اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,بازی شطرنج

بازی شطرنج فواید زیادی برای تقویت مغز دارد

بازی شطرنج یک بازی برای بهبود قدرت مغز است که به بهبود مهارت های فکری، انتقادی و حل مساله کمک می کند. به گزارش مهر، فرمت…


تزریق ژن اصلاح‌شده به مغز جنین راهی برای جلوگیری از اوتیسم"
محققان به تازگی روشی را ارائه کردند که با تزریق ژن اصلاح‌شده به مغز جنین، از ابتلا به اوتیسم جلوگیری کند.

به گزارش فارس، محققان با تزریق مولکول‌هایی که می‌تواند ژن‌ها را در مغز جنین اصلاح کند، به درمان بیماری «سندرم آنجلمن» نزدیک‌تر شدند.

 

براساس گزارش «اسپکترام»، این اقدام محققان، امری بسیار ارزشمند است زیرا می‌تواند برای دیگر مشکلات ژنتیکی مانند اوتیسم مناسب باشد.

 

افراد مبتلا به سندرم آنجلمن اغلب دارای تاخیرهای شدیدی در رشد، تشنج، اختلال گفتاری هستند. این افراد یک نسخه اضافه یا کم از ژن UBE3A را بر روی کروموزوم 15 دارند که از مادر خود به ارث می‌برند. در این موردT کروموزوم پدر به طور کلی خاموش است.

 

پیش از این، تیم‌های دیگر در تلاش برای معرفی یک نسخه سالم از این ژن بودند اما این استراتژی در نهایت غیرعملی بود زیرا این روش شامل مصرف داروهایی بود که عوارض جانبی مضری داشت.

 

در تحقیق جدید، محققان ژن اصلاح‌شده آنزیم « CRISPR-CAS9» را به مغز رویان موش تزریق کردند. این روشT نسخه پدری ژن UBE3A در موش‌ها را روشن می‌کند.

 

طبق این گزارش، تحقیقات نشان داده که اگر ژن UBE3A پیش از تولد فعال شود می‌توان از علائم این سندرم جلوگیری کرد.

 

گفتنی است؛ متخصصان معتقدند که باید پیش از شروع آزمایشات انسانی، این روش به طور کامل بر روی موش‌ها بررسی شود تا ایمن باشد.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------