اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

ساخت اعضای بدن انسان توسط محققان در آلمان برای پیوند کلیه

محققان در آلمان اعضای بدن انسان را به‌صورت شفاف با فناوری جدید به‌صورت سه‌بعدی ساختند که قابلیت پیوند دارد. به گزارش…


ترکیبات خمیردندان موجب کاهش تاثیر درمانی آنتی بیوتیک ها می شود اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,خمیردندان
محققان دریافتند ترکیب متداول موجود در خمیردندان و شوینده های دست می تواند موجب کاهش تاثیر آنتی بیوتیک ها در درمان مشکلاتی نظیر عفونت های مجاری ادراری شود. 

به گزارش مهر، ماده «تریکلوزان» یک ماده فعال دارای خواص آنتی باکتریال است که به خمیردندان، دهان شویه ها و لوازم آرایشی افزوده می شود. حتی این ماده به منظور کاهش یا پیشگیری از رشد باکتری ها، به پوشاک، اسباب بازی ها و کارت های اعتباری هم افزوده می شود.

 

محققان دانشگاه واشنگتن عنوان می کنند قرارگیری در معرض تریکلوزان ممکن است به طور سهوی موجب تحریک باکتری ها به گونه ای شود که آنها بتوانند در مقابل تجمع کُشنده آنتی بیوتیک ها، از جمله آنتی بیوتیک های مورداستفاده در درمان عفونت های مجاری ادراری، طاقت بیاورند.

 

عفونت مجاری ادراری زمانی روی می دهد که باکتری ها، عمدتا باکتری E. coli، وارد مجرای ادرار شده و ایجاد عفونت می کند. معمولا از آنتی بیوتیک Cipro برای نابودی باکتری ها و درمان عفونت استفاده می شود.

 

محققان با آزمایش موش ها دریافتند آنهایی که آب آغشته به تریکلوزان نوشیده بودند دارای میزانی تریکلوزان در ادرارشان بودند.

 

بعد از درمان آنتی بیوتیکی، موش های که در معرض تریکلوزان قرار گرفته بودند دارای میزان بالا باکتری در ادرار و دیواره مثانه شان بودند، اما در موش های بدون قرارگیری در معرض این ماده، تعداد باکتری ها به مراتب کمتر بود.

 

محققان متوجه شدند شمار باکتری ها در ادرار موش های قرارگرفته در معرض تریکلوزان ۱۰۰ برابر بیشتر بود از اینرو تاثیر درمان آنتی بیوتیکی به مراتب کمتر می شود.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------