به تکرار جلسات کاشت مو عبارت‌اند از:

 

1- موهای موجود و طبیعی بیمار به کم‌پشت شدن و ریزش ادامه خواهند دارد. موهای کاشته شده از ناحیه امن اهداکننده کم‌پشت نمی‌شوند اما موهایی که هنوز در ناحیه کم‌پشت شونده قرار دارند به کوچک شدن و درنهایت از بین رفتن ادامه خواهند داد. اگر کاشت موی دیگری انجام ندهید، ممکن است ظاهری عروسکی پیدا کنید چون موهای کاشته شده به‌تنهایی روی سر طاس باقی می‌مانند.

 

2- حجم کاشت با ظاهری طبیعی معمولاً در یک جلسه کاشت مو حاصل نمی‌شود چون فقط تعداد محدودی گرافت را می‌توان در ناحیه مورد نظر کاشت تا بقای آن‌ها تضمین شود. گرافت مو برای بهبودی و رشد مستمر به ناحیه‌ای از جریان خون نیاز دارد. افزایش تعداد مناسب گرافت‌ها در هر قسمت، گرافت‌های ارزش مو را در خطر نابودی قرار می‌دهد. افزایش تعداد مناسب گرافت­ها در هر بخش سر در یک جلسه کاشت مو، موهای موجود و طبیعی اطراف آن را هم درخطر ریزش بر اثر تروما قرار می‌دهد. رسیدن به حجم مویی با ظاهری طبیعی با دو جلسه کاشت مو یا بیشتر امکان‌پذیر است.

 

3- ناحیه اهداکننده محدود است چون فقط 1500 تا 4000 گرافت را می‌توان بدون ریسک در یک جلسه کاشت از آن برداشت کرد. هر گرافتی که خارج از ناحیه امن اهداکننده باشد، احتمالاً موهای آن کم‌پشت می‌شوند و درنهایت از بین می‌روند. برای تضمین بقا و رشد گرافت‌ها، تعداد محدودی از موها را می‌توان کاشت و ناحیه اهداکننده قبل از انجام جراحی دیگر باید بهبود یابد.

 

درمان‌هایی برای کسب نتایج بهتر در کاشت مو

روش‌هایی برای کسب نتایج بهتر در کاشت مو وجود دارد، ازجمله درمان دارویی و درمان با محوریت سلول‌های بنیادی.

 

داروی خوراکی فیناستراید

مصرف قرص فیناستراید (با نام تجاری پروپشیا) برای مردان، تولید آنزیم 5-آلفا ریداکتاز را متوقف می‌کند. این آنزیم موجب می‌شود تستسترون به دی‌هیدروتستسترون (DHT) تبدیل شود. DHT عامل مهمی است که موجب کم‌پشت شدن موها در مردانی می‌شود که موهایشان به DHT حساس است. استفاده مستمر از فیناستراید می‌تواند به کاهش سرعت کم‌پشت شدن موها کمک کند. متأسفانه، فیناستراید بر همه مردان اثر یکسانی ندارد و نگرانی‌های زیادی درباره عوارض جانبی بلندمدت آن بر عملکرد جنسی وجود دارد.

 

داروی موضعی ماینوکسیدیل

داروی موضعی ماینوکسیدیل (با نام تجاری روگایین یا ریگایین) را به شکل مایع یا کف هم زنان و هم مردان می‌توانند استفاده کنند. ماینوکسیدیل، فاز رشد مو (فاز آناژن) را طولانی می‌کند و فاز استراحت و ریزش مو (فاز تلوژن) را به تعویق می‌اندازد. البته ریزش مو متوقف نمی‌شود اما موهای بیشتری قبل از ریزش روی سر باقی می‌مانند و پوشش مو و حجم بیشتری ایجاد می‌کنند.

 

ماینوکسیدیل موها را پرپشت‌تر یا از کم‌پشت شدن موها جلوگیری نمی‌کند اما به دلیل اینکه شروع فاز استراحت را که موها به‌تدریج کم‌پشت می‌شوند به تعویق می‌اندازد موجب تأخیر در روند کم‌پشت شدن موها هم می‌شود. درست است که هم زنان و هم مردان می‌توانند از ماینوکسیدیل استفاده کنند اما روی همه اثرگذار نیست. 

 

تزریق برای بازسازی مو

درمان بازسازی مو می‌تواند موهای موجود را پرپشت‌تر کند و به کنترل ریزش موی پیش‌رونده کمک کند. این روش، یک درمان تزریقی مرکب از پلاسمای غنی‌شده با پلاکت است. خواص بهبوددهنده‌ی جراحت آن محرک سلول‌های بنیادین برای شروع مجدد فعالیت آن دسته از سلول‌ها و سیگنال‌های بدن است که برای ادامه رشد لازم است.

 

با وجود اینکه درمان بازسازی مو با پرپشت کردن موهای کم‌پشت و کاهش پیشروی ریزش مو می‌تواند جایگزین کاشت مو برای بیماران جوان شود، در کاشت موهم برای افزایش بقای گرافت استفاده می‌شود. قابلیت درمان بازسازی مو در کنترل ریزش پیش‌رونده مو و ضخیم کردن موهای موجود در بسیاری از مواقع می‌تواند وقتی موهای کاشته شده از دست رفته‌اند و موهای اصلی کم‌پشت شده‌اند یا از بین رفته‌اند، جایگزین جراحی‌های بعدی کاشت مو شود.

 

در موارد زیر می‌توان درمان بازسازی مو را انجام داد:

• قبل از تصمیم برای جراحی کاشت مو با ضخیم کردن و کمک کردن به موهای موجود

• هنگام کاشت مو برای افزایش بقای گرافت و بهبود نتایج

• پس از کاشت مو برای افزایش بقای گرافت، ضخیم کردن مو و کنترل ریزش بیشتر مو

 

کاشت مو,جراحی کاشت مو

کاشت مو

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی