اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

پشت پرده الزام پزشکان به کارتخوان

نایب رئیس اول شورای‌عالی نظام پزشکی در باره الزام پزشکان به نصب کارتخوان در مطب هایشان گفت: نگرانی من از این بابت است که…


شناسایی مکانیسم سیستم ایمنی راهی برای پیشگیری و درمان آلرژی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سیستم ایمنی
محققان دانشگاه میشیگان مکانیسمی در سیستم ایمنی شناسایی کردند که می‌تواند منجر به پیشگیری و درمان آلرژی شود. 

به گزارش فارس، سیستم ایمنی بدن به دلیل داشتن نقش مبارزه‌ای با عوامل خطرناک در بدن، بسیار مهم است اما گاهی اوقات این سیستم به اشتباه پروتئین‌ها و سلول‌های بی‌ضرر را مورد هدف قرار می‌دهد و در برابر آنها واکنش‌های آلرژی‌زا آزاد می‌کنند که می‌تواند به طور عجیب و غریبی مرگبار باشد.

 

براساس گزارش «نیواطلس»، در حال حاضر محققان دانشگاه میشیگان مکانیسمی را در سیستم ایمنی بدن شناسایی کردند که به حفظ حالت این سیستم در زمان بررسی عوامل بیماری‌زا کمک و راه را برای تولید داروهایی برای پیشگیری از واکنش‌های آلرژی‌زا هموار می‌کند.

 

محققان دریافتند که سلول‌ بزرگ «ماست‌سل» که نوعی سلول ایمنی است مواد شیمیایی مانند هیستامین را در پاسخ به عوامل بیگانه ترشح می‌کند و اگر میزان این ترشح بسیار زیاد باشد منجر به واکنش‌های شدید الرژی‌زا می‌شود. از طرفی این فرآیند توسط گیرنده سلولی به نام «گیرنده ۲ هورمون آزادکننده کورتیکوتروپین (CRF2) » تنظیم می‌شود.

 

«آدام موسر» سرپرست نویسندگان این مطالعه گفت: چیزی که ما فهمیدیم این است که گیرنده CRF2 می‌تواند به عنوان یک بازدارنده یا یک کنترل‌کننده سلول‌های ماست‌سل عمل کند و مانع فعالیت زیاد آنها شود.

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------