اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,فوت دو معلم سیستان و بلوچستانی بر اثر آنفولانزا

فوت دو معلم سیستان و بلوچستانی بر اثر آنفولانزا

مدیرکل روابط عمومی آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از فوت دو نفر از فرهنگیان و تعطیلی کلیه مدارس این استان بر اثر…


تصویربرداری سه بعدی تغییرات سر جنین را مشخص کردمحققان فرانسوی با تصویربرداری سه بعدی از مغز جنین انسان برای اولین بار موفق شدند از تغییرات مغز نوزادان تا زمان تولد با دقت و جزئیاتی بی سابقه مطلع شوند. 

به گزارش فارس به نقل از تک تایمز، پزشکان به خوبی می دانند که مغز جنین از انعطاف پذیری خاصی برخوردار است که تولد و خروج آن از رحم مادر را بدون وقوع مشکل حادی ممکن می‌کند. اما اطلاع از جزئیات این تغییرات تا به امروز ممکن نبوده است. تصویربرداری سه بعدی مغز با دقتی استثنایی کسب اطلاع از این تغییرات جزئی را ممکن کرده است.

 

این تصویربرداری بررسی لحظه به لحظه تغییر شکل جنین در زمان عبور از رحم مادر را ممکن کرده و نشان می دهد در هر لحظه از این رویداد مغز جنین چه تحولاتی را پشت سر می گذارد.

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,تصویربرداری سه بعدی

 

اسکن یادشده با استفاده از یک دستگاه پیشرفته ام آر آی صورت گرفته و بین هفته های 36 تا 39 دوره حاملگی رخ داده است. این تصویربرداری سپس در زمان آماده شدن جنین برای خروج از رحم تکرار شده است.

 

 اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,تصویربرداری سه بعدی

نکته جالب اینکه نتایج این بررسی علمی حتی برای پزشکان آشنا به فرایند مذکور نیز جالب و شگفت انگیز بوده است. زیرا در تمامی موارد استخوان های جمجمه مغز جنین ها کاملا فشرده شده بودند که این امر نشان دهنده شدت فشاری است که به سر نوزاد در حین تولد وارد می شود. اما این فشار باعث آسیب مغزی به آنها نمی شود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------