شناسایی سرطان با دستگاه اشعه ایکس سه بعدی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سرطان
در شرایطی که دستگاه های دو بعدی اشعه ایکس قادر به شناسایی دقیق نشانه های سرطان در بدن انسان نیستند، یک دستگاه جدید اشعه ایکس سه بعدی می تواند با دقت بالایی نشانه های سرطان را در بدن کشف کند. 

به گزارش فارس به نقل از دیلی میل، در شرایطی که دستگاه های دو بعدی اشعه ایکس قادر به شناسایی دقیق نشانه های سرطان در بدن انسان نیستند، یک دستگاه جدید اشعه ایکس سه بعدی می تواند با دقت بالایی نشانه های سرطان را در بدن کشف کند.

 

 اسکنرهای سه بعدی نصب شده در این دستگاه قادر هستند با هزینه ای پایین و با دقت بالا نشانه های سرطان را در بخش های مختلف بدن شناسایی کنند.

 

یک نکته مهم در مورد این دستگاه امنیت بالاتر آن در مقایسه با دستگاه های اشعه ایکس دوبعدی است. زیرا آنها میزان کمتری از اشعه ایکس را بر روی بدن انسان می تابانند و لذا کمتر به بافت های بدن آسیب می زنند.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سرطان

 

دستگاه یادشده به صورت کاملا قابل حمل طراحی شده و لذا مدت زمان مورد نیاز برای انتظار در مراکز پزشکی را از بین می برد و هزینه های حضور در بیمارستان را به صفر می رساند.

 

دقت تصاویری که بدین شیوه تهیه می شود، بسیار بالاست و لذا پزشکان با بررسی آنها به جزئیات بیشتری در مورد سلامت بدن بیماران دست می یابند. اسکنر یادشده با صرف هزینه ای یک میلیون پوندی توسط محققان انگلیسی تولید شده و در آن از برخی تجهیزات استفاده شده که آژانس فضایی اروپا قبلا از آنها برای نقشه برداری از ستاره ها استفاده کرده بود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------