اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,فوت دو معلم سیستان و بلوچستانی بر اثر آنفولانزا

فوت دو معلم سیستان و بلوچستانی بر اثر آنفولانزا

مدیرکل روابط عمومی آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از فوت دو نفر از فرهنگیان و تعطیلی کلیه مدارس این استان بر اثر…


دستورالعمل جدید مصرف داروهای مُسکن‌ در مبتلایان به سرطان اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,داروهای مُسکن‌
سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: بیماران مبتلا به سرطان در کشورهای در حال توسعه بی‌دلیل از مصرف داروهای مُسکن منع می‌شوند. 

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت در کشورهای در حال توسعه بیماران مبتلا به سرطان اغلب به دلیل نگرانی بی‌مورد در رابطه با سو مصرف مخدرها از دریافت داروهای مسکن منع می‌شوند.

 

در دو سوم از کشورهای توسعه یافته مورفین خوراکی وجود دارد؛ مخدری که به طور گسترده برای کاهش درد شدید مورد استفاده قرار می‌گیرد و در بیش از نیمی از داروخانه‌ها در دسترس است. این درحالیست که این دارو تنها در شش درصد کشورهای فقیر در دسترس است.

 

سازمان جهانی بهداشت دستورالعمل جدیدی را به منظور کنترل درد تدوین کرده که ۵۵ درصد از مبتلایان به سرطان که تحت درمان قرار دارند و دو سوم از مبتلایان به سرطان پیشرفته شامل آن می‌شوند.

 

به گزارش ژاپن تودی، دکتر «اتین کروگ» از دپارتمان بیماری‌های غیر واگیر این سازمان گفت: در قرن ۲۱ هیچ بیماری نباید بر اثر درد جان خود را از دست بدهد یا مجبور به تحمل درد باشد. در برخی از نقاط جهان این داروها به راحتی در دسترس است و به عنوان مخدر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نگرانی در مورد مصرف داروهای مسکن درست و منطقی است اما نباید به قیمت فوت بیمار بر اثر درد یا درد کشیدن او تمام شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------