پروتز باسن: فرم دهی و افزایش حجم باسن با ایمپلنتپروتز باسن,افزایش حجم باسن,ایمپلنت باسن

ایمپلنت و پروتز باسن

 
ایمپلنت باسن ابزارهای مصنوعی هستند که با جراحی در باسن قرار می‌گیرند تا افزایش حجم در منطقه مورد نظر ایجاد شود. این روش همچنین به نام پروتز باسن یا برجسته کردن گلوتئال نیز خوانده می‌شود که در سال‌های اخیر بسیار رایج شده است. یک آمار گزارش شده توسط جراحان پلاستیک نشان می‌دهد که جراحی پروتز باسن بین سال‌های 2000 تا 2015، 252 درصد افزایش یافته است.


محبوب‌ترین انواع جراحی‌های مربوط به باسن عبارتند از لیفت باسن، ایمپلنت و برجسته کردن باسن با تزریق چربی. اما جراحی‌های ایمپلینت باسن، علیرغم محبوبیتی که دارند، بدون خطر نیستند. در مورد مزایای احتمالی و عوارض جانبی و همچنین هزینه‌های مورد انتظار و زمان بهبودی با یک جراح مجرب و حرفه‌ای صحبت کنید.


روش‌های پروتز باسن
پروتز باسن یک هدف اصلی دارد: برجسنه کردن باسن. برای رسیدن به این هدف چند رویکرد متفاوت وجود دارد. دو نوع اصلی این روش‌ها عبارتند از تزریق چربی و ایمپلنت باسن هستند.


تزریق چربی
برجسته کردن باسن با تزریق چربی محبوب‌ترین عمل جراحی زیبایی باسن در سال 2015 بود. این عمل به "لیفت باسن برزیلی" نیز معروف است.


در طی این روش، جراح شما برای برداشت چربی، معمولاً از شکم، پهلوها یا ران، چربی‌ها را از  قسمت دیگری از بدن شما مکش می‌دهد و آن را به باسن تزریق می‌کند تا حجم آن افزایش یابد. این روش گاهی با ایمپلنت‌های سیلیکونی ترکیب می‌شود تا ظاهر باسن به طبیعی‌ترین حالت ممکن برسد.


لیفت باسن از طریق تزریق اسکالپترا
در روش دیگر، فیلری به نام اسکالپترا در بافت نرم باسن تزریق می‌شود. این روش در مطب پزشک جراح زیبایی انجام می‌شود که تقریباً به هیچگونه استراحتی نیار ندارد.


این ماده در هر جلسه به میزان کمی به باسن تزریق می‌شود و بدن شما طی هفته‌ها تا ماه‌ها برای تشکیل کلاژن اضافی از آن استفاده می‌کند که ممکن است باعث افزایش حجم در آن ناحیه شود. برای دیدن تفاوت قابل توجه در حجم باسن و همچنین تزریق‌های متعدد دارو در هر جلسه، بیمار به چند جلسه درمان نیاز دارد که می‌تواند گران باشد.


تزریق هیدروژل و سیلیکون به باسن
شاید شنیده باشید که تزریق هیدروژل و سیلیکون به باسن از سایر روش‌های افزایش حجم باسن ارزان‌تر است. نتایج این روش موقتی است و نیازی به روش جراحی سنتی ندارد. از طرفی یادآوری این نکته ضروری است که افزایش حجم باسن با این روش خطرناک است.


تزریق سیلیکون نیز مانند هیدروژل نیازی به جراحی ندارد و همچنین به طور مستقیم شکل باسن شما را تغییر نمی‌دهد.


در حالی که برخی حرف و سخن‌ها در مورد تزریق سیلیکون به جای ایمپلنت باسن وجود دارد، این روش خیلی توسط پزشکان توصیه نمی‌شود. در واقع تزریق سیلیکون برای باسن می‌تواند بسیار خطرناک باشد. (برگرفته از سایت جمیل طب)


کاشت سیلیکون
سیلیکون ماده‌ای است که برای ایمپلنت باسن استفاده می‌شود. برخلاف تزریق، ایمپلنت‌های سیلیکون جامد از طریق برش در بین دو لوب باسن قرار می‌گیرند. این روش گاهی اوقات با تزریق چربی برای رسیدن به حداکثر نتیجه ترکیب می‌شود. دوره نقاهت جراحی باسن تا چهار هفته طول می‌کشد.


ایمپلنت‌ها به طور معمول باعث افزایش حجم باسن می‌شوند. این چیزی است که تزریقات و تزریق چربی به تنهایی نمی‌توانند انجام دهند. به طور کلی، ایمپلنت‌های سیلیکونی به عنوان منبعی مطمئن و مؤثر برای برجسته کردن باسن ثبت شده است.


برای افرادی که چربی کمی دارند، ایمپلنت ترجیح داده می‌شود زیرا ممکن است تزریق لیفت برزیلی تاثیر زیادی برای آن‌ها نداشته باشد.


