چه زمانی باید به مشاوره خانواده مراجعه کرد؟زمان مراجعه به مشاوره خانواده,مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

 

خانواده مهمترین ارتباطی است که انسانها با یکدیگر دارند. مشکلات خانوادگی مانند سم است هرچه بگذرد و آنها بر طرف نشوند سم تمامی خانواده را درگیر خود می‌کند و ممکن است عواقب بدی در پی داشته باشد. مشاوره خانواده با هدف پرداختن به مسائل روانشناختی، رفتاری و عاطفی سبب می شود مشکلات درون خانواده برطرف شوند. اعضای خانواده برای ایجاد و حفظ یک رابطه سالم با یک درمانگر همکاری خواهند کرد.

 

مشاوره خانواده چیست؟

مشاوره خانوادگی یا خانواده درمان و روشی برای توسعه و حفظ روابط خانوادگی سالم است.

 

هدف از مشاوره در کلینیک پیروزی شناسایی و رفع مشکلات در خانواده است. این مسائل می‌تواند عاطفی، روانی یا رفتاری باشد.

 

بسیاری از رویکردهای مشاوره خانواده از تئوری سیستم های خانواده ناشی می شود. این نشان می دهد خانواده ها به جای گروهی از افراد که مستقل از یکدیگر کار می کنند، در سیستم کار می کنند.

 

طبق نظریه سیستم های خانواده  تغییرات در یکی از اعضای خانواده بر تغییرات سایر اعضای خانواده تأثیر می گذارد.

 

دلایل و راه حل های مشاوره خانواده

با این حال، همه خانواده ها بدون مشکل، استرس و درگیری نیستند. نکته مهم در داشتن و حفظ یک واحد موفق خانواده در جهت پیشرفت ، توانایی درک و شناسایی نیازهای تک تک اعضای خانواده و ایجاد تعادل بین رفاه اعضای خانواده است. مشاوره خانواده نوعی درمان منحصر به فرد است که می تواند در رفع تمام این نیازها کمک کند. یک مشاور یا درمانگر می تواند منبع بسیار خوبی برای خانواده ها در هر اندازه باشد.حتی برای کمک به کودکانتان شما می‌توانید به مشاوره کودک مراجعه نموده و عضوی از خانواده خود را مدیریت نمایید.

 

آیا مشاوره خانواده ایده خوبی است؟

زوجین و خانواده هایی که دچار بحران شده اند و ایده های آنها در مورد چگونگی حل مسائل مداوم خانواده به پایان نرسیده است می توانند از خدمات مشاوره خانواده بهره مند شوند. خدمات مشاوره خانواده مانند زوج درمانی، مشاوره طلاق، سیستم درمانی خانواده و سایر انواع مربوط به درمان به افراد در شرایط بحرانی کمک می کند تا راه حل های واقعی برای مسائل خانواده پیدا کنند.

 

خدمات مشاوره خانواده

بهترین خدمات مشاوره خانواده به خانواده هایی که دچار بحران هستند کمک می کند تا مهارت های بهتر کنار آمدن با مشکلات را یاد بگیرند. خدمات مشاوره خانواده با ارائه جلسات درمان بالینی با مشاوران خانواده ، به كودكان و خانواده هایی كه نیاز به چگونگی حل مسائل خانوادگی دارند كمك می كند. یک خانواده درمانی مجاز است جلسات درمان بالینی را با افراد خانواده به صورت گروهی برگزار کند. خانواده درمانی معمولاً به عنوان مشاور ازدواج، مشاور سلامت روان و خدمات مشاوره آنلاین برای زوجین و خانواده ها فعالیت می کنند.

 

فواید مشاوره خانواده

 

زمان مراجعه به مشاوره خانواده,مشاوره خانواده

زمان مراجعه به مشاوره خانواده

 

یک مشاوره خانواده می تواند به شما و خانواده تان کمک کند تا سیستم های داخلی خانواده را بهتر درک کنید و علائم محرک و درگیری را در خانواده شناسایی کنید. مشاوره خانواده مکانی عالی برای هر یک از اعضای خانواده برای داشتن یک خط ارتباطی باز با مشاور به عنوان یک واسطه بی طرف است. زوجین در بحران می توانند از طریق مشاوره مسائل بیشتر در مورد خود و شریک زندگی خود بیاموزند.

 

معایب مشاوره خانواده

خانواده درمانی یکی از انواع درمانی است که می تواند زخم های قدیمی را به وجود آورد. جلسات با یک درمانگر خانواده به گونه ای طراحی شده است که اعضای خانواده و کل خانواده را بهبود بخشد. یک مشاوره خانواده ممکن است موضوعات حساسی را مطرح کند که ممکن است یکی از شرکا آماده نباشد برای بحث در مورد آنها صحبت کند. در این حالت، جلسات زوج درمانی ممکن است به جلسات درمانی فردی تبدیل شود تا زمانی که هر دو شریک آماده باشند تا در مورد چالش ها و موانع روابط خود بحث کنند.

