اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,استامینوفن

استامینوفن می‌خورید؟/ احساس هم‌دلی‌تان کاهش می‌یابد

در پی مجموعه‌ای از مطالعات مشابه، کارشناسان بار دیگر به بررسی اثر استامینوفن بر روان افراد به ویژه بر احساس همدلی مثبت در…


تاثیر مصرف لبنیات در پیشگیری از بیماری های عروق مغزی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,لبنیات
مطالعات نشان می دهد مصرف محصولات لبنی نظیر شیر، پنیر و ماست برای محافظت در مقابل مرگ ناشی از بیماری های عروق مغزی سودمند است. 

به گزارش مهر، به دلیل وجود نسبتا بالا چربی اشباع تصور می شود که مصرف محصولات لبنی موجب افزایش ریسک مرگ، بخصوص به دلیل بیماری قلبی عروق کرونر، بیماری عروق مغزی و سرطان می شود.

 

اما محققان دانشگاه لوپز لهستان در مطالعه اخیر خود دریافتند مصرف تمام محصولات لبنی با ۴ درصد کاهش ریسک مرگ و میر ناشی از بیماری های عروق مغزی مرتبط است و با مصرف شیر کاهش این ریسک ۷ درصد است.

 

همچنین خوردن پنیر با کاهش ۸ درصدی ریسک مرگ و مصرف ماست با کاهش ۳ درصدی این ریسک مرتبط است.

 

«ماسیج باناچ»، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «به دلیل وجود این تاثیرات پیشگیرانه محصولات لبنی، مقامات بهداشت و سلامت باید در در مورد دستورالعمل های مصرف لبنیات بازبینی کنند.»

 

در حال حاضر مصرف محصولات لبنی، بخصوص پنیر و ماست، را محدود می کند که باید در این مورد بازبینی شود و به جای آن مصرف شیر فاقد چربی یا کم چرب توصیه شود.

 

در این مطالعه، تیم تحقیق ۲۴,۴۷۴ فرد با میانگین سنی ۴۷.۶ سال را بررسی کردند.

 

در سال ۲۰۱۷ یک تیم تحقیقاتی با ارزیابی نتایج ۲۹ مطالعه دریافتند که هیچ ارتباطی بین مصرف محصولات لبنی و بیماری قلبی-عروقی یا دیگر عوامل مرگ و میر وجود ندارد.

 

همچنین در مطالعه دیگری که همان سال در سوئد انجام گرفت مشخص شد نوشیدن مقدار زیادی شیر، خطر مرگ و میر زودهنگام از جمله بیماری قلبی-عروقی را در زنان افزایش می‌دهد.

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------