لیپوساکشن
علاوه بر تزریق چربی و ایمپلنت، لیپوساکشن نیز برای برجسته کردن باسن استفاده می‌شود. این روش چربی اضافی را از مناطق خاصی از باسن برداشته تا حداکثر کانتورینگ را بدست آورد.


اگر چربی اضافی در این ناحیه در اثر کاهش وزن یا پیری وجود داشته باشد، ممکن است نیاز باشد که لیپوساکشن را با کاشت باسن انجام دهید.


آیا ایمپلنت‌های باسن ایمن هستند؟
به طور کلی، پژوهش‌ها حاکی از آن است که میزان رضایتمندی مردم از این روش‌ها  95.6 است. علیرغم موفقیت زیاد این روش‌ها، عمل جراحی کاشت باسن خطراتی را نیز در پی دارد. به نقل از دکتر جمیلی جراح زیبایی برخی از شایع‌ترین عوارض جانبی ایمپلنت باسن عبارتند از:
•    خونریزی بیش از حد بعد از عمل
•    درد
•    جای زخم
•    تغییر رنگ پوست
•    عفونت
•    تجمع مایع یا خون در زیر باسن
•    واکنش‌های آلرژیتیک
•    ریزش پوست
•    حالت تهوع و استفراغ در اثر بیهوشی


همچنین امكان جابجایی یا ریزش ایمپلنت‌های سیلیكونی نیز وجود دارد. این اتفاق می‌تواند ظاهر باسن شما را ناموزون کند و برای رفع آن نیاز به عمل جراحی خواهید داشت.


آیا ایمپلنت باسن تاثیر دارد؟
ایمپلنت و افزایش حجم باسن یک روش دائمی است و میزان موفقیت بالایی دارد. با این حال، طبق گفته انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریكا، سه تا شش ماه طول می‌كشد تا بتوانید نتیجه دلخواه خود را مشاهده کنید.


همچنین ممکن است برای حفظ نتایج جراحی، چندین سال بعد به جراحی دیگری نیاز داشته باشید. این جراحی خصوصاً در صورت جابه‌جایی و یا شکسته شدن ایمپلنت‌ها ضروری خواهد بود.


چه کسی کاندید خوبی برای ایمپلنت باسن است؟
رواج عمل ایمپلنت باسن در حال افزایش است، اما این بدان معنی نیست که برای همه مناسب است. شما ممکن است کاندیدای خوبی برای عمل ایمپلنت باسن باشید اگر:
•    اخیراً وزن خود و همچنین شکل طبیعی باسن خود را از دست داده‌اید
•    احساس می‌کنید که شکل طبیعی باسن شما خیلی صاف یا مربع است
•    فکر می‌کنید که باسن شما می‌تواند منحنی‌های بیشتری برای ایجاد تعادل در شکل بقیه بدن داشته باشد
•    می‌خواهید با علائم طبیعی پیری، مانند کاهش حجم و صافی باسن مبارزه کنید
•    سیگار نکشید
•    یک سبک زندگی سالم پیش ببرید


در مورد نگرانی‌های خود با یک جراح زیبایی و یا پزشک صحبت کنید تا ببینید این روش برای شما مناسب است یا خیر.


هزینه ایمپلنت باسن
کاشت باسن یک روش زیبایی شناختی یا آرایشی محسوب می‌شود. بسیاری از پزشکان که این جراحی را انجام می‌دهند برنامه‌های پرداخت را برای مشتریان خود ارائه می‌دهند. همچنین ممکن است شما بتوانید هزینه این روش را مستقیماً با پزشک خود و یا از طریق وام کم بهره تأمین کنید.


دانستن کلیه هزینه‌های پیش رو نیز حائز اهمیت است. گذشته از دستمزد واقعی جراح، شما باید هزینه‌های بیهوشی و اتاق عمل را جداگانه پرداخت کنید. هزینه جراح بسته به جایی که شما زندگی می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است بخواهید هزینه‌ها را با برد پزشکی پزشکان متخصص مقایسه کنید.


هشدار
ایمپلنت‌های باسن به دلیل اثربخشی و میزان ایمنی بالا، بسیار محبوب هستند. اما با این حال باید قبل از اقدام برای این نوع جراحی‌ها موارد زیادی را از جمله هزینه، دوره نقاهت، سلامتی عمومی و نتایج مورد نظر خود در نظر بگیرید.


ابتدا با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که همه موارد مرتبط با این نوع جراحی را به خوبی متوجه شده‌اید. یک جراح مناسب پیدا کنید و مطمئن شوید که جراح منتخب شما یک پزشک باتجربه و و دارای مجوز باشد.


سیلیکون و سایر موادی که به صورت غیرقانونی تزریق می‌شوند بی‌خطر نیستند و می‌توانند عوارض خطرناکی را برای سلامتی فرد در پی داشته باشند. این روش‌ها جایگزین مناسبی برای ایمپلنت باسن نیستند.

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------