 

چه موقع باید به مشاوره خانواده مراجعه کنیم؟

مشکلات موجود در خانواده شما می تواند بر تمام زمینه های زندگی اعضای خانواده تأثیر بگذارد. شما و عزیزانتان ممکن است متوجه مشکل در محل کار، مدرسه یا تعاملات روزمره با افراد دیگر شوید.

 

وقتی احساس می شود مشکلات ومسائل در خانواده شما خیلی زیاد است و شما از عهده آن بر نمی آیید - و بهتر هم نمی شوند - ممکن است وقت آن باشد که به یک خانواده درمانی مراجعه کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند راه های جدیدی برای مدیریت مبارزات ، درگیری ها و چالش ها پیدا کنید.

 

برخی از مواردی که مشاوره خانواده می توانند به آنها کمک کنند:

• درگیری بین اعضای خانواده

• سو مصرف یا اعتیاد به مواد

• بیماری روانی یکی از اعضای خانواده

• مشکلات مالی یا اختلاف نظر درمورد پول

• مشکلات در مدرسه

• مشکلات بین خواهر و برادرها

• مشکلات رفتاری کودکان

• مراقبت از یکی از اعضای خانواده با نیازهای ویژه

• مشکلات اعضای خانواده گسترده

•  بیماری یا مرگ یکی از اعضای خانواده در خانواده

• خیانت

• جدایی یا طلاق

• نحوه برنامه ریزی برای حضانت مشترک کودکان

 

یکی از نکات مهم در مورد خانواده درمانی این است که خانواده درمانی فرصتی را برای صحبت همه اعضای یک واحد خانواده فراهم می کند. در مشاوره، شما روی حل مشکلات کار می کنید، یکدیگر را درک می کنید و روش های جدیدی برای کنار آمدن و برقراری ارتباط خواهید آموخت. همچنین شما می توانید برای آموزش روان شناسی از مراجع معتبر روان شناسی  استفاده کنید.

 

زمان مراجعه به مشاوره خانواده,مشاوره خانواده

خدمات مشاوره خانواده

 

مراحل مشاوره خانواده

ابتدا، درمانگر شما با همه اعضای خانواده صحبت می کند تا به آنها کمک کند تا بفهمند چه خبر است. آنها سوالاتی را درباره نحوه نگرش هر فرد به مشکلات، زمان شروع مشکلات و این که خانواده تاکنون در تلاش برای مدیریت امور چه اعمالی انجام داده اند، می پرسند.

 

در مرحله بعدی، درمانگر یک برنامه درمانی را تهیه می کند. هدف این است که درگیری ها در یک خانواده بهبود یابد  نه اینکه کسی را مقصر مسائل بدانید.

 

مشاور شما به اعضای خانواده در برقراری ارتباط بهتر، حل مشکلات و یافتن راه های جدید برای همکاری کمک خواهد کرد. مشاوره خانواده همیشه نمی تواند مشکلی را برطرف کند. اما می تواند به اعضای خانواده مهارت‌های جدیدی برای گذر از شرایط دشوار به روش های سالم تر بدهد.

 

لازم نیست خانواده درمانی مدت زیادی طول بکشد. به طور متوسط ​​حدود 12 جلسه است. اینکه چند بار با خانواده درمانگر ملاقات کنید و تعداد جلسات مورد نیاز شما بستگی به موضوعات خاصی دارد که در درمان روی آنها تمرکز می کنید.

 

هزینه مشاوره خانواده

خدمات مشاوره خانواده، مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره ازدواج مقرون به صرفه تر از همیشه شده است. گزینه های مقرون به صرفه ای برای یافتن مشاوره آنلاین خانواده نیز وجود دارد. هم اکنون شما عزیزان میتوانید با کارشناسان کلینیک پیروزی ارتباط برقرار کرده و از آنها کمک بخواهید. متخصصین ما در تمامی روز های هفته آماده خدمات رسانی به شما عزیزان بصورت آنلاین، حضوری و تلفنی می باشند.

 

حرف آخر

هدف از مشاوره خانواده رسیدگی به مشکلات اساسی است که باعث مسائل خانوادگی می شود. خانواده درمانی اشکال مختلفی دارد. مشکلات مختلف خانوادگی ممکن است به انواع خاصی از مشاوره نیاز داشته باشد.

 

شما عزیزان میتوانید با مراجعه به کلینیک پیروزی از بهترین خدمات بهره مند شوید.

 

شماره تماس با کلینیک پیروزی: 02177431523   

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------