اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,پیوندی

استعفای پیوندی پذیرفته شد

جلسه شورای عالی هلال احمر با استعفای پیوندی موافقت شد. به گزارش ایلنا، ساعاتی پیش نخستین جلسه شورای عالی هلال احمر پس از…


معاون کل وزارت بهداشت : ۲۵ درصد دانش‌آموزان چربی خون بالا دارند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,وزارت بهداشت
معاون کل وزارت بهداشت گفت: از هر ۱۰ نوجوان، ۸ نفر کمتر از یک ساعت فعالیت ورزشی دارد و ۲۵ درصد دانش‌آموزان چربی خون بالا دارند.

به گزارش فارس، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در مراسم سفیران سلامت دانش‌آموزی که در شهرری برگزار شد، اظهار داشت: از زحماتی که دوستان برای سلامت دانش‌آموزی کشیده‌اند، تشکر می‌کنم.

 

وی گفت: افتخار دارم در خدمت نمایندگان سفیران سلامت دانش‌آموزی باشم که این افراد ۱۶ درصد دانش‌آموزان را تشکیل می‌دهند و نقش کلیدی در سلامت جامعه ایفا می‌کنند؛ سلامت نسل بعدی با رفتارهای دوران نوجوانی و دانش‌آموزی شکل می‌گیرد و بسیاری از رفتارهای پرخطر و غرب‌گرایانه مانند رفتارهایی نظیر چاقی و مصرف غذای ناسالم و تمایل به مصرف مواد مخدر و رفتار پرخطر جنسیتی در این سن شکل می‌گیرند.

 

حریرچی افزود: اقدامات مهمی در زمینه سلامت دانش‌آموزان شکل گرفته و بهبود زیادی داریم؛ از هر ۱۰ نوجوان ۸ نفر کمتر از یک ساعت فعالیت ورزشی دارد؛ ۲۵ درصد دانش‌آموزان چربی خون بالا دارند و از هر ۱۰ نوجوان یک نفر چاق، یک نفر اضافه وزن و دو نوجوان چاقی شکمی دارند.

 

وی گفت: ۲۵ درصد دانش‌آموزان به طور مرتب مسواک نمی‌زنند و یکی میان وعده ناسالم مصرف می‌کند؛ باید دست در دست هم دهیم تا رفتار خود را تصحیح کنیم و آن را به عادت و خصیصه تبدیل کنیم که معلمان و مسؤولان ور این زمینه نقش مهمی دارند.

 

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: ۸۰ درصد مرگ‌ومیرها به دلیل بیماری غیر واگیر است؛ ۳۲ درصد بالغینیک عامل روانپزشکی دارند که نیازمند مداخله است.

 

حریرچی گفت: در بالغین بالای ۴۰ سال شاخص پوسیدگی و پرکردن و کشیدن دندان حدود ۱۲ نفر است که دندان پوسیده دارند و ریشه آن رعایت نکردن بهداشت دهان در کودکی است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------