اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,درمان افسردگی ناشی از سردردهای میگرنی با اسانس اسطوخودوس

درمان افسردگی ناشی از سردردهای میگرنی با اسانس اسطوخودوس

ناتوانی ناشی از سردرد در میگرن و مزمن شدن آن می‌تواند منجر به ایجاد حالات غم و اندوه و افسردگی‌شود. به گزارش ایسنا،‌ سالانه…


ساخت ربات خودکار برای بهبود قلب اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, ربات
محققان رباتی را ساختند که پس از وارد شدن به قلب به صورت خودکار به بهبود قلب کمک می‌ کند. 

به گزارش فارس، مدت‌ها است ما شاهد ساخت دستگاه‌های رباتیک جراح که با کنترل از راه دور در درون بدن انسان هدایت می‌شوند، بودیم. این در حالی است که این ربات‌ها توسط جراحان کنترل می‌شوند اما اخیرا یک ربات کاتتر طراحی شده که توانسته با موفقیت ضربان قلب خوک‌ها را به تنهایی تنظیم کند.

 

براساس گزارش «نیواطلس»، این دستگاه توسط تیمی از دانشگاه هاروارد و بیمارستان کودکان بوستون طراحی و ارائه شد، در بخش جلویی این ابزار بلند و باریک، یک سنسور لمسی نورشناسی قرار دارد. این سنسور ترکیبی از چراغ LED و یک دوربین آندوسکوپی است.

 

همچنین یک محرک خارجی کاتتر را به دیواره داخلی بطن چپ قلب وارد می‌کند و سپس تصاویری توسط دوربین این دستگاه گرفته که این تصاویر با یک سیستم کنترل‌کننده هوش مصنوعی پردازش می‌شود.

 

این سیستم به نوبه خود قادر به تشخیص تماس سنسور با خون، دیواره قلب یا دریچه قلب است. علاوه بر این، با توجه به نقشه‌ آناتومی قلب و اسکن‌های پیش از عمل، این سیستم مکان قرارگیری را تعیین می‌کند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------