آشنایی با بهترین روش های کاشت مو در ایرانبهترین روش های کاشت مو در ایران,کاشت مو

بهترین روش کاشت مو

 

کاشت مو فرآیندی است که در آن فولیکول های مو از یک قسمت از بدن شما (که به آن "محل دهنده یا بانک مو" گفته می شود) به بخش دیگری از بدن شما - پوست سر ، ابروها ، ریش - که دچار ریزش مو شده است منتقل می شوند. این روش از دهه ها پیش وجود داشته است و با گذشت زمان تغییرات زیادی بر چگونگی انجام آن اتفاق افتاده و کاشت مو را به آنچه امروز رایج است مبدل کرده است.

 

اولین پیوند کاشت مو شناخته شده در سال 1822 توسط یک دانشجوی رشته پزشکی و معلم وی در آلمان ثبت شد. در این پیوند ، مو از یک ناحیه سر به ناحیه دیگر منتقل شد. در حالی که آنها این پیوند را موفقیت آمیز خواندند و اظهار داشتند که این پیوند بتواند به بیماران مبتلا به طاسی مردانه کمک کند ، اما حداقل تا دهه 1900 میلادی ، تعداد پیوند های کاشت مویی که انجام شده بود، محدود بود.

 

کاشت موی مدرن در سال 1939 و توسط یک متخصص پوست ژاپنی، به نام دکتر Okuda انجام شد. تکنیک وی که به عنوان "تکنیک پانچ" نیز شناخته می شود، شامل برداشتن تکه هایی از پوست سر که حاوی فولیکول های مو هستند و انتقال آنها به مناطق کوچک که فاقد مو شده اند، بود. این تکنیک به مرور بهتر شد و محدودیت هایش بر طرف گردید. چند سال بعد یک متخصص پوست دیگر در ژاپن اندازه پیوندها را به طور قابل توجهی کوچکتر کرد.

 

در دهه 1950 تکنیک های توسعه یافته کاشت مو در ژاپن، به ایالات متحده راه یافت. دکتر نورمن اورنتریچ این عمل را در سال 1952 انجام داد و مطالعه وی سرانجام پس از هفت سال منتشر شد. دکتر Orentreich از اندازه های پیوند 4 میلی متری استفاده کرد، که پیوندهایی به نسبت درشت بودند و در نتیجه ظاهر کاملاً طبیعی نداشت. با این حال، این پیوند های 4 میلی متری همچنان در دهه 70 و اوایل دهه 80 نیز استفاده می شدند.

 

در اواخر دهه 1980 تا 1990، مینی و میکروگرافت ها ابداع شدند و پروسه کاشت مو به طور قابل توجهی تغییر کرد. از میکرو گرافت ها برای طبیعی تر شدن خط مو استفاده شد در حالی که مینی گرافت ها بقیه قسمت های سر را پر می کردند. بدین ترتیب سعی شد تا در مقایسه با پیوندهای بزرگتر و در عین حال کمتری که تا سالهای گذشته انجام می شد، اکنون امکان پیوندهای بیشتری در یک جلسه فراهم شود.

 

مدرن ترین تکنیک کاشت مو در دهه 1990 ارائه گردید. پزشکان با استفاده از یک ابزار کوچک پانچ با قطر بسیار کوچک و یک موتور کوچک ، فولیکول های مو را به صورت تک تک برداشت می کنند ، فرآیندی که به استخراج واحد فولیکولی (FUE) نیز معروف است. سپس موها به مناطقی که مورد نظر هستند پیوند می شوند. ناحیه اهدا کننده و ناحیه دریافت کننده با بی حسی موضعی بی حس می شوند و نیازی به برش یا بخیه نیز ندارد. این روش بسیار دقیق تر از سایر تکنیک ها بوده و نتایج طبیعی بدون هیچ گونه زخم یا دردی را برای متقاضی فراهم می کند. FUE در اوایل سال 2000 به روش انتخابی کاشت مو تبدیل شد و اکنون به عنوان "پیشرفته ترین و کم تهاجمی ترین تکنیک کاشت مو" در نظر گرفته می شود.

