اخبار پزشکی


سرماخوردگی،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

اینروزها کوچکترین علامت سرماخوردگی کودکان را جدی بگیرید

فوق تخصص عفونی کودکان گفت: در شرایط فعلی، حتی کوچکترین علائم و سرماخوردگی را نیز باید جدی گرفت. به گزارش ایسنا به نقل از…

مقایسه کامل اسپیلاوایزر با سایر روش‌های درمانیاسپیلاوایزر,دستگاه اسپیلاوایزر,زانوبند اسپیلاوایزر

اسپیلاوایزر

 

اسپیلاوایزر یکی از روش های کارآمد برای درمان درد های زانو و به صورت کلی آرتروز می باشد. در این روش درمانی از امواج فراصوت ( ultrasound ) جهت بلاک نمودن سیگنال‌های عصبی درد استفاده می شود.

 

این محصول فرانسوی امروزه در داخل کشور ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا می تواند به راحتی درد های مزمن آرتروز را در نطفه خنثی سازد. یکی از مزیت های اصلی این روش درمانی آن است، که به کمک آن، محرک های عصبی در بدن انسان تحت تاثیر قرار گرفته و آرامش خود را باز می یابند. باید در نظر داشت که دستگاه اسپیلاوایزر امروزه به صورت زانوبند هوشمند با امواج فراصوت مورد استفاده قرار می گیرد لذا فرد برای آنکه بیشترین کارایی را از دستگاه فوق مشاهده نماید، لازم است تا حتما در وضعیت استراحت باشد. به عبارت دیگر این مورد برای مواقعی که در حال فعالیت می باشید، گزینه خوبی محسوب نمی شود. 

 

اسپیلاوایزر,دستگاه اسپیلاوایزر,زانوبند اسپیلاوایزر

زانو بند اسپیلاوایزر

 

عملکرد دستگاه اسپیلاوایزر:

با توجه به اینکه تکنولوژی مذکور به تازگی وارد کشور شده است و جز روش های نوین درمانی نیز محسوب می گردد لذا اغلب افراد نسبت به عملکرد و بازدهی آن ابهام دارند لذا در این بخش به معرفی نحوه عملکرد آن پرداخته می شود.

 

باید بیان داشت که روش ها و تکنیک های فراصوت امروزه در علم پزشکی دارای جایگاه ویژه ای هستند و در اکثر کشورهای اروپایی به عنوان یک روش درمانی مورد استفاده قرار می گیرند. از لحاظ نحوه فعالیت می توان بیان داشت که همانند دستگاه سونوگرافی از امواج فراصوت ( ultrasound )استفاده می‌کند. 

 

عملکرد امواج فراصوت:

متخصصان برای التیام درد ها از طول موج متوسط یا اولتراسوند استفاده می نمایند تا هیچ گونه ضرری به اندام های بدن وارد نشود. برای اینکه احساس درد، التهاب و ... در منطقه مد نظر بیمار از بین رود، لازم است تا زانوبند اسپیلاوایزر بر روی منطقه مذکور قرار گیرد.

 

باید در نظر داشت که امروزه از امواج فراصوت برای رفع گرفتگی عضلات، گردش خون بهتر، افزایش انعطاف پذیری عضلات و ... استفاده می شود. باید در نظر داشت که هدف اصلی امواج فراصوت بافت های اطراف ناحیه درد است. اتفاقی که می افتد، به این شکل می باشد، که امواج از بافت های پوستی عبور نموده و حفره های ریزی در بافت ایجاد می نمایند. ورود امواج فوق و لرزش ایجاد شده توسط آنها در بافت باعث گرما، تحرک و کاهش چسبندگی بافت ها می شود. نتیجه تمام این فعل و انفعالات کاهش التهاب و درد می باشد.

 

اسپیلاوایزر,دستگاه اسپیلاوایزر,زانوبند اسپیلاوایزر

درمان زانو درد به روش اسپیلاوایزر

 

مزایای استفاده از روش های درمانی بر پایه فراصوت نسبت به سایر روش ها:

با توجه به تکنیکی که در بالا عنوان شد و روشی که مطرح گردید، می توان متوجه مزایای این روش نسبت به سایر راهکار های موجود در علم پزشکی بابت کاهش درد به خصوص درد های آرتروز شد. برخی از این مزایا در زیر درج شده است:

 

1.این روش درمانی هیچگونه دردی به همراه ندارد. لازم نیست تا حتما بدن تحت جراحی قرار بگیرد یا سوزنی وارد بدن شود.

 

2.برخلاف سایر اشعه ها همچون ایکس، امواج فراصوت هیچ گونه تاثیر منفی برای بدن به همراه نخواهد داشت. اشخاص می توانند بدون نگرانی از تبعات این اشعه از آن بهره ببرند.

 

3.برای اینکه شما از مزایای روش درمانی مذکور استفاده نمایید، نیازی نیست تا حتما به دکتر مراجعه نموده و ساعت ها در رفت و آمد باشید، بلکه می توانید تایمی را در زمان استراحت خود به استفاده از دستگاه مربوطه اختصاص دهید.

 

4.یکی از مزیت های مهم روش درمانی با فراصوت این مورد می باشد که با تکیه بر آن می توان اطمینان حاصل نمود که پروتئین سازی تحریک می شود لذا میزان کلاژن های پوست افزایش یافته و از حالت شل شدگی و چسبندگی رها می شوند.

 

اسپیلاوایزر در مقابل سایر روش های درمانی:

باید در نظر داشت که قبل از این دستگاه، اغلب برای درمان دردهای زانو و ... از فیزیوتراپی؛ عمل های باز، ورزش درمانی، داروهای ضد التهاب و تزریقات اپیدورال استفاده می گردید. تمام این روش ها نیاز به صرف زمان و هزینه زیادی داشتند. به طور مثال برای تزریق اپیدورال لازم است تا فرد درد زیادی را تحمل نماید و سوزن های بزرگی نیز وارد بدن وی شود. یا درمان های دیگر همانند کایروپراکتیک به صورت موقتی بوده و مجدد درد باز خواهد گشت. اما با فراصوت شما می توانید برای بلند مدت و با کمترین هزینه اثرات درد را از بین ببرید.

 

دستگاه فوق با تکنولوژی جدید فراصوت قادر است تا پیشرفت بیماری را کند و سپس متوقف سازد. با استفاده از آن می توانید در فعالیت ها عملکرد بهتری داشته و تحرک لازم را به دست آورید. باید توجه داشته باشید که این روش درمانی برخلاف سایر روش ها همچون جراحی دوره نقاهتی ندارد.  این روش بدون آنکه تاثیر منفی داشته باشد، همانند یک فیزیوتراپی خانگی عمل کرده و درد های مزمن را کاهش می دهد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------