X

چگونگی پیدایش کلینیک های زیباییکلینیک های زیبایی,عمل های زیبایی

کلینیک زیبایی

 

خواسته های اجتماع امروزی و مقاومتهای 30 سال پیش مردم در مورد انجام عمل های زیبایی نشان دهنده تغییرات بسیار عظیم در باورعمومی مردم نسبت به این پدیده میباشد که از درمان بعضی مشکلات و ناهنجاریهای ساختاری تا پروتزهای عجیب و غریب بخشهای مختلف صورت متغییر است . بطور مثال جراحی بینی... در سالیان نه چندان دور ، عمل جراحی بسیار  محدود و در حد تصحیح انحراف تیغه بینی و یا برداشتن پولیپ و بندرت عمل کوچک کردن بینی انجام میشد و از دیدگاه عموم ،دستکاری بشر در کار خدا بحساب می آمد ،اما اکنون ما خیل عظیمی از عمل های زیبایی انجام شده یا در صف انتظار را میبینیم  که عمل زیبایی بینی بخش ابتدایی و اولیه ان بشمار میرود، از جراحی های فک و گوش گرفته تا پیکرتراشی های بسیار پیشرفته و احتمالا این تازه آغازی برای عملهای زیبایی است که ما هنوز به آن فکر هم نکردیم.

 

عمل زیبایی:

عمل زیبایی  از زمانهای بسیار قدیم رایج بوده و تکنیکهای مختلفی برای انجام آن بکار میبردندکه بیشتر به شکنجه دادن شبیه بوده ، اما در حال حاضر با پیشرفت علم روشها و شرایط بهتری برای انجام این قبیل اعمال بوجود آمده ، پزشکان متخصص گوش و حلق و بینی اولین گروه جراحان بودند که با اصلاح انحراف ، رفع پولیپ و کم و بیش اصلاح قوز بینی استارت اعمال زیبایی را زدند ، بعد ها عمل بزرگی چانه ، فرو رفتگی های گونه و کلا زوایای صورت بیشتر مورد استقبال قرار گرفت بنابراین نیاز به متخصصین دیگری تحت عنوان متخصصین فک و صورت احساس شد و الحق به دلیل تخصص ویژه این گروه و داشتن دانش فنی و زیبا شناسی کلی صورت اعمال بسیار موفقی توسط این گروه انجام گرفت . 

 

همه این روشها به دلیل نیاز به بیهوشی و تیم جراحی و بررسی های قبل از عمل و مراقبت های پس از عمل باید در بیمارستانهای مجهز صورت بپذیرد تا امنیت جانی افراد تامین گردد . پس حیطه کاری این نوع عمل ها در بیمارستانهاست. به موازات گسترش اعمال زیبایی صورت  گستره جدیدی به عرصه اقدامات زیبایی پا نهاد .... بینی عمل شده ، گونه کاشته شده ، چانه فرم داده شده ، همه و همه.. زمانی جذاب و دیدینی خواهد بود که پوستی شفاف و جوان داشته باشی . حالا نوبت متخصصان پوست بود که گام بعدی را در این عرصه بردارند.

 

کلینیک زیبایی:

تکنیک های مختلف جوانسازی پوست، کشیدن پوست، لایه برداری پوست و پاکسازی پوست .....تا تزریق ژل و انواع بوتاکس و انواع و اقسام داروهای مالیدنی و خوراکی جهت بهتر شدن و قوام پوست تا دستگاههای فوق جدید برای انجام عملهای بدون درد و خونریزی برای اصلاح پوست و جوانسازی آن مهیا شد با این تفاوت که این دستگاهها و این روشها دیگر نیاز به بیهوشی، اتاقهای عمل مجهز و تیم جراحی نداشت، به راحتی داخل اتاقی مجزا و حتی داخل اتاق ویزیت با زدن بی حسی موضعی و یا حتی بدون آن میتوان بسیاری از تکنیکها را انجام داد.

 

پزشکان عمومی هم از این گروه عقب نمانده و بعضاٌ این کارها را انجام میدهند . مقدمه ایجاد کلینیک زیبایی از همینجا شکل گرفت. یک یا چند پزشک متخصص پوست یا یک پزشک متخصص پوست و یک پزشک عمومی با همدیگر  مکانی را تهیه و طبق ضوابطی که معاونت درمان برای آنها تعیین میکند تجهیز نموده و به تأسیس یک کلینیک زیبایی با تجهیزات و دستگاههای مختلف که بسته به نوع فعالیت، درمانی، زیبایی یا هر دو میباشد، متفاوت است اقدام می نمایند.

 

تقسیم بندی کلنیکهای زیبایی:

کلینیک های زیبایی بسته به نوع دستگاهها ،نوع فعالیت و خدمات صورت گرفته در آنها ، نوع درمان و مواد اولیه ای  که انتخاب میکنند، توانمندی پزشک در حال فعالیت ، درصد خطاهایی که انجام داده اند ، میزان رعایت موارد بهداشتی رده بندی میگردند بسیاری از تکنیکهای مورد استفاده در این کلینیک ها نیاز به  برخی جراحی ها را تا حد بسیار زیادی کم میکند، بطور مثال لیفت صورت با روش هایفوتراپی علی الرقم اینکه باعث کشیده شدن پوست بدون ایجاد برش، خونریزی، درد، بیهوشی ونیاز به استراحت میشود به پروسه جوانسازی   پوست از طریق کلاژنسازی و تخریب لایه زیرین پوست و ساخت مجدد کلاژن و در نتیجه جوانی پوست هم کمک میکند.

 

گذشته از دستگاههای به روز و تکنولوژیهای مدرن بهترین گزینه، برای انتخاب یک کلنیک زیبایی در مرحله اول مراجعه به مشتریان و کسانی است که خدماتی را از آنجا دریافت نموده اند ،زیرا تبلیغات و بزرگنمایی هایی که در آن انجام میشود الزاماُ نشان دهنده ی با کیفیت بودن و درست انجام دادن کارها نیست ، دومین گام بررسی خدمات و دریافت اطلاعات کافی در زمینه خدمت مورد نظر و هزینه ها ی مربوطه است، همیشه بخاطر داشته باشید الزاما هزینه بالا و یا هزینه پایین گویای خوب یا بد بودن خدمات نیست ، باید بدانید چه تکنیک و چه دستگاهی برای شما در نظر گرفته شده است و قیمت ارائه خدمات آن چقدر است. و گام سوم با توجه به شرایط ویژه بیماری کرونا ، دقت کنید کلینیکی را که برای انجام خدمات خود انتخاب میکنیداز لحاظ پروتکلهای بهداشتی تمامی موارد را رعایت کرده باشند. تا بتوانید با خاطری آسوده خدمات مورد نظرخود را انجام داده و از نتایج آن بهرهند شوید. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی