اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

مدیرکل غذا وزارت بهداشت: جاسازی قرص کپسول در کیک‌ها عمدی بوده است

مدیرکل نظارت برفرآورده های غذایی وزارت بهداشت گفت: جاسازی قرص و کپسول در برخی کیک های برند ایرانی به صورت عمدی و پس از…


زنان مبتلا به ام‌اس می‌توانند مادر شوند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, ام‌اس
محققان پس از انجام تحقیقاتی اعلام کردند که زنان مبتلا به ام‌اس می‌‌توانند همانند دیگر زنان باردار شده و کودکان‌شان را با شیر خود تغذیه کنند. 

به گزارش فارس، طبق مطالعات جدید، زنان مبتلا به بیماری «مولتیپل اسکلروزیس (ام‌اس)» می‌توانند باردار شوند و اعتقاد بر این است که علائم بیماری پس از بارداری افزایش نمی‌یابد.

 

براساس گزارش «ساینس‌دیلی»، از آنجایی که امکان ابتلا به ام اس در طول سن بارداری زنان بیشتر است، بنابراین برخی از بیماران مبتلا به ام اس تصور می‌کنند که بارداری منجر به وخیم شدن بیماری‌شان می‌شود اما نتایج شگفت‌انگیز این تحقیق نشان می‌دهد که این زنان نیز می‌توانند بچه‌دار شوند و فرزندشان را با شیر خود تغذیه کنند، همچنین علائم بیماری در دوره پس از زایمان نیز افزایش نمی‌یابد.

 

گفتنی است؛ محققان برای انجام این مطالعه، 466 زن باردار را که 375 نفر آنها مبتلا به ام اس بودند در طی سال‌های 2008 تا 2016 مورد بررسی قرار دادند.

 

بیماری مولتیپل اسکلروزیس (ام‌اس) یک بیماری خودایمنی است که پوشش محافظ اعصابی که در داخل و اطراف مغز و نخاع قرار دارند را تخریب می‌کند و باعث ایجاد علائمی از جمله از دست دادن کنترل و هماهنگی میان عضلات، سوزش و گزگز در دست و پا و تاری دید می‌‌‌شود. ام اس به طور شایع در زنان اتفاق می‌افتد و خطرات مربوط به بارداری در بیماران مبتلا به ام اس، همواره یکی از نگرانی های زنان جوان مبتلا به ام اس است.

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------