اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,مغز

ورزش راهکار اصلی افزایش اکسیژن مغز

به گفته محققان، تنها راه رسیدن اکسیژن بیشتر به مغز، رساندن خون بیشتر به مغز از طریق افزایش جریان خون است. به گزارش مهر،…


جستجوی حداقل ۲میلیون بیمار جدید مبتلا به فشارخون با اجرای یک برنامه ملی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, کیانوش جهانپور
سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت در کشور، گفت: بسیج ملی فشار خون، طرح بسیار بزرگ و با گستره وسیعی است و در این مسیر نباید از ظرفیت‌های موجود در استان‌ها و شهرستان‌ها در حوزه آگاهی بخشی، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به جامعه غفلت کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور در ارتباط زنده ویدیویی با مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، اظهار داشت: نسخه وزارت بهداشت برای اطلاع رسانی و تولید محتوا در بسیج ملی کنترل فشار خون برای کل کشور و دانشگاه های علوم پزشکی لزوما نسخه واحد نیست و در هر منطقه می‌توان و باید با زبان و گویش و فرهنگ مردم آن منطقه، پیام‌ها را منتقل کرد.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه همکاری‌ها و جلسات بسیار خوبی با مدیران و مسئولان سازمان صدا و سیما و خبرگزاری‌های عمده کشور داشته‌ایم و ظرفیت صدا و سیمای استان‌ها در این راستا فعال‌تر می شود.

 

جهانپور افزود: بر اساس آمارها، در سال ۹۶ در کشور ۹۷ هزار نفر بر اثر بیماری های مرتبط با فشار خون بالا جان خود را از دست داده‌اند و باید توجه همگانی به این بیماری معطوف شود و همه دستگاه‌ها نیز در کنترل و پیشگیری از آن به وزارت بهداشت کمک کنند.

 

رییس کارگروه ارتباطات و اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون یادآور شد: بسته اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشار خون شامل محتوای علمی و آموزشی، لوگو، پوستر و شعار واحد در سایت معاونت بهداشت وزارت بهداشت بارگذاری شده و یا برای کارگروه‌های استانی و شهرستانی ارسال شده و خوشبختانه کار اطلاع رسانی به جامعه از روزهای گذشته در دانشگاه‌های مختلف آغاز شده است.

 

جهانپور با بیان اینکه بسیج ملی کنترل فشار خون در دو فاز اطلاع رسانی و سنجش فشار خون، اجرایی می‌شود، افزود: در فاز اول اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون به دلیل همزمانی با ایام ماه مبارک رمضان، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه و به ویژه جمعیت هدف یعنی افراد ۳۰ تا ۷۰ سال و زنان باردار در دستور کار قرار دارد، اما از یک روز بعد از عید سعید فطر تا ۱۵ تیرماه، فاز عملیاتی و اجرایی این بسیج ملی یعنی سنجش فشار خون در ایستگاه‌های سلامت و نقاط تعیین شده کشور انجام می‌شود.

 

بنابر اعلام وبدا، وی از بیماری های غیرواگیر به عنوان عمده‌ترین دلیل مرگ مردم ایران یاد کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل بیماری‌های غیرواگیر، فشار خون و عدم کنترل آن است. بنابراین در بسیج ملی کنترل فشار خون به دنبال شناسایی حداقل ۲ میلیون بیمار جدید مبتلا به فشارخون هستیم و این بیماران پس از تشخیص، به سطوح بعدی ارجاع می‌شوند. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------