داروهای کدئین‌دار برای زائران اربعین ممنوع هستند/تعهد حشدالشعبی برای تامین امنیت زوار از مرز خسروی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, داروهای کدئین‌دار
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بابیان اینکه همراه داشتن داروهای کدئین‌دار برای زائران اربعین ممنوع هستند، گفت: پلیس مواد مخدر عراق به شدت با این امر برخورد می‌کند. 

به گزارش مهر، به نقل از رادیو اربعین، سردار محمد مسعود زاهدیان بابیان اینکه بسیاری از زائران به واسطه بیماری‌ها و مشکلات فردی که دارند باید دارو با خود به همراه داشته باشند اما این را نیز باید دانست که برخی از داروها از طرف کشور عراق غیر مجاز محسوب می‌شوند، تأکید کرد: همراه داشتن این داروها باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای زائران خواهد شد.

 

وی بابیان اینکه داروهایی مانند لورازپام، ترامادول، متادون و داروهای حاوی کدئین، دارای ممنوعیت هستند، تأکید کرد: شربت تریاک، دی فنوکسیلات و شربت‌هایی از این قبیل که در خود مواد مخدر دارند در کشور عراق ممنوع محسوب می‌شوند.

 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بابیان اینکه ممنوعیت داروها به این معنی است که همراه داشتن آن‌ها جرم محسوب می‌شود، گفت: مجازات‌های سنگینی برای به همراه داشتن این داروها در نظر گرفته‌شده است.

 

زاهدیان بابیان اینکه همراه داشتن مواد مخدر حبس از یک تا سه سال در بدترین شرایط را به دنبال خواهد داشت، تأکید کرد: جرایم در نظر گرفته‌شده برای مواد مخدر و داروهای مذکور، بین ۱۵ تا ۶۰ میلیون تومان است.

 

وی افزود: افرادی که ملزم به استفاده از این داروها هستند با مراجعه به پزشک متخصص خود باید از داروهای جایگزین استفاده کنند و حتماً نسخه خود را به همراه داشته باشند.

 

تعهد حشدالشعبی برای تامین امنیت زوار از مرز خسروی

استاندار کرمانشاه از تعهد حشدالشعبی برای تامین امنیت زوار از مرز خسروی خبر داد.

 

به گزارش مهر، هوشنگ بازوند در نشست شورای زکات استان اظهار داشت: بازگشایی مرز خسروی شبیه کاشتن یک نهال است و برای تنومند شدن آن باید با احتیاط و مراقبت رفتار کنیم که به نتیجه دلخواه برسد.

 

وی افزود: مرز خسروی تنها مرزی است که مسافران آن باید از بغداد عبور کنند که این موضوع اساسا یک مزیت است اما امسال به دلیل  ناآرامی های بغداد مجبور شدیم که موقتا راه جایگزین بیابیم که حشدالشعبی متعهد شد که امنیت آن مسیر را نیز تامین کند.

 

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: این مسیر جدید قبل از کربلای معلی، به نجف اشرف می‌رسد. اما پیش بینی می‌کنیم که تا سه شنبه مشکلات پیش آمده در بغداد حل شود و به همان مسیر اصلی برگردیم.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه مدیران باید شرایطی به وجود آورند که مردم به زکات بیشتر متمایل شوند، بیان داشت: زکات به‌عنوان یک فریضه مهم، مصداق روشن انسان‌دوستی است که میتواند در کاهش آسیب های اجتماعی و جرائم بسیار موثر باشد.

 

بازوند تصریح کرد: شورای زکات ظرفیت بسیار خوبی برای استان است و باید از توانمندی دهیاری ها برای ترویج زکات استفاده شود.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------