 مزایای کاشت مو

 

پیوند کاشت مو می تواند مزایای متعددی برای متقاضی به شرح زیر داشته باشد که عبارتند از :

 

1- ظاهر بهتر : گاهی اوقات ریزش بیش از اندازه مو و یا حتی طاسی می تواند اعتماد به نفس فرد را پایین بیاورد به طوری که فرد از شکل ظاهری خود ناراضی باشد. کاشت مو کمک می کند تا افراد اعتماد به نفس و جذابیت بیشتری داشته باشند.

 

2- یک درمان دائمی : در حالی که برخی از درمان های موضعی ممکن است در زمینه کم پشت شدن مو کمک کننده باشند، اما اثرات آن ها پس از قطع مصرف ممکن است ادامه نیابد و دیده شده است که ریزش مو دوباره رخ می دهد. این در حالی است که کاشت مو یک راه حل قابل اعتماد و دائمی برای مشکلات طاسی و ریزش مو است.

 

3- طاسی را به طور کامل از بین می برد : برای مردان و یا زنانی که ریزش مو شدید دارند ، تنها راه رهایی از طاسی ، کاشت مو است. چرا که با انجام کاشت مو ، مناطق پیوند شده مجددا دچار ریزش مو نخواهند شد. آمارها نشان می دهد که روش های کاشت مو از موفقیت بسیار بالایی برخوردارند.

 

4- صرفه جویی در هزینه ها : از آنجایی که شما با انجام کاشت مو، به نتایج مطلوب خود دست خواهید یافت، لذا نیازی به استفاده از درمان های دیگر نخواهید داشت و بدین ترتیب در هزینه های درمان خود تا حدودی صرفه جویی خواهید کرد. این درحالی است که درمان های دیگر علاوه بر هزینه بر بودن، نتیجه چندان مطلوبی نیز نخواهند داشت و بدین ترتیب ناچار به صرف هزینه های بیشتری خواهید بود.

 

بهترین روش های کاشت مو در ایران,کاشت مو

عکس کاشت مو در کلینیک ساعی

 

هزینه های کاشت مو

روش های زیادی نوید افزایش حجم یا کمک به رشد مو را می دهند. اما بسیاری از آنها، آن طور که ادعا می کنند موثر نیستند. تا به امروز بهترین و مطمعن ترین روش ترمیم طاسی و کم پشتی مو، کاشت مو می باشد. اما هزینه کاشت مو چقدر است؟ پاسخ قطعی ای برای این سوال وجود ندارد. هزینه کاشت مو به فاکتورهای متعددی وابسته است که بر کل هزینه پیوند تأثیر خواهند گذاشت.

 

به طور کلی هزینه کاشت مو در مراکز مختلف، بسیار متغیر است و به طور معمول از ۵ میلیون تومان تا ۱۲ میلیون تومان ممکن است، متفاوت باشد. این هزینه ها اغلب خارج از پوشش بیمه هستند چرا که بیشتر شرکت های بیمه کاشت مو را یک عمل زیبایی می دانند. هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. که عبارتند از:

 

1- نوع روشی که انتخاب می کنید: کاشت مو انواع مختلف دارد: پیوند واحد فولیکولار (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE) و .... هرکدام هزینه های متفاوتی دارند.

 

2- مهارت و تبحر جراح شما: یک رابطه مستقیم میان هزینه ها و تخصص جراح دارد. اگر جراح شما یکی از بهترین های حوزه کاشت مو باشد ، ممکن است هزینه ها کمی بالاتر برود. اما این نکته را بدانید که، همیشه نرخ های بالاتر به معنای مهارت برتر نیستند، بنابراین متقاضیان کاشت مو باید تحقیقات بسیاری را در زمینه انتخاب کلینیک مناسب انجام دهند.

 

3-این که به چه تعداد فولیکول مو برای پیوند نیاز دارید نیز می تواند به طور قابل توجهی هزینه نهایی را تغییر دهد.

 

4-هزینه داروهای ضد درد، ضد التهاب برای کاهش تورم در محل جراحی و آنتی بیوتیک ها برای کاهش خطر عفونت نیز لازم است که در نظر گرفته شد.

 

بهترین روش های کاشت مو در ایران,کاشت مو

نمونه عکس کاشت مو به روش میکروگرافت

 

انواع تکنیک های کاشت مو

• کاشت مو به روش FIT : کاشت موی FIT یکی از بهترین روش های کاشت مو است که در حال حاضر برای متقاضیان انجام می شود. در این تکنیک فولیکول های مو به صورت تکی از بانک مو به کمک پانچ های گردی (7/0 تا 9/0 میلی متر قطر دارند) استخراج می شوند و در ناحیه مورد نظر کاشته می شوند. با این تکنیک می توان در هر جلسه بسته به ظرفیت بانک مو تا 8000 تار مو پیوند زد. افرادی که سطح طاسی آن ها متوسط باشد می توانند کاندید این تکنیک باشند. این تکنیک بسیار کم تهاجمی است.

 

• کاشت مو به روش SUT: مدرن ترین تکنیک کاشت مو و البته نسل جدیدی از تکنیک FIT است. استفاده از ابزارهای پیشرفته اتوماتیک که جایگزین پانچ های دستی شده است، ویژگی اصلی این تکنیک است که سرعت تکنیک را نیز به مراتب افزایش داده است. با این تکنیک تراکم بیشتری در یک جلسه ایجاد می شود. جای زخم بر جای نمی گذارد و دوره نقاهت پس از آن نیز به مراتب کمتر است. استفاده از ابزاهای اتوماتیک احتمال ایجاد آسیب فیزیکی به فولیکول های مو را به شدت کم کرده است. بسته به کیفیت بانک مو با این تکنیک می توان تا 14 هزار تار مو پیوند زد.

 

• کاشت مو به روش ترکیبی: این تکنیک همان طور که از نامش مشخص است، ترکیبی از دو تکنیک FIT و FUT است. در این تکنیک نیز در صورت امکان تا 14000 بانک مو قابلیت پیوند دارند. لذا می توان سطح وسیعی از طاسی را پیوند زد. از ملزومات این تکنیک آن است که جراح محترم باید به هر دو این تکنیک ها به خوبی مسلط باشد.

 

• کاشت مو به روش BHT: در این تکنیک امکان پیوند از موهای بدن به سر وجود دارد و افرادی که در پشت سر بانک مو مناسبی نداشته باشند، می توانند کاندید این تکنیک باشند. شاید برخی مراکز ادعا کنند که برداشت مو از همه نقاط بدن قابلیت پیوند به سر را دارند، اما باید بدانید که تنها موهای قفسه سینه، پشت و ریش می تواند بانک موهای قابل اعتمادی را برای پیوند به سر داشته باشند.

 

آیا کاشت مو دردناک است؟

تقریبا در تمامی روش های کاشت مو، پوست سر با بی حسی موضعی، بی حس می شود، لذا متقاضی در طول کاشت متوجه دردی نخواهد شد. ممکن است پس از پیوند تا چند روز احساس کمی درد در پیشانی داشته باشید که طبیعی است و با استراحت و مصرف برخی داروهای ضد درد برطرف می شود

 

در صورتی که تمایل دارید که از هزینه کاشت مو به روش های مختلف در کلینیک ساعی اطلاع پیدا کنید، کافیست که با این مرکز تماس بگیرید.

 

• خطوط ویژه : ۸۸۱۰۰۰۵۰-۰۲۱  |  ۸۸۱۹۳۱۴۶-۰۲۱

• واتس اپ : ۰۹۱۲۹۶۷۴۷۲۳

• صفحه اختصاصی کاشت مو کلینیک ساعی در اینستاگرام : instagram.com/clinic.saee

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------