اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, آنفولانزا

پاکسازی سطوح راهی برای جلوگیری از آنفولانزا

پاکسازی سطوح مختلف یکی از راههایی است که در طب سنتی برای جلوگیری از آنفولانزا و آلودگی توصیه شده است. به گزارش مهر، در منابع…


تاثیر خمیردندان و دهان‌شویه‌ در بروز مقاومت آنتی‌بیوتیکی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,خميردندان
گروهی از متخصصان در آمریکا در بررسی‌های اخیر خود هشدار دادند که استفاده از خمیردندان و دهان‌شویه‌ها موجب مقاومت آنتی‌بیوتیکی می‌شود.

به گزارش ایسنا، متخصصان علوم پزشکی در آمریکا بر اساس مشاهدات خود هشدار دادند که ترکیب‌های شیمیایی متداول در محصولاتی همچون خمیردندان و دهان‌شویه‌ها که خاصیت آنتی باکتریال دارند، می‌توانند باکتری‌ها را در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم کنند.

 

در این بررسی آمده‌ است: ترکیب شیمیایی موسوم به "تری‌کلوسان" باکتری‌ها را قوی‌تر ساخته و موجب می‌شود آن‌ها در برابر درمان‌های آنتی بیوتیکی مقاوم‌تر شوند.

 

تری‌کلوسان در محصولات دیگری همچون اسباب‌بازی کودکان، محصولات آرایشی و کارت‌های اعتباری نیز کاربرد دارد که تولید کنندگان به منظور کاهش یا جلوگیری از رشد باکتری‌ها این ترکیب را به کار می‌برند.

 

به گزارش مدیکال دیلی، بررسی‌های انجام شده روی موش‌های آزمایشگاهی نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض ترکیب تری‌کلوسان می‌تواند توانایی بدن را در واکنش به درمان‌های آنتی بیوتیکی به خصوص داروهای تجویزی در درمان عفونت مجاری ادراری تحت تاثیر قرار دهد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------