اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی

ماجرای بیهوشی غیرمعمول چند بیمار در بیمارستان قلب تهران

رییس بیمارستان قلب تهران درباره چهار بیماری که از 25 اردیبهشت مورد عمل جراحی قلب باز قرار گرفته و هنوز به‌ هوش نیامده‌اند،…


رژیم غذایی جدیدی برای جلوگیری از نارسایی قلب اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,
​رژیم غذایی DASH که برای رفع فشار خون در نظر گرفته شده، خطر پیشرفت بیماری نارسایی قلب را به میزان 50% کاهش می دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه MedicalXpress، کارشناسان مدت بیش از 13 سال مراقب تغذیه افراد واقع در سنین تا 75 ساله بودند تا تاثیر رژیم غذایی DASH را مورد مطالعه قراردهند.

 

خانم کلاودیا کامپوس، رهبر تحقیقات اعلام کرد:" پژوهش های ما نشان داد پیروی از رژیم غذایی DASH به کاهش خطر ابتلا به بیماریی نارسایی قلب کمک می کند. این رژیم غذایی ثمربخش تر از هر دارویی است".

 

رژیم غذایی DASH کاهش شدید یا امتناع کامل از مصرف مواد غذایی حاوی نمک و مشروبات الکلی و دوری از مصرف  مواد غذایی حاوی میزان زیادی سدیم را در نظر می گیرد.

 

طبق این رژیم غذایی مقدار زیاد سبزیجات و میوه جات تازه ، آجیل ، نان سفید ، گوشت مرغ، ماهی و همچنین لبنیات کم چرب مصرف می شود.

 

رژیم غذایی DASH در ماه ژانویه امسال در مکان دوم رتبه بندی بهترین انواع تغذیه ، منتشره در مجله U.S. News & World Report قرار گرفت.

 

کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که این رژیم غذایی برای سلامتی عمومی بدن، عادی سازی فشار خون و همچنین پاکسازی جهاز هاضمه ثمربخش است.

 

 

ایلنا

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------