روش های کاشت مو و مزایای باورنکردنی آن!کاشت مو,انواع روش های کاشت مو

کاشت مو

 

موهای پر و زیبا همیشه باعث زیبایی بیشتر و افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود. این مسئله مربوط به جنس و قشر خاصی از افراد نیست و همه اشخاص اعم از زن و مرد و پیر و جوان به آراستگی علاقه مند هستند. گاهی به دلایل مختلفی از جمله مشکلات هورمونی یا وراثت، ریزش مو شدت پیدا می کند و افراد دچار کم پشتی مو یا طاسی می شوند. 

 

در صورت بروز کچلی یکی از گزینه های پیشنهادی کاشت مو است. امروزه روش های موثری در این خصوص وجود دارند که در کلینیک های زیبایی مختلف از جمله کلینیک رویان سلامت انجام می شود. اگر ریزش مو روی کیفیت زندگی شما نیز تاثیر گذاشته است؛ وقت آن رسیده که با مزایای باورنکردنی روش های کاشت مو آشنا شوید. 

 

با کاشت مو ظاهری طبیعی و زیبا به چهره خود ببخشید

با شروع ریزش غیرطبیعی موها افراد شروع به استفاده از روش های درمانی مختلف از جمله قرص یا محلول های مختلف می کنند. این روش های درمانی گاهی موثر هستند و از ریزش موی شدید جلوگیری می کنند؛ اما گاهی نیز علی رغم تلاش فراوان، ریزش مو آنقدر ادامه پیدا می کند که شخص دچار طاسی می شود. اگر پوستتان چروک شده از خدمات تزریق چربی به صورت نیز می توانید استفاده کنید.

 

عمل کاشت مو با کاشت فولیکول طبیعی و قابل رشد مو انجام می شود و عمل در صورت موفقیت آمیز بودن، دائمی است. موهای کاشته شده در ناحیه مورد نظر همان موهای طبیعی خود فرد هستند که حالت پذیر هستند و نمی ریزند. البته پیش از انجام این عمل باید بیماری های زمینه ای کاملا درمان شوند. ضمن اینکه براساس بخشنامه وزارت بهداشت تنها متخصصان پوست، جراح سر و گردن و پلاستیک واجد شرایط بوده و صلاحیت انجام عمل کاشت مو را دارند. 

 

پیوند فولیکول FIT یا FUE؛ کاشت بدون درد و خونریزی 

در این روش کاشت مو، فولیکول ها به شکل تک تک یا گروهی از بخش هایی از سر یا بدن که تراکم و کیفیت مو مناسب است؛ به وسیله هولدر برداشته می شوند. این روش مناسب افرادی است که طاسی یا کچلی وسیعی ندارند و امکان دارد که در چند جلسه انجام شود. این عمل جراحی بدون درد خواهد بود و با بی حسی موضعی انجام می شود. 

 

پس از گذشت حدود یک ماه پس از FIT فولیکول های کاشته شده می ریزند. این مهم است که بدانید؛ این اتفاق کاملا طبیعی است و بین چهار تا شش ماه پس از کاشت یا پیوند فولیکول، موها از فاز استراحت خارج می شوند و شروع به رشد خواهند کرد. روند طبیعی شدن موهای کاشته شده یک یا دو سال به طول می انجامد ولی کم کم بخش کم پشت شده، ظاهری طبیعی پیدا خواهد کرد. 

 

روش FIT درد کمتری دارد و خونریزی و جای زخم کمتری نیز پس از عمل جراحی بر جای می ماند. در نتیجه بیمار دوران نقاهت کوتاه تری را طی می کند. با این وجود با توجه به اینکه تعداد فولیکول های برداشته شده در هر جلسه محدود است؛ شخص به جلسات متعددی نیاز خواهد داشت. ناحیه ای که فولیکول ها از آن برداشته می شوند؛ بانک مو نامیده می شود. احتمال آسیب به بانک مو در این روش کاشت مو وجود دارد. 

 

ظاهر طبیعی و جذاب با FUT 

در روش FUT نواری باریک از بافت بخش بانک مو برداشته می شود. پزشک متخصص این نوار را به بخش های کوچک تر تقسیم می کند که به این قسمت ها اصطلاحا FUG گفته می شود. در ناحیه پیوند نیز برش هایی انجام می شود و FUG ها در این برش ها کاشته خواهند شد. 

 

در FUT محل کاشت قابل تشخیص نیست و این مسئله به طبیعی بودن پیوند مو کمک زیادی می کند. به طور کلی ظاهر موها در صورت انجام موفقیت آمیز پیوند، ظاهری طبیعی و بدون برجستگی و فرو رفتگی خواهد بود. با توجه به خطر بر جای ماندن جای زخم پس از انتخاب پشت سر به عنوان ناحیه اهداکننده، این امکان در FUT وجود دارد که از بخش های مختلف مانند سینه یا کتف شخص فولیکول برداشته شود. 

 

پیوند فولیکول با روش جدید و مکانیزه SUT

این روش کاشت مو شباهت زیادی به FIT دارد با این تفاوت که در آن برداشتن پیاز مو با پانچ انجام نمی شود و کاملا بدون دخالت دست و توسط پانچ لیزری صورت می گیرد. فولیکول ها جهت جلوگیری از تخریب تا زمان کاشت و پیوند به صورت فریز شده در می آیند.

 

کاشت مو,انواع روش های کاشت مو

انواع روش های کاشت مو

 

سرعت کاشت مو در SUT بسیار بالاست و به دلیل استفاده از پانچ لیزری فولیکول ها تخریب نخواهند شد و نتیجه نهایی پیوند مو رضایت بخش تر خواهد بود. با توجه به اینکه تمامی مراحل بدون دخالت دست انجام می گیرد؛ نکات بهداشتی تا حد امکان در این روش رعایت می شود. پیوند مو به وسیله SUT دوره نقاهت ندارد و بدون درد و خونریزی انجام می گیرد. 

 

زیبایی و آراستگی حق شماست

موها بخش مهمی از زیبایی هر فرد را تشکیل می دهند و تماشای اینکه هر روز از حجم موها کاسته می شود؛ بسیار آزاردهنده خواهد بود. خوشبختانه امروزه راه های زیادی وجود دارد که اگر به درستی و زیر نظر متخصصان انجام شود؛ ظاهر طبیعی و موهای قابل رشد را به افراد دارای کچلی و موهای کم پشت باز می گرداند. 

 

کلینیک رویان سلامت با ارائه خدمات حرفه ای انواع روش های کاشت مو و تزریق چربی به صورت، یکی از برترین کلینیک ها برای باز گرداندن زیبایی به افراد است که سوابق درخشانی در کارنامه خود دارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------