اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,درمان افسردگی ناشی از سردردهای میگرنی با اسانس اسطوخودوس

درمان افسردگی ناشی از سردردهای میگرنی با اسانس اسطوخودوس

ناتوانی ناشی از سردرد در میگرن و مزمن شدن آن می‌تواند منجر به ایجاد حالات غم و اندوه و افسردگی‌شود. به گزارش ایسنا،‌ سالانه…


تشخیص زودهنگام آلزایمر پیش از بروز علائم اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, آلزایمر
محققان به تازگی موفق به کشف راهی برای تشخیص زودهنگام آلزایمر شدند، به گونه‌ای که پیش از بروز علائم، بیماری را تشخیص می‌دهد. 

به گزارش فارس، محققان مدعی شدند که یک فرایند تشخیصی دو مرحله‌ای جدید می‌تواند با اطمینان بیماری آلزایمر را یک دهه پیش از ظهور علائم بالینی تشخیص دهد.

 

براساس گزارش «نیواطلس»، این روش شامل اندازه‌گیری آمیلوئید و پروتئین تاو در خون و مایع مغزی نخاعی است که با تشخیص زودهنگام بیماری، روند درمان آلزایمر را بهبود می‌بخشد.

 

گفتنی است؛ فرضیه اصلی توضیح علت بیماری آلزایمر این است که تجمع آمیلوئید سمی و پروتئین تاو در مغز منجر به آسیب عصب مغزی مرتبط با عوامل شناختی می‌شود.

 

«آندرس نبرس» از دانشگاه «رور بوخوم» آلمان، نشان داد که کلید درمان موثر آلزایمر، هدف قرار دادن این بیماری پیش از تجمع آمیلوئید پروتئین‌ها در مغز است.

 

وی افزود: پس از تشکیل پلاک‌های آمیلوئید دیگر این بیماری درمان نمی‌شود، بنابراین این موضوع حیاتی است که دانشمندان دارای یک ابزار تشخیص زودهنگام و قابل اعتماد آلزایمر باشند تا از آسیب بیشتر به عصب مغزی جلوگیری